Smart Banner Close Smart Banner Android Smart Banner Windows Phone GÖZAT GÖZAT
Odeabank Odeabank A.Ş. Ücretsiz Play Store

İnternet tarayıcınız güncel mi?

İnternet kullanımlarınızda güvenliğini arttırmak ve İnternet Şubesinde sorunsuz işlem yapabilmek için tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı, eğer kullanmıyorsanız yazılımcı firma resmi sitelerinden ücretsiz olarak güncellemenizi tavsiye ederiz.

Güncel Versiyonunu İndir Detaylı Bilgi
Yeni mobil uygulamamızı denediniz mi? Detaylı bilgi için tıklayınız.

Genel Müdür'ün Mesajı

Değerli Müşterilerimiz ve İş Ortaklarımız,

Bilindiği üzere ana sermayedarımız Bank Audi Grubu’nun Türkiye’ye yatırım yapmasıyla 2012 yılında Bankamızın temellerini atmıştık. Sıfırdan kurduğumuz Bankamız ile sektörümüze de farklı ve yeni bir soluk getirdik.

Sektöre böylesine hızlı bir girişin ardından 2014 yılı bizler için, başarılarımızı pekiştirdiğimiz ve sağlıklı büyümeye devam ettiğimiz bir dönem oldu. Müşteri odaklı yenilikçi banka yaklaşımımız ile sektör sıralamasında bu yıl bir basamak daha yükseldik. 49. sırada girdiğimiz sektörde 13. mevduat bankası, 10. büyük özel mevduat bankası olduk. Türkiye bankacılık sektörü gibi rekabetin en üst noktalarda olduğu bir alanda bu sonuca ulaşmanın, sadece ülkemizde değil uluslararası platformlarda da bir “başarı hikayesi” olarak nitelendirildiğini paylaşmak isterim.

Göstermiş olduğumuz olumlu performans sonucu 2014 Aralık sonu itibarıyla aktiflerimizi 25,6 milyar TL’ye yükseltirken, kredilerimiz 18 milyar TL’ye, mevduatlarımız da 21 milyar TL’ye ulaştı. Bugün itibarıyla 48 şubemiz ve 1.388 çalışanımız var. Her adımımızı sonsuz bir heyecan içerisinde atarken kurduğumuz yapının sağlıklı bir şekilde büyüdüğünü görmek ve karşılığını almak bizleri mutlu ediyor.

Odeabank olarak, yol haritamız ve çağa uygun teknolojik altyapımız ile sektörde farkımızı hissettirdik. Kurumsal ve Ticari Bankacılık segmentlerinde enerjiden, gayrimenkul geliştirme sektörüne, demir çelikten iletişime, perakendeden inşaat ve taahhüt sektörüne kadar çeşitli alanlarda müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik gerçekleştirdiğimiz finansmanlar ile 2014 yılında önemli bir nakit kredi büyüklüğüne ulaştık.

Bireysel Bankacılık’ta Türkiye’nin en önemli zincir mağazaları ile “Tüketici Finansmanı” anlaşmalarını tamamladık. Nakit kullanımına özel bireysel kredi markamız “Nakit Hazır” ve büyüyen bireysel müşteri tabanına sunduğumuz özel kredi teklifleri ile etkin bir segment yönetimine geçtik. Tüm bu kampanyaların etkisi ile, 2014 yılında kredili müşteri adedimiz geçtiğimiz yıla kıyasla 10 kat artış gösterdi.

Odeabank olarak, Türkiye’deki tasarruf sahiplerini sadece mevduat ile sınırlamıyoruz. Odeabank Varlık Yönetimi hizmet çatısı altında müşterilerimize sunduğumuz tasarruf alternatiflerini Bireysel Emeklilik, Fon Dağıtım Kanalına Bağı Fonlu Mevduat, Yıllık Vadeli Bozulabilir Mevduat hesapları gibi yeni dönemin şartlarına uygun yeni alternatiflerle daha çeşitli ve çekici hale getirdik.

Odeabank olarak kuruluşumuzdan bugüne KOBİ’leri hedef segmentlerden biri olarak gördük ve buna uygun bir yapılanma içerisine girdik. Refinansman, kredi yapılandırma, yatırım kredileri gibi KOBİ’lerin ulaşmakta zorluk çektikleri finansman modellerini oluşturarak, bu segmentteki ihtiyaçların kapatılmasında rol oynamaya başladık.

Özellikle vurgulamak isterim ki, sponsor olmaktan mutluluk duyduğumuz Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın bu dönemde çıtayı en yükseğe taşıması bizim için çok gurur verici oldu. FIBA Kadınlar Euroleague Finali’nde Galatasaray ve Fenerbahçe’nin final oynaması ülke sporu açısından bir ilk ve olağanüstü bir başarı öyküsüdür. Odeabank olarak sponsorluk için ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı ve Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın bankamızın vizyonuyla ne kadar büyük uyum içinde olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

Bankacılık sektörünün en yenilikçi oyuncusu olarak, kişiye özel bankacılık hizmetlerimiz ve teknolojik yatırımlarımız ile kısa süre içinde ödül rekoru kırdık. Uluslararası iş dünyasının saygın ödüllerinden Stevie Awards’tan farklı kategorilerde toplamda 15 ödül aldık. The European Eurasia Awards 2014 tarafından “Yılın En Hızlı Büyüyen Bankası” seçildik. Global Banking & Finance Review Awards 2014’te ise Türkiye’deki ‘En Yenilikçi Müşteri Hizmeti’ ödülünün sahibi olduk. Horizon Interactive Awards tarafından Odeabank kurumsal web sitesi ve Bank’O Card web sitesi Bankacılık ve Finans kategorisinde Gümüş ödüllere layık görüldü.

Odeabank olarak, kuruluşumuzdan sadece iki yıl sonra böylesine başarılı bir yılı geride bırakmamızda en önemli etkenler etkin risk yönetimi prensibimiz, başarıyı arzulayan deneyimli insan kaynağımız, verimli teknolojik altyapımız ve müşteri odaklı hizmet anlayışımıza yoğun ilgi gösteren müşterilerimizdir. 2015 yılında her segmentte aktif olmaya devam edeceğiz.

2015 yılında da yepyeni ürünlerimiz ile farklı fırsatları müşterilerimize sunacağız.

Mevduat ve yatırım ürünlerinde teknolojinin desteğiyle bireysel müşterilerimize farklı hizmetler sunacağız. Kuruluşumuzdan beri mevduat hesaplarında sunduğumuz avantajlara artık dijital uygulamalar sayesinde daha geniş kitlelerin rahatlıkla ulaşmasını sağlayacağız.

Önümüzdeki dönemde Ticari Bankacılık ve KOBİ Bankacılığı’nda alanında da büyümemizi devam ettireceğiz. 2015 yılının ayrıca KOBİ Bankacılığı’ndaki büyüme hızımızı daha da artıracağımız bir dönem olmasını hedefliyoruz. Böylece mevcut kalitemizi koruyarak daha geniş kitlelere hizmet verebileceğiz.

Hem genişleyen şube ağımız hem de kredi süreçleri, günlük nakit akışı gibi alanlarda teknolojinin müşterilerimizin hizmetine daha çok sunulması ile büyüme hızımızı devam ettirmeyi amaçlıyoruz.

Odeabank olarak, her geçen gün hizmet kalitemizi iyileştirmeye odaklanırken, müşteri odaklı bankacılık anlayışımızı genele yayarak sürdürmeyi hedefliyoruz. İlkelerimizden taviz vermeden hayata geçireceğimiz hedefler, ana performans göstergelerimizde bundan sonra da ilave başarıları beraberinde getirecektir. Amacımız, her yerde dile getirdiğimiz gibi “büyükler liginde olmak” ve ekonomiye daha fazla kaynak sağlamaktır. İkinci faaliyet yılımızı üstün bir başarı ile tamamlamamıza vesile olan, işini tutkuyla yapan dinamik ekibimize, her zaman desteğiyle yanımızda olan sermayedarımıza ve en önemlisi bize güvenen ve gücümüze güç katan tüm değerli müşterilerimize teşekkürlerimi sunarım.

Önümüzdeki dönemin herkese sağlık, mutluluk, başarı ve güzellikler getirmesini diliyorum.

Saygılarımla

Hüseyin Özkaya

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi