Smart Banner Close Smart Banner Android Smart Banner Windows Phone GÖZAT GÖZAT
Odeabank Odeabank A.Ş. Ücretsiz Play Store

İnternet tarayıcınız güncel mi?

İnternet kullanımlarınızda güvenliğini arttırmak ve İnternet Şubesinde sorunsuz işlem yapabilmek için tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı, eğer kullanmıyorsanız yazılımcı firma resmi sitelerinden ücretsiz olarak güncellemenizi tavsiye ederiz.

Güncel Versiyonunu İndir Detaylı Bilgi
Mobil uygulamamızı denediniz mi? Detaylı bilgi için tıklayınız.

Genel Müdür'ün Mesajı

Değerli Müşterilerimiz ve İş Ortaklarımız,

Türkiye’de 15 yıl aradan sonra sıfırdan kurulan ilk banka olarak 2012 yılında 
49. sırada girdiğimiz sektörde rekabetçi avantajlarımızı iyi kullanarak özel bankalar arasında mevduatlarda 8., toplam aktiflerde ise 10. büyük banka haline gelmeyi başardık. Bu kadar kısa sürede bu denli büyük bir başarıya ulaşmamızı; güçlü sermayedarımıza, verimli teknolojik altyapımıza, etkin risk yönetimi prensibimize, başarıyı arzulayan deneyimli insan kaynağımıza ve müşteri odaklı hizmet anlayışımıza borçluyuz.

Odeabank olarak, her geçen gün hizmet kalitemizi iyileştirirken, müşteri odaklı hizmet anlayışımızı genele yayarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Kurumsal ve Ticari Bankacılık segmentlerinde 2015 yılında enerjiden, gayrimenkul geliştirme sektörüne, demir çelikten iletişime, perakendeden inşaat ve taahhüt sektörüne kadar çeşitli alanlarda ürettiğimiz finansman çözümleri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayarak önemli bir nakit kredi büyüklüğüne ulaştık. Dış ticaret alanında sunduğumuz geniş ürün gamımız ile Kurumsal ve Ticari Bankacılık müşterilerimizin tüm ithalat ve ihracat işlemlerine aracı olmak ile beraber, özellikle 12 ülkede faaliyet gösteren ana hisedarımız Bank Audi Grubu’nun bölgesel gücünü kullanarak müşterilerimize hızlı ve etkin çözümler sunuyoruz.

2015 ikinci çeyrek döneminde, Ticari Bankacılık alanında planlarımıza uygun olarak büyümeye devam ettik. Geniş bir yelpazede farklı sektörlere sağladığımız finansman desteği ile bir çok projenin gerçekleşmesinde önemli rol oynadık. Büyük ticari müşteriler yanında KOBİ’lerin ihtiyaçlarına uygun teminat yapılı ve vadeli krediler ile KOBİ’lerin ulaşmakta zorluk çektikleri finansmanı sağlayarak, bu segmentteki finansman açığının kapatılmasında rol oynamaya başladık. KOBİ’lere “Kişiye Özel Bankacılık” ilkemiz çerçevesinde hizmet verdiğimiz 28 şubemiz bulunuyor. 2015 yılının özellikle KOBİ Bankacılığı’ndaki büyüme hızımızı daha da artıracağımız bir dönem olmasını hedefliyoruz.

Bireysel Bankacılık’ta, 2015 ilk yarı yılda “Tüketici Finansmanı” ağımızı yeni sektörlerde de yer alarak genişlettik. Nakit kullanımına özel bireysel kredi markamız “Nakit Hazır” ve büyüyen bireysel müşteri tabanına sunduğumuz özel kredi teklifleri ile etkin bir segment yönetimine geçtik. Tüm bu kampanyaların etkisi ile, 2015 yılı ilk yarı yılda tüketici kredisi müşteri sayımızı yüzde 35 artırdık. Nakit kullanımına özel bireysel kredi markamız “Nakit Hazır” ile bu dönemde de medyada iletişime devam ederek, pazarda Odeabank markasına katkı sağlarken, yüksek tutarlı kredi müşterilerini hedefleyerek daha verimli bir müşteri tabanına ulaştık.

Ücretsiz Bank’O Card ve 250 bini aşkın Axess üye işyerinde taksit yapan, bol bol chip-para kazandıran Bank’O Card Axess ile kart sahiplerinin her türlü ihtiyacını karşılamaya devam ediyoruz. Mayıs 2015 tarihinde IFC ile “yeşil ipotek finansmanı” (Green Mortgage Financing) temalı bir anlaşma imzaladık. 81,475 milyon ABD doları tutarındaki bu anlaşma ile IFC dünyada ilk defa bu tema ile kredi kullandırmış oldu. Aynı anlaşma ile “Temiz Teknoloji Fonu” ve Çin Merkez Bankası da söz konusu kredide yer aldılar. Mortgage çalışmalarımızı bundan sonra da bize özgün iş modelleri ile büyütmeye devam edeceğiz.

2015 yılının ilk yarısında bir ilke imza atarak tüm Direkt Bankacılık kanallarında (internet şubesi, mobil şube, ATM, sesli yanıt sistemi, dijital ekranlar, kiosklar) müşterilerimize aynı kullanıcı deneyimi, aynı menü yapısı ve aynı işlem akışlarını sunmaya başladık.

Bankacılık sektörünün genç ve yenilikçi oyuncusu olarak, bu dönemde de ödüller aldık.

Yenilenen Direkt Bankacılık hizmetlerimiz ile küresel finans sektörünün prestijli ödüllerinden Global Banking and Finance Review Awards 2015’te “En İyi İnternet Bankacılığı”, “En İyi Mobil Bankacılık Uygulaması” ve “En İyi ATM Deneyimi” ödüllerinin sahibi olduk. www.odeabank.com.tr ve www.bankocard.com.tr web sitelerimiz ile Interactive Media Awards’ta Best in Class ödülüne layık görülürken “Telephone Doctor Türkiye” tarafından düzenlenen “Kalite Ligi” ödüllerinde de Odeabank İletişim Merkezi olarak üçüncülük ödülünü kazandık.

2015 yılı ikinci çeyreğinde yeni Genel Müdürlük binamıza taşındık ve 2 yeni şube açtık. Bu dönemde çalışan sayısı açısından net % 1,8 büyüyerek Haziran 2015 sonunu 1.504 çalışan ile kapattık. Lisans ve üzeri eğitim durumunun % 95 seviyesinde olduğu insan kaynağı kalitemizle, bundan sonraki dönemlerde de bankacılık sektöründe “fark yaratan” hizmet anlayışı odağında ve sektörde Odeabank’ı en üst sıralara taşıyacak yapıyla çalışmaya devam edeceğiz.

Finansal rakamlarımıza bakacak olursak; göstermiş olduğumuz performans sonucu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre kredilerimizi %7,1 artırarak 19,9 milyar TL’ye, mevduatlarımızı %11,2 artırarak 23,5 milyar TL’ye ulaştırdık. Böylece toplam aktiflerimizi de %10,3 oranında yükselterek 29,0 milyar TL’ye çıkarttık. Sıfırdan kurulan bir banka olarak, süregelen yüksek yatırım harcamalarına rağmen ikinci çeyrekte de yıllık bazda ana performans göstergelerini en hızlı iyileştiren banka olduk ve yılın ilk yarısını 20,4 milyon TL kâr ile tamamladık. Bu kadar kısa sürede yarattığımız başarı hikayesi ile gurur duyuyoruz. Bu hikayenin süregelmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Özverili çalışmaları ile Bankamızı bu başarılara ulaştıran çalışanlarımıza, her zaman desteğiyle yanımızda olan sermayedarımıza ve en önemlisi bize güvenen ve gücümüze güç katan tüm değerli müşterilerimize teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla

Hüseyin Özkaya

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi​​​​