Smart Banner Close Smart Banner Android Smart Banner Windows Phone GÖZAT GÖZAT
Odeabank Odeabank A.Ş. Ücretsiz Play Store

İnternet tarayıcınız güncel mi?

İnternet kullanımlarınızda güvenliğini arttırmak ve İnternet Şubesinde sorunsuz işlem yapabilmek için tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı, eğer kullanmıyorsanız yazılımcı firma resmi sitelerinden ücretsiz olarak güncellemenizi tavsiye ederiz.

Güncel Versiyonunu İndir Detaylı Bilgi
Yeni mobil uygulamamızı denediniz mi? Detaylı bilgi için tıklayınız.

Genel Müdür'ün Mesajı

Değerli Müşterilerimiz, Saygıdeğer İş Ortaklarımız,

Türkiye’nin genç, yenilikçi ve dinamik bankası Odeabank olarak, 2016 yılının ilk çeyreğinde de başarılı bir performans sergiledik. Güçlü sermayedarımız, verimli teknolojik altyapımız, etkin risk yönetimi prensibimiz, başarıyı arzulayan deneyimli insan kaynağımız ve müşteri odaklı hizmet anlayışımız ile sektördeki rekabetçi konumumuzu koruyoruz. Odeabank yılın ilk çeyreği itibariyle özel bankalar arasında mevduatlarda 8’inci, toplam aktiflerde ise 9’uncu sırada bulunuyor ve sektörün üzerinde büyüme performansıyla üst sıralara doğru tırmanışına emin adımlarla devam ediyor.

İç ve dış piyasalardaki durgunluğa ve bankacılık sektörünün yavaşlayan büyüme hızına karşın, 2016’nın ilk çeyreğinde net kârımızı geçen yılın aynı dönemine göre %93 artırarak 22.6 milyon TL’ye yükselttik. Geçen yılın aynı dönemine kıyasla bu yılın ilk çeyreğinde Odeabank’ın aktifleri %12 artışla 29.5 milyar TL’ye, mevduatları %9 artışla 23 milyar TL’ye, toplam kredileri ise %15 artışla 21.5 milyar TL’ye ulaştı.

Kurumsal ve Ticari B​ankacılık segmentinde enerjiden, gayrimenkul geliştirme sektörüne, demir çelikten iletişime, perakendeden inşaat ve taahhüt sektörüne kadar çeşitli alanlarda müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik gerçekleştirdiğimiz finansmanlar ile özellikli ve ülkemiz açısından katma değer sağlayan birçok projenin gerçekleşmesinde önemli rol oynadık. 2015 yılında belirlenen tüm hedeflerin üzerinde bir gerçekleşme yakalayan Kurumsal Bankacılık iş kolumuzda, 2016 yılının ilk çeyreğinde de hedeflerimiz doğrultusunda kredi hacmimizdeki istikrarlı büyümeyi sürdürdük. Ticari Bankacılık alanında da küresel ekonomik konjonktüre uygun şekilde ve tüm müşterilerin farklılaşan ihtiyaçları doğrultusunda, hızlı ve esnek çözümler üretmeye, KOBİ ve Ticari müşterilerine birebir müşteri temsilcisi ile hizmet vermeye devam ettik.

2015 yılında öncelikli segment olarak belirlediğimiz ve ülkemizin can damarı olarak gördüğümüz KOBİ’ler için 2016 yılında da özellikle, ulaşmakta zorluk çektikleri kaynakları, “Kişiye Özel Bankacılık” anlayışımız doğrultusunda, işletmelere özel çözümler üretmek suretiyle sağladık. Sadece kaynak sağlanması değil, aynı zamanda KOBİ’lere verilecek tüm diğer hizmetlerimizi kesintisiz, direkt odaklı ve avantajlı olacak şekilde planlandık ve geliştirmeye devam ettik.

Nakit kullanımına özel bireysel kredi markamız “Nakit Hazır” ve büyüyen bireysel müşteri tabanına sunduğumuz özel kredi teklifleri ile etkin bir segment yönetimine geçtik. Mevcut müşterilerimizine Çağrı Merkezi ve Internet Bankacılığı kanallarından anında kredi kullanabilecekleri altyapıyı geliştirerek, şube dışı kanallardan sunduğumuz hizmete bir yenisini daha ekledik.

Tüketici Finansmanı alanında ise işbirliği yaptığımız firmaların sektör çeşitliliğini arttırarak büyümeye devam ediyoruz. 2016 yılının devamında da çalıştığımız sektörleri çeşitlendirmeyi ve tüketici finansmanı üye satış noktalarımızı arttırmayı hedefliyoruz.

Bireysel müşterilerimizin günlük tasarruflarını yüksek faizle değerlendirirken, günlük hayatlarında da avantajlar sunan Oksijen Hesap ürünümüz ile yılın ilk çeyreğinde de 50.000 TL’ye kadar birikimlere piyasa ortalamasının +2 puan üzerinde faiz oranı ile getiri sağlamaya, aktif kullanıcılarına her ay ücretsiz sinema bileti ve ücretsiz bankacılık hizmetleri sunmaya devam ettik.

Odeabank olarak, önceki yıllarda olduğu gibi bu yılın ilk çeyreğinde de uluslararası finansal kuruluşlardan farklı yapı ve vadelerde rekabetçi koşullarda fonlama sağlamaya devam ettik. Sağlanan rekabetçi kaynaklarla dış ticaretin finansmanına yönelik çalışmalarımızı sürdürdük. Bankamız, 2016 yılının ilk çeyreğinde de yurt içi piyasada TL bono ihraçlarını sürdürmüş, 101 milyon TL tutarında 6 ay vadeli ihracını başarıyla tamamlamıştır.

Direkt Bankacılık kanallarında ise 2015 yılında hayata geçirdiğimiz mobil uygulamamız ile birlikte, müşteri deneyimini ön plana çıkararak; İnternet Şubesi, Mobil Şube, ATM, 444 8 444 İletişim Merkezi gibi tüm Direkt Bankacılık kanallarında müşterilerimize aynı kullanıcı deneyimi, menü yapısı, önyüz, tasarım ve işlem akışını sunmaya başlamıştık. 2016 ilk çeyreğinde 250.000 müşterimiz Direkt Bankacılık kanallarından hizmet alarak, 1,9 milyar TL hacim ile 1,6 milyon işlem gerçekleştirdi. ATM’lerimizin sayısı 65’e ulaştı. Mobil uygulamamız 135.000’den fazla indirme rakamına ulaştı.

Sadece bankacılıkta değil hayatın her alanında katma değer yaratmaya büyük önem veren bir banka misyonuyla, ülkemizde spora ve sanata destek olmaktan memnuniyet duyuyoruz. “Basketbolun Bankası” olarak “Üç Büyükler”in basketbol takımlarına verdiğimiz destek; Galatasaray Odeabank'ın Eurocup şampiyonluğu ve Fenerbahçe’nin Euroleague’deki üstün mücadele ve başarısına tanıklık etmek bizi gururlandırıyor.

Öte yandan, sanat platformumuz O’Art’da düzenlediğimiz sergilerle çağdaş sanatı ve sanatçıları desteklemekten mutluluk duyuyoruz; önümüzdeki dönemde de ses getireceğine inandığımız sergilerimizi sizlerin beğenisine sunacağız.

Bankacılık sektörünün genç ve yenilikçi oyuncusu olarak, kişiye özel bankacılık hizmetlerimiz ve teknolojik yatırımlarımız ile geçmiş yıllarda olduğu gibi 2016 ilk çeyreğinde de ulusal ve uluslararası organizasyonlarda ödüller kazanmaya devam ettik. Odeabank, uluslararası bağımsız yayın kuruluşu EMEA Finance tarafından verilen Avrupa Bankacılık Ödülleri’nde geçtiğimiz yılın ardından bu yıl da “Türkiye’nin En İyi Yabancı Bankası” seçilerek iki yıl üst üste aynı ödülün sahibi olmayı başardı. Odeabank aynı zamanda Avrupa’da “Yılın En İnovatif Bankası” ve “Yılın CEO”su ödüllerinin de sahibi oldu. International Finance Magazine bizi “En İnovatif Banka” seçerken, Global Banking & Finance Review Awards 2016’da ‘En İyi Mobil Bankacılık Uygulaması’, ‘En İyi İnternet Bankacılığı’ve ‘En İyi Banka İletişim Merkezi Deneyimi’ ödüllerine layık görüldük. Uluslararası iş dünyasının en saygın ödül programlarından Stevie Awards’ın Satış ve Müşteri Hizmetleri alanında düzenlenen ödül programında ise Bankacılık kategorisinde toplam 5 ödüle layık görüldük.

Aldığımız ödüllerin, Odeabank’ın başarı hikayesinin uluslararası arenada da teyidi niteliğinde olduğuna inanıyoruz. Sadece üç buçuk yıl önce sıfırdan kurulmuş bir banka olarak yüksek seviyedeki yatırım harcamalarımıza ve ekonomik belirsizliklere karşın elde etmiş olduğumuz finansal başarılardan dolayı çok mutluyuz.

Bu başarılar müşterilerimizin bize duymuş olduğu güvenin sonucudur. Amacımız, her yerde dile getirdiğimiz gibi “büyükler liginde olmak” ve ekonomiye daha fazla kaynak sağlamaktır. 15 ildeki 55 şubemiz ve 1500’ü aşkın çalışanımızla, Türkiye’de üç buçuk yıl gibi kısa bir sürede yarattığımız başarı hikayesi ile gurur duyuyoruz.

Hüseyin Özkaya

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi​