Konut Kredisi

​Sizin eviniz, bizim kredimiz...

Hayalinizdeki eve kavuşmak için beklemeyin...


 

Ev sahibi olmak, daha güzel bir eve taşınmak, ya da yatırım amacıyla konut satın almak... Amacınız ne olursa olsun, uzman kadromuz ve avantajlı koşullarımızla yanınızdayız.

Uzun vade, düşük tak​sit seçeneklerimiz ve bütçenize​ uygun ödeme planlarımız ile, konut alımlarınızı kolaylaştıran çözümler sunuyoruz.​

Kampanyalar

Hayalinizdeki eve kavuşmak için beklemeyin... Cazip koşullarımız ile ihtiyacınıza uygun mortgage ürününü kendiniz belirleyin.

Odea Mortgage

120 aya varan vadelerde Konut Kredisi kullanabilirsiniz.

İndirimli Mortgage

Kredi kullandırımı sırasında ek komisyon ödeyerek faiz oranınızı ve taksit tutarlarınızı düşürmek istiyorsanız, İndirimli Mortgage size göre..

Ev sahibi olmak, daha güzel bir eve taşınmak, ya da yatırım amacıyla konut satın almak... Amacınız ne olursa olsun, uzman kadromuz ve avantajlı koşullarımızla yanınızdayız.

Uzun vade, düşük taksit seçeneklerimiz ve bütçenize uygun ödeme planlarımız ile, konut alımlarınızı kolaylaştıran çözümler sunuyoruz.

Ödeme Planını Kendin Belirle Mortgage

Mortgage ödeme planınızı, bütçenize uygun şekilde kendiniz belirleyebilirsiniz. Ödemek istediğiniz taksit tutarlarını gelir planınıza göre belirleyerek, taksit ödemelerinizi rahatça gerçekleştirebilirsiniz.

Merdiven Mortgage

Mortgage ödemelerim düşükten başlasın, her yıl istediğim oranda artsın diyorsanız, Merdiven Mortgage size göre. Yıllar itibarıyla gelirinizde artış bekliyorsanız, ya da mevcut diğer borçlarınız bir süre sonra bitecekse, Merdiven Mortgage kullanabilir, kira öder gibi taksit ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz.

Transfer Mortgage

Mevcut konut kredinizin faiz oranı, güncel piyasa faiz oranından daha mı yüksek? Kredinizi, daha uygun faiz oranı ve ödeme seçenekleri ile, Odea Bank'a getirebilirsiniz.

Ara Ödemeli Mortgage

Belirleyeceğiniz aylarda, taksit tutarına ek ödemeler yapmak istiyorsanız, Ara Ödemeli Mortgage tam size göre. Belirli aylarda ikramiye alan ücretli çalışanlar, gelirinde bazı aylar artış olan serbest meslek sahiplerine uygun bir seçenek olan Ara Ödemeli Mortgage ile, anaparanızı eşit taksitli planlardan daha önce bitirebilir, daha az faiz ödeyebilirsiniz.

Ödemeye Geç Başla Mortgage

Hayalinizdeki eve hemen sahip olmak, ve taksit ödemelerinize geç başlayabilmek elinizde. 3 aya varan taksit erteleme imkanı ile, Ödemeye Geç Başla Mortgage, konut alımı sonrasındaki nakit sıkışıklığını hafifletir...

%100 Mortgage

Satın almak istediğiniz konut bedelinin tamamı için konut kredisi kullanabilirsiniz.

Yasal mevzuat gereği, ipotek verilecek konutun ekspertiz değerinin %75'ine kadar konut kredisi kullanılabilmektedir. Kalan %25'lik kısım için, kendinize ait ikinci bir konutun ipoteği ile kredi kullanabilirsiniz.

Örneğin 100.000 TL değerinde bir konut alımı için kredi kullanmak istiyorsanız, alabileceğiniz kredi tutarı 75.000 TL'dir. Kalan 25.000 TL için, ekspertiz değeri müsait ikinci bir konutunuzu teminat olarak göstermeniz yeterlidir.

Masraflar Dahil Konut Kredisi

Kredi kullandırım masraflarınızı da konut kredinize dahil edebilir, böylece kredinizi ilave nakit ihtiyacı olmadan rahat rahat kullanabilirsiniz.

Konut kredinize ilişkin dosya masrafı, ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti, zorunlu deprem sigortası (DASK) ve diğer sigorta masraflarınızı da ödeme planınıza dahil ederek kredi vadesine yayabilir, kolayca ödeyebilirsiniz.

Yurtdışı Yerleşiklere Mortgage

Yurtdışında yerleşik olan müşterilerimiz de, Türkiye'den satın almak istedikleri konutlar için Konut Kredisi kullanabilir.

Yurtdışı Yerleşiklere Mortgage, TL olarak, USD endeksli ya da EUR endeksli olarak kullanılabilmektedir. Konut Kredisi tutarı, satın alınacak konutun ekspertiz değerinin %50'si kadardır.

Yurtdışı Yerleşiklere Mortgage başvurusunda gerekli belgeler için tıklayınız.

Ev Değiştirenlere Mortgage

Hayalinizdeki evi buldunuz, ancak şu anki evinizin satılmasını mı bekliyorsunuz? Ev Değiştirenlere Mortgage tam size göre…

Ödeme planınıza, mevcut konutunuzun satışıyla ilişkili bir ara ödeme ekleyerek beğendiğiniz eve hemen sahip olabilirsiniz. Yeni satın alacağınız konuta ve sahip olduğunuz ikinci bir konuta ipotek koyulur, ev satışı ile ilgili yapılan ödemeler için erken ödeme ücreti alınmaz.

​​​​​​​​​
Avrupa Konutları Tem 2 
 • Antasya - Ant Yapı
 • Ümraniye / İstanbul
 • Telefon - (216) 630 68 68
 • www.antasya.com.tr
 • Kozyatağı Şubesi - (216) 665 70 00
 

Antasya Residence, İstanbul'un gözde bölgelerinden TEM Ümraniye kavşağında, Carrefour Ümraniye önünde, Anadolu Yakası'nın kalbi sayılabilecek, 1. ve 2. köprü bağlantı yollarına çok yakın bir mesafede yer alıyor.
Konut, ofis ve alışveriş merkezinden oluşan karma projenin konut ve yaşam bölümü yaklaşık 8.000 m2 alan üzerinde bulunuyor. Bu karma yapı içerisinde 42 kat ve 617 bağımsız bölümden oluşan konut bloğunda, standart kat planlarındaki 1+1 (74 m2) ve 2+1 (110 m2) dairelerin yanı sıra birleştirme imkanı sunan modüler sistem sayesinde daha büyük konut alternatifleri elde etmek de mümkün.
Antasya Residence dahilinde bulunan avlu, park alanı, kapalı otoparklar, teknik mahaller, yönetim ofisleri ve lobi ile üstü açılabilir kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, spor merkezi, çocuk oyun alanı, sauna ve buhar odasından oluşan sosyal tesis hayatınızı güzelleştirirken; hemen yanı başında yer alacak büyük alışveriş merkezi sayesinde, gününüzü kolaylaştırmanız ve keyfine varmanız artık çok kolay.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Kozyatağı Şubemize başvurabilir ya da proje ofisini ziyaret edebilirsiniz.

​​​​​​​​​
Avrupa Konutları Tem 2 
 • Avrupa Konutları Tem 2 – Artaş İnşaat
 • Küçükköy / İstanbul
 • Telefon - 444 0 380
 • www.avrupakonutlari.com
 • Beşiktaş Şubesi - (212) 396 15 00
 • Şişli Şubesi - (212) 373 43 00
 

Maslak-Levent hattına ve Atatürk Havalimanı'na 10 dakikalık mesafesiyle ayrıcalıkları standart olarak sunan bu projede, kalan son 3+1 ve 4+1 dairelerden birine sahip olmak ister misiniz?

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Beşiktaş veya Şişli Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Bakırköy 46 
 • Bakırköy 46 – Ağaoğlu
 • Bakırköy / İstanbul
 • Telefon: 444 6 777
 

Merkezi bir lokasyonda yer alan Bakırköy 46, çevresinde yer alan alışveriş merkezleri, önemli ulaşım aksları, sosyal ve sportif faaliyet alanlarına yakınlığı ile ayrı bir önem taşımaktadır. Projede, yükseklikleri 22 kattan oluşacak 5 blokta 1.215 adet konut ve 3 blokta 12 adet villa olmak üzere toplamda 1.227 adet konut bulunmaktadır. Geniş ve rakipsiz kat planlarına sahip olan projede, farklı seçeneklerde ve alternatifli konut tipleri planlanmıştır. Proje alanının % 81'i yeşil alan olarak planlanırken, yine proje kapsamında etrafı kumsal ile çevrilmiş bir açık havuz ve açık havuzu çevreleyen bir gölet yer almaktadır. Villalarda ve Residence konutlarında, geniş metrekareli büyüklüklere sahip teraslar yer alırken; bu alanlar peyzaj mimarisi ile desteklenmiştir.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Etiler, İkitelli veya Caddebostan Şubelerimize başvurabilir ya da proje ofisini ziyaret edebilirsiniz.

​​​​​​​​​
Cefcity Gölpark 
 • Cefcity Gölpark
 • Çayırköy Gölkent Konutları B Blok Çayırköy, İzmit, Kocaeli
 • Telefon: (262) 344 35 33 / 32
 • İzmit Şubesi - (262) 281 24 00
 

Hem doğanın hem şehrin merkezinde!
İzmit'in, değeri sürekli artan ve çok hızlı gelişerek popülerleşen bölgesinde yükselen Gölpark, Gölkay Gölü'nü yukarıdan ve önü hiçbir şekilde kapanmayacak bir noktadan gören stratejik konumuyla ışıltılı bir yaşam sunuyor. 'Göl manzaralı evler' avantajını şehir merkezine, üniversiteye ve dışarıya açılmak için otobana yakınlığıyla taçlandıran Gölpark'ta daire içlerinden, çevre anlayışına, konumlandırmadan, sosyal alanlara kadar her konuda estetik bakış açısının, fonksiyonelliğin öncülüğünü ve yaşamın parlaklığını hissedeceksiniz.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için İzmit Şubemize başvurabilir ya da proje ofisini ziyaret edebilirsiniz.

​​​​​​​​​
Çukurova Tower 
 • Çukurova Tower – Çukurova İnşaat
 • Kartal / İstanbul
 • Telefon - (216) 517 55 55
 • www.cukurovatower.com
 • Kozyatağı Şubesi - (216) 665 70 00
 

Çukurova Tower, modern tasarım anlayışının etkileriyle tasarlandı. Tasarımda konumlandırmasına ve cephe derinliğine özen gösterildi. Çevresine ve gelişmekte olan Kartal'ın geleceğine saygılı bir duruş gerçekleştiren Çukurova Tower'da rekreasyon alanı projenin %90'ını kaplıyor. Gri, siyah, bej, ahşap, metal, su ve çim yeşili renkleri öne çıkıyor. Çukurova Tower'da çocuklara özel oyun alanının yanında, kayın ve gürgen ağaçları altında tasarlanmış piknik alanı da var. Spor alanının çevresindeki ıhlamur ağaçları, girişte ve açık otopark çevresindeki çimenler üstündeki çiçek dokusu ise huzuru arttıran diğer etkenler arasında yer alıyor. Çukurova Tower sakinlerine mutluluk vaat ediyor.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Kozyatağı Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Dareyn Bakırköy  
 • Dareyn Bakırköy - Güvenilir İnşaat
 • Zuhuratbaba Mah. Zuhuratbaba Cad. No:23-27 / Bakırköy, İstanbul
 • Telefon: (212) 561 11 21
 • www.dareynbakirkoy.com
 • Mecidiyeköy Şubesi - (212) 355 59 00
 

Tüm dünyanın gözünün üstünde olduğu eşsiz boğazı ile bir dünya şehri İstanbul ve dünyanın sayılı metropollerinden İstanbul'un, eşsiz güzellikteki sahil ilçelerinden biri olan Bakırköy'ün merkezinde bir yaşam...

Öyle bir yaşam ki, her anı ayrıcalık, saadet ve konfor ile dolu. Öyle bir yaşam ki, sevdiklerinizle birlikte başrolünde olduğunuz bir masal. Öyle bir yaşam ki, her adımda içinizi kaplayan dünyalar kadar huzur ve mutluluk. Dareyn, sizi İstanbul Bakırköy'de dünyalar kadar ayrıcalığı yaşamaya çağırıyor.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Mecidiyeköy Şubemize başvurabilir ya da proje ofisini ziyaret edebilirsiniz.

​​​​​​​​​
Eclipse Maslak 
 • Eclipse Maslak
 • Maslak / İstanbul
 • Telefon – (212) 285 44 54
 • www.eclipsemaslak.com
 • Beşiktaş Şubesi - (212) 396 15 00
 

Kalabalıkların içinde, hayatın akışına kapılıp gidenlerin yaşadığı bir hayat mı, kendinizi özel hissedeceğiniz, farklı, kalitelinin zirvesinde bir hayat mı?
Eclipse Maslak sizin hangi hayatı yaşamak istediğinizi biliyor. Zamanın ve mekanın en ileri, en gelişmiş niteliklerini taşıyan bir hayat. O yüzden tasarlanırken İstanbul'un en kaliteli, en farklı, en özel projesi olarak tasarlandı.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Beşiktaş Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Evora İstanbul 
 • Evora İstanbul – Teknik Yapı
 • Tuzla / İstanbul
 • Telefon - 444 10 08
 • www.evoraistanbul.com
 • Kozyatağı Şubesi - (216) 665 70 00
 

Evora İstanbul, Tuzla'da şehrin en büyük yaşam projelerinden biri olarak yükselmeye başlıyor. Büyük çoğunluğu deniz manzaralı 4.304 konut, ticaret ve alışveriş bölgelerinden oluşan bu dev proje, İstanbul'a yeni bir soluk, sizlerin hayatına ise yeni bir konfor anlayışı getiriyor. Modern mimari çizgilerini iç mekânlarda ünlü tasarımcı Eren Yorulmazer imzasıyla taçlandıran Evora İstanbul, Teknik Yapı güvencesiyle tam da hayal ettiğiniz gibi bir yaşam sunuyor.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Kozyatağı Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Folkart Towers 
 • Folkart - Folkart Towers
 • Manas Bulvarı Adalet Mahallesi No:37 Bayraklı, İzmir
 • Telefon: 444 2 278
 • www.folkarttowers.com
 • Alsancak Şubesi - (232) 498 18 00
 

Folkart'ın yeni projesi Folkart Towers; İzmir'in yeni iş ve yaşam merkezi ilan edilen Bayraklı'da prestiji, yaratıcılığı, girişimciliği, estetiği, güveni ve gelişimi simgeleyecektir. 40 katlı iki kuleden oluşan, mimarisiyle kentin simgesi olabilecek, modern teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak maksimum konforu ve güvenliği barındıran FOLKART'a yakışır bir proje yaratılacaktır.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Alsancak Şubemize başvurabilir ya da proje ofisini ziyaret edebilirsiniz.

​​​​​​​​​
Innovia 
 • Innovia – Yeşil GYO
 • Beylikdüzü / İstanbul
 • Telefon - (212) 414 08 00
 • www.innovia.com.tr
 • Kozyatağı Şubesi – (216) 6657000
 

Innovia sunduğu kaliteli yaşam anlayışını sadece mimarisi ile değil sosyal alanları ve aktivite olanakları ile de yansıtır. Her etabında yeşil alan, havuz, parklar, açık ve kapalı spor alanları ve diğer tüm sosyal alanlar daire sahiplerinin her ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Innovia'da yaşam, site sakinlerinin hayatın içinde ve dinamik bir yaşam sürmesi için gereken her detay bir arada bulunur.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Kozyatağı Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Kartalkule 
 • Kartalkule – EA İnşaat
 • Kartal / İstanbul
 • Telefon – 444 26 01
 • www.kartalkule.com
 • Kozyatağı Şubesi - (216) 665 70 00
 

Kimi projeler güzel manzarası, kimi projelerin ise lüks hayata ve prestije dair özellikleri öne çıkartılır. Kimi projeler vardır sadece fiyat odaklıdır.

Mükemmeli vaad eden Kartalkule, satış ofisine mutlaka uğramak isteyeceğiniz bir proje.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Kozyatağı Şubemize başvurabilir ya da proje ofisini ziyaret edebilirsiniz.

​​​​​​​​​
Korupark 
 • Korupark Evleri – Torunlar GYO
 • Sarıyer / Bursa
 • Telefon: 444 22 02
 • www.koruparkevleri.com.tr
 • Bursa Şubesi – (224) 275 34 00
 

36 dönüm arazi üzerine kurulu olan Korupark Terrace projesi 678 daireden oluşuyor. Projede 1+1'den 4+1'e kadar farklı büyüklüklerde daireler mevcut. Proje Bursa'nın en gözde AVM'si Korupark AVM'nin yanıbaşında, Bursaray istasyonuna yürüme mesafesinde ve Güzelyalı feribot iskelesine 10 dakika mesafede bulunuyor.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Bursa Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Koza Park 
 • Koza Park – Garanti Koza
 • Bahçeşehir / İSTANBUL
 • Telefon - 444 99 33
 • www.garantikoza.com.tr
 • Güneşli Şubesi - (212) 464 60 00
 

Garanti Koza yine eşsiz bir projeye imza atıyor. Koza Park projesi, orman, girilebilir göl ve residence konseptiyle doğa içerisinde modern yaşamın keyfini sizlere sunuyor. Farklı büyüklüklerde daire tiplerine sahip KozaPark, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve terası bulunan 5+1 Penthouse seçenekleri ve birleştirilebilir daireler özelliği ile kendi yaşam alanınızı oluşturma imkanı da sağlıyor. İç dekorasyonunu özgürce seçebileceğiniz KozaPark projesinde hem yatırım hem de oturma amacı ile daire sahibi olabilirsiniz.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Güneşli Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Kulak Kent Yüreğir 
 • Kulak Kent Yüreğir - Kulak İnşaat
 • Yüreğir / Adana
 • Telefon – (322) 323 81 01
 • www.kulakkent.com
 • Adana Şubesi – (322) 455 16 00
 

Kulak Kent ile Yüreğir'de konforlu ve mutlu bir yaşama merhaba... Yeşilin özgürlüğünü doyasıya yaşayacaksınız. Kulak İnşaat güvencesiyle yükselen, bölgedeki e büyük nitelikli yaşam alanı olma özelliğini taşıyan Kulak Kent, Adana'nın parlayan yıldızı olan Yüreğir'e ivme kazandıracak. Çocuk parkları, bahçesi, yürüyüş parkuru, süs havuzları ve spor alanlarıyla yeşilin özgürlüğünü doyasıya yaşayacağınız bu projede sevdiklerinizle birlikte mutlu ve güvenli bir yaşama merhaba demek istiyorsanız, sizleri satış ofisimize bekliyoruz.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Beşiktaş Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Marinist Kartal 
 • Marinist Kartal - DAP YAPI
 • Kartal / İstanbul
 • Telefon – 444 43 46
 • www.dapyapi.com.tr/istmarina
 • Kozyatağı Şubesi – (216) 665 70 00
 • Ataşehir Şubesi – (216) 547 12 00
 

Kartal'da inşa edilen Marinist projesi Dap Yapı tarafından inşa ediliyor. 5 blok halinde yükselen Marinist Kartal projesi toplamda 1.467 adet daireden meydana geliyor.
Marinist Kartal projesinde A blok 31 katlı, B blok 34 katlı, C blok 36 katlı, D blok 38 katlı ve E blok 36 katlı olarak tasarlandı. Dap Yapı Marinist Kartal'da 1+0, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 tipinde daireler yer alıyor.
Marinist Kartal fiyat listesi 218 bin liradan başlayarak yükseliyor. Dap Yapı Marinist Kartal projesinde 742 adet stüdyo daire, 219 adet 1+1 daire, 210 adet 2+1 daire, 266 adet 3+1 daire, 21 adet 4+1 daire, 9 adet 5+1 daire yer alıyor.
Dap Yapı Marinist Kartal'da 45 bin 300 metrekare konut alanı, 1.403 metrekare ticaret alanı, 4 bin 664 metrekare hastane alanı, 6 bin 244 metrekare cami alanı, 2 bin 332 metrekare okul alanı bulunuyor.
Marinist Kartal teslim tarihi 2016 yılının Ağustos ayı olarak belirlendi. Dap Yapı Marinist Kartal projesinde dairelerin büyüklükleri 37,15 metrekare ile 456,79 metrekare arasında değişiyor.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Beşiktaş Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
maslak 1453 
 • Maslak 1453 – Ağaoğlu Şirketler Grubu
 • Maslak / İstanbul
 • Telefon - 444 6 777
 • www.maslak1453.com
 • Maslak Şubesi - (212) 304 81 00
 

Dünyanın en iddialı karma projeleri arasında yer alacak Maslak 1453 İstanbul projesi, hayata geçiyor.

Projede yer alan 1453 metre uzunluğundaki cadde üzerinde dünyaca ünlü mağazalardan moda merkezine, tiyatro salonlarından pazar yerine, yüzme havuzlarından restoran ve kafelere kadar sınırsız sosyal yaşam alanları mevcuttur. Cadde 1453'ün trafiği, dış çemberde yer alan yol bağlantıları sayesinde proje sakinlerine büyük kolaylık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede trafiğe hiç takılmadan keyifle alışveriş yapma ve vakit geçirme şansına sahip olunacaktır.

Ağaoğlu imzası taşıyan proje, planlanan trijenerasyon sistemi ve çevreye duyarlı yeşil bina sistemleri ile, tümüyle doğa dostudur.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için projenin satış ofisindeki Odeabank standına ya da Maslak Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Mesa Çamlıca 
 • Mesa Çamlıca – Mesa Mesken
 • Üsküdar / İSTANBUL
 • Telefon - (216) 402 11 15
 • www.mesacamlica.com
 • Maslak Şubesi - (212) 304 81 00
 

Mesa Çamlıca, İstanbul'un vazgeçilmez semti Çamlıca'da, tüm görkemi ile hayat buluyor. İdeal bir ev hayalini tüm detaylarıyla gerçeğe dönüştüren Mesa, 250 metrekareden 950 metrekareye kadar konut seçenekleri sunuyor. Yüzme havuzu, panoramik İstanbul manzarası ve Çamlıca'nın benzersiz konumu, bu özel projenin, metrekarelere sığmayan ayrıcalıklarından yalnızca birkaçı.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Maslak Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Metropark 
 

Metropark, sadece ileri teknoloji ürünü tasarımları ve mimarisiyle değil, sosyal fırsatlarıyla da her şeyin yan yana yer aldığı, sosyo-ekonomik olarak çevresini de zenginleştiren yeni bir kent kültürünü yansıtıyor. Kapalı havuzundan, fitness salonuna, kafesinden, dinlenme alanlarına çağdaş yaşamın tüm ihtiyaçlarına zengin seçeneklerle yanıt veriyor.

Çocuklarınız, parklarda güvenle oynayabilecek. Sizin yapmanız gereken tek şey eşinizle, ailenizle veya arkadaşlarınızla Metropark'ın huzur verici ortamında mutluluğu yaşamak. Şehrin yeni merkezinde, TEM ve E5'le bağlantı halinde, havaalanına sadece 5 dakikalık mesafede, metroyla iç içe, trafikten uzakta...

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Kozyatağı Şubemize başvurabilir ya da proje ofisini ziyaret edebilirsiniz.

​​​​​​​​​
My Home Maslak 
 • My Home Maslak – Akdeniz İnşaat
 • Şişli / İstanbul
 • Telefon - 444 6 777
 • www.myhomemaslak.com
 • Maslak Şubesi - (212) 304 81 00
 • Kozyatağı Şubesi - (216) 665 70 00
 

Ana arterlere yakınlığı ile ön plana çıkan My Home Maslak, TEM otoyoluna ve 2. köprüye bağlantısı ile ulaşım kolaylığı sağlıyor. Üniversitelere, okullara, alışveriş merkezlerine ve hastanelere çok yakın konumda olan My Home Maslak sağladığı zaman tasarrufu ile yaşamı kolaylaştırıyor.

My Home Maslak, özel olarak tasarlanmış 3 kulede toplam 786 daireden oluşuyor. Projede studio dairelerden, 3+1'e ve 4+1'den teras evlere kadar farklı ihtiyaçlara göre seçenekler bulunuyor. Doğayla iç içe, çocuk oyun alanları, açık yüzme havuzu, kapalı otoparkı ve güvenli site yaşamı ile yeni bir dünya yaratarak aynı zamanda eşsiz bir yatırım değeri de sunuyor.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Maslak veya Kozyatağı Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
My Towerland 
 • My Towerland – Akdeniz İnşaat
 • Ataşehir / İstanbul
 • Telefon - 444 6 777
 • www.mytowerland.com
 • Kozyatağı Şubesi - (216) 665 70 00
 

My Towerland, Başakşehir-Ayazma'da Atatürk Olimpiyat Stadı'na komşu yaklaşık 200 dönümlük bir arazi üzerinde kuruluyor. My Towerland, Pool Residence, Arena Residence ve Golf Residence olmak üzere 3 bölümde yer alan 17 blokta toplam 3080 konut ve 20 ikiz villadan oluşuyor ayrıca TEM otoyoluna cephesi ve Metro bağlantısı ile bölgedeki tüm işyerleri, sanayi ve yerleşim yerlerine ulaşımı çok kolaylaştırıyor.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Kozyatağı Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
My World Europe 
 • My World Europe – Akdeniz İnşaat
 • Başakşehir / İstanbul
 • Telefon - 444 6 777
 • www.myworld-europe.com
 • Güneşli Şubesi – (212) 464 60 00
 

My World Europe, Başakşehir-Ayazma'da Atatürk Olimpiyat Stadı'na komşu yaklaşık 200 dönümlük bir arazi üzerinde kuruluyor. My World Europe, Pool Residence, Arena Residence ve Golf Residence olmak üzere 3 bölümde yer alan 17 blokta toplam 3080 konut ve 20 ikiz villadan oluşuyor ayrıca TEM otoyoluna cephesi ve Metro bağlantısı ile bölgedeki tüm işyerleri, sanayi ve yerleşim yerlerine ulaşımı çok kolaylaştırıyor.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Güneşli Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Nef Ataköy 22 
 • Nef Ataköy 22
 • Ataköy / İstanbul
 • Telefon – 444 9 633
 • www.nefatakoy22.com
 • Yeşilyurt Şubesi - (212) 463 11 00
 • Güneşli Şubesi – (212) 464 60 00
 • Maslak Şubesi – (212) 304 81 00
 

İstanbul'da, Avrupa yakasının huzur ve nefes veren semti Ataköy'de yepyeni bir yaşam konsepti Nef Ataköy 22 ile hayata geçiyor.
Yaklaşık 25.000 m2 arsa alanı üzerinde yer alan, 18 katlı konut, ofis ve otel olmak üzere 6 bloktan oluşan Nef'in son keşfi Nef Ataköy 22; Türkiye'nin ilk uydu kent projelerinden biri olan Ataköy'de, İstanbul'un en nezih yaşam merkezlerinden Florya, Yeşilköy ve Bakırköy'ün tam kesiştiği noktada hayata geçiyor. Projede 45 ile 234 m2 arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerin yanı sıra her geçen gün değerini artıran Ataköy'e; özlenen ev hayatı, aranan ofisler ve her türlü ihtiyaca cevap verebilecek mağazalar Nef Ataköy 22 ile geliyor.
Mecidiyeköy-Levent aksıyla beraber değerlendirilen "Topkapı-Bakırköy-Havalimanı" aksında çalışan ve eğitim gören insanlar için cazip bir yaşam alanı olarak diğer projelerden ayrılan NEF Ataköy 22, şehrin merkezinde nefes veren yepyeni bir yaşam alanı sunuyor.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Beşiktaş Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Nidakule Ataşehir 
 • Nidakule Ataşehir - Tahincioğlu Holding
 • Barbaros Mahallesi Begonya Sokak No:3 Ataşehir, İstanbul
 • Telefon: 444 4 846
 • www.tahincioglu.com
 • Kozyatağı Şubesi - (216) 665 70 00
 

En beğenilen şirketler ve ofisler, aynı projede bir araya geliyor.
Nidakule Ataşehir, İstanbul'un Anadolu Yakası'nın en çok tercih edilen iş merkezi bölgesi Ataşehir'de bulunan, TOKİ ve Emlak Konut GYO ile hasılat paylaşımı modeliyle "Leed" kriterlerine göre gerçekleştirilen A Plus ofis projeleridir.

Nidakule Ataşehir, bir ofis projesinde görülebilecek en etkileşimli çalışma hayatının merkez noktasında yer alıyor. Projenin içindeki spor merkezi sağlıklı bir iş hayatına, büyük toplantı salonları başarılı bir iş hayatına, perakende mağazaları pratik bir iş hayatına kapı açıyor.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Kozyatağı Şubemize başvurabilir ya da proje ofisini ziyaret edebilirsiniz.

​​​​​​​​​
Ormanada 
 • Ormanada – Eczacıbaşı Gayrimenkul
 • Sarıyer / İstanbul
 • Telefon: (212) 201 59 30
 • www.ormanada.com
 • Maslak Şubesi - (212) 304 81 00
 

Zekeriyaköy'de "nefes alan" yemyeşil bir ada. 188 adet beş farklı tip villa, 81 adet 15 farklı tip sıra ev…

25 dönüm yeşil alan: Yürüyüş ve bisiklet yolları, biri kapanabilir iki adet tenis kortu, basketbol ve çok amaçlı spor sahası, sekiz adet çocuk parkı ile iki adet rekreasyon alanı…

Dört mevsim yeşil bir doğa: 44.000 m2 yeşil alan, 2.700 adet kızıl akçaağaç, süs elması, beyaz çiçekli oya, manolya, ıhlamur; 47.000 adet alev çalısı, kartopu, lavanta; 10.000 adet orman sarmaşığı, mum yasemin; 85.000 adet funda çalısı, Cezayir menekşesi

2.500 metrekare sosyal yaşam alanı: Adameydan, Adamekan ve Adaçarşı'da keyifli buluşmalar için kafe-restoran, çarşı alanı, açık ve kapalı olmak üzere iki adet yüzme havuzu, pilates-fitness merkezi, sauna, buhar odası ve masaj odaları

5 dönüm doğal bostan alanı kullanım hakkı: Sağlıklı ve lezzetli olanı tüketme imkanı Adabostan'da... Ormanada sakinleri, Adabostan'da yetişen 12.000 sebze fidesi, 11.000 meyve fidesi ve 100 meyve ağacının doğal ürünlerini haftanın belirli günlerinde kurulacak pazarda bulabilecekler.

Ayrıcalıklı bir yaşamdan beklediğiniz her şey için seçiminiz Ormanada...

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Maslak Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Panavia Residence 
 • Panavia Residence – Panaroma İnşaat
 • Sarıyer / İstanbul
 • Telefon - (212) 323 10 10
 • www.panaviaresidences.com
 • Maslak Şubesi - (212) 304 81 00
 

7.5 dönüm bir arazi üzerine kurulmuş olan Panavia Residences enfes boğaz manzarası ve lüks tasarım konsepti ve kalitesiyle hayattan keyif almayı bilenlerin tercihi. Toplam 5 bloktan oluşan Panavia Residences, her blok bahçe dubleksi, normal ara kat ve çatı dubleksi olmak üzere 5 katlıdır ve her katında toplam 4 daire bulunmaktadır. Neredeyse her cephesinde boğazı kucaklayan manzarasıyla geniş ve ferah tasarımı sayesinde evinizden çıkmak istemeyeceksiniz.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Maslak Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Vadistanbul 
 • QBAHÇE Kurtköy – Erguvan İnşaat
 • Kurtköy / İstanbul
 • Telefon - 444 5 374
 • www.qbahce.com
 • Caddebostan Şubesi - (216) 468 68 00
 

Erguvan İnşaat, 32 yıllık tecrübesi ile, Kurtköy'de yepyeni bir projeye imza atıyor: QBAHÇE. Kurtköy, temiz havası, doğal güzellikleri ve depreme dayanıklı zemini ile İstanbul'un en cazip yerleşim alanlarından biri olarak dikkat çekiyor.

15 dönüm arsa üzerine kurulacak Q Bahçe Kurtköy'de açık yüzme havuzu, fitness center ve sauna, kapalı otopark, açık çocuk oyun alanı, yürüyüş ve koşu parkuru yer alıyor. Projede ayrıca kafeterya, açık kamelya ve barbekü alanları ile keyifli bir yaşam, yeni sahiplerini bekliyor.

Q Bahçe, modern mimarisi ve deprem yönetmeliğine uygun sağlam yapıları ile toplam 98 konuttan oluşacak. Etkileyici çevre düzeni ile benzersiz bir yaşam sunacak olan projede, 3+1, 2+1 ve 1+1 daire tipleri bulunuyor.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Caddebostan Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Spine Tower 
 • Spine Tower – Tilaga Yatırım A.Ş.
 • Maslak / İstanbul
 • Telefon – (212) 276 48 54
 • Maslak Şubesi - (212) 304 81 00
 

Maslak'ın merkezine konumlanmış, lüks bir yaşam içinde, ofislerde rahat ve konfor önceliği düşünülen bir proje. Ofis katları girişleri rezidanslardan ayrı tutularak giriş ve çıkış hızlarının en kısa zamanda gerçekleşmesi ihtiyacı ile düzenlendi.

Ofisinizin olduğu binada; sofistike yaşam tarzını özel bir bakış açısıyla kurgulayıp, kültürü, sanatı, elit zevkleri ve stil sahiplerini aynı eksende bir araya getiren bir ortam sizin için düşünüldü.

Spine Tower'ın tasarımı, sıra dışı çizgisi, yüksek teknolojisi ve içerdiği bütün ince detaylarla etkileyici bir çekim merkezi olacağına inanılıyor.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Maslak Şubemize başvurabilir ya da proje ofisini ziyaret edebilirsiniz.

​​​​​​​​​
Tilia 
 • Tilia – Suryapı
 • Çekmeköy / İstanbul
 • Telefon – (216) 508 28 00
 • www.suryapitilia.com.tr
 • Kozyatağı Şubesi - (216) 665 70 00
 

Dostlarınızla birlikte barbekü partisine ne dersiniz?

Dinlenme alanları, sosyal tesisler, mini basketbol sahası, barbekü alanları, havuz ve çok daha fazlası...

Hayatı doyasıya yaşamak için düşünülmüş sosyal yaşam alanları sayesinde, Tilia'da sizin için hayatın her anı dolu dolu.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Kozyatağı Şubemize başvurabilir ya da proje ofisini ziyaret edebilirsiniz.

​​​​​​​​​
Torun Center 
 • Torun Center – Torunlar GYO
 • Mecidiyeköy / İstanbul
 • Telefon – (212) 267 47 47
 • www.toruncenter.com
 • Maslak Şubesi - (212) 304 81 00
 

Biri ofis ikisi rezidans olmak üzere üç kuleden ve bahçe ofislerden oluşan Torun Center, farklı ofis alternatifleri, zengin rezidans yaşamı, modern kent meydanıyla Mecidiyeköy'ün çehresini değiştirerek bölgeye yeni bir boyut kazandırmaya hazırlanıyor.

Bir zamanlar milyonların unutulmaz anlar yaşadığı, başarı ve azimle dolu tarihi bir atmosfere sahip olan Ali Sami Yen Stadyumu'nun arsasında yükselen Torun Center, şehrin en önemli noktasına yeni bir anlam kazandırıyor.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Maslak Şubemize başvurabilir ya da proje ofisini ziyaret edebilirsiniz.

​​​​​​​​​
Trendist Ataşehir 
 • Trendist Ataşehir
 • Ataşehir / İstanbul
 • Telefon – 444 6 212
 • www.trendistatasehir.com
 • Etiler Şubesi - (212) 359 16 00
 

Daha kaliteli bir yaşam için, daha çok hareket… 21. Yüzyılın trendi bu.
Yoğun iş yaşamı her geçen gün sizi daha az hareket etmeye programlasa da Trendist Ataşehir size ihtiyacınız olan hareket alanını sağlıyor. Açık ve kapalı spor alanları, yaz kış yüzebileceğiniz açık ve kapalı yüzme havuzları, doğal yeşil alanlarıyla Trendist Ataşehir size evinizin yanı başında dilediğiniz gibi spor yapabilme imkanı sunuyor.
Kalabalık, gürültülü, kasvetli AVM'lerden çok uzaktasınız. Çünkü Trendist Ataşehir'de AVM yok!
Trendist Ataşehir' in her türlü ihtiyacınıza cevap verecek dükkanlarıyla, sokakta özgürce alışveriş yapmayı yeniden keşfedin.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için Etiler Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Vadistanbul 
 • VADİSTANBUL - Artaş-Aydınlı-Keleşoğlu Ortak Girişimi
 • Ayazağa / İstanbul
 • Telefon - 444 5 335
 • www.vadistanbul.com
 • Nişantaşı Şubesi – (212) 373 81 00
 

Odeabank'ın özel koşulları ile, İstanbul'da ayrıcalıklı bir yaşam: Vadistanbul!

Artaş, Aydınlı ve Keleşoğlu tarafından İstanbul Ayazağa'da 50.467 m2 alan üzerinde konumlanan Vadistanbul, sosyal tesisleri, teras, bulvar ve bahçe konseptleri ile yepyeni bir yaşam sunuyor. Betonarme çift radye temel sistemi üzerine inşaa edilecek olan 1.111 daireden oluşan projede, satışlar başladı.

Kat bahçeli daireleri, proje boyunca uzanan alışveriş ve eğlence caddesi, açık ve kapalı yüzme havuzları, tenis sahası, basketbol ve çocuk oyun alanları, fitness salonu, sauna, buhar banyosu ve peyzaj alanları ile Vadistanbul'da yerinizi almak için gecikmeyin.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için projenin satış ofisindeki Odeabank standına ya da Nişantaşı Şubemize başvurabilirsiniz.

​​​​​​​​​
Vaditepe Bahçeşehir 
 • Vaditepe Bahçeşehir – Kiptaş
 • Zeytinburnu / İSTANBUL
 • Telefon - (212) 414 98 98
 • www.vaditepebahcesehir.com
 • İkitelli Şubesi - (212) 692 09 00
 

Vaditepe Bahçeşehir, İstanbul'un köklü semtlerinden Zeytinburnu'nda hayat buluyor. Islak hacimlerindeki mekanik havalandırma, yetişkin ve çocuklar için ayrı ve kapalı yüzme havuzları, sauna, buhar odası, masaj odası, Türk Hamamı, fitness ve squash salonlarıyla size konforlu bir yaşam sunuyor.

Projeye özel Konut Kredisi fırsatları için İkitelli Şubemize başvurabilirsiniz.

Mortgage nedir?

21/02/2007 tarihli 5582 sayılı "Konut Finansmanı Sistemine İlişkin Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" gereğince:

 • Konut edinmeleri amacıyla tüketicilere kullandırılan krediler,
 • Sahip olunan konutun ipoteği ile verilen tüketici kredileri,
 • Konut inşası aşamasında verilen konut kredileri,
 • Konutların finansal kiralama yoluyla tüketicilere kiralanması,
 • Mevcut kredilerin yeniden finansmanı,

konut finansmanı kapsamındadır.

İkamet amacı ile değil, ticari amaçla kullanılabilecek meskenler Konut Finansmanı Yasası kapsamında değildir.

Konut Finansmanı Yasası kapsamındaki krediler, diğer tüketici kredilerine göre neden avantajlıdır?

Konut finansmanı kapsamındaki krediler, Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV)'den muaftır. BSMV, kredilerin faiz tutarı üzerinden %5 oranında alınan bir vergi olduğundan, Konut Finansmanı Yasası kapsamındaki kredilerin faiz yükü %5 oranında daha düşüktür.

Erken ödeme komisyonu hangi durumda alınır?

Sabit faizli konut finansmanı kredilerinde, erken ödenen tutarın %2'sine kadar erken ödeme komisyonu tahsil edilmektedir. Erken ödeme komisyonu, kalan vadesi 36 ayı aşmayan krediler için erken ödeme tutarının %1'i, kalan vadesi 36 ayı aşan krediler için ise %2'si oranında alınmaktadır.

Değişken faizli konut finansmanı kredilerinden, erken ödeme ücreti alınmaz.

Değişken faizli seçenek nasıl uygulanmaktadır?

Resmi Gazete'nin 5 Mayıs 2007 tarih ve 26513 sayılı nüshasında yayımlanan "Değişken Faizli Konut Finansmanı Sözleşmelerinde Kullanılabilecek Referans Faizler ve Endekslere Dair Tebliğ" gereğince, değişken faizli konut finansmanı sözleşmelerinde kullanılabilecek referans endeks Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE)' dir. Değişken faizli konut finansmanı sözleşmeleri düzenlenirken veya sözleşmede belirtilen dönemlerde faiz oranı ayarlaması yapılırken, içinde bulunulan aydan iki önceki ayda Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan TÜFE yıllık yüzde değişim oranı esas alınır.

Bu fiyat endeksleri, TC Merkez Bankası web sitesinde yayımlanmaktadır.

Faiz Seçenekleri Nelerdir?

Konut finansmanı kapsamındaki kredilerin faiz türü:
1.Sabit
2.Değişken
3.Karma (Sabit ve değişken) olabilir.

Faiz tipi sabit olan sözleşmelerde, kredi açılışında belirlenen faiz oranı, müşteri ve konut finansmanı kuruluşunun karşılıklı mutabakatı sağlanmadan değiştirilemez. Değişken faizli kredilerin faiz oranı ise, sözleşme aşamasında belirlenen dönemlerde (örneğin 3 ayda bir ya da 6 ayda bir) TÜFE'ye endeksli olarak dalgalanacaktır. Faiz oranının değişmesi sonucunda, kredi taksitleri de artış ya da azalış gösterebilecektir.

"Refinansman" ne demektir?

Resmi Gazete'nin 29 Eylül 2007 tarih ve 26658 sayını nüshasında yayımlanan" Konut Finansmanı Kapsamındaki Kredilerin Yeniden Finansmanına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"e göre, yeniden finansman:

 • Kredi faiz oranında değişiklik yapılması,
 • Kredinin vadesinde değişiklik yapılması,
 • Konut finansmanı sözleşmesinde belirtilen faiz türünde değişiklik yapılması,
 • Aynı ev teminat gösterilerek birden fazla konut kredisi alınmışsa bunların tek konut kredisi ile birleştirilmesi,
 • Konut finansmanı kuruluşunda değişiklik yapılması,
 • Konut finansmanı sözleşmesinde belirtilen para biriminde değişiklik yapılması, nedeniyle konut finansmanı kuruluşu ve tüketicinin mutabakatı ile yapılacak değişiklikleri kapsamaktadır.

Konut finansmanı kredisi taksitleri ödenemezse ne olur?

Kredi borçlusunun, taksitini ödememesi durumunda, konut finansmanı kuruluşu 5 iş günü içerisinde iadeli taahhütlü posta yoluyla borçluya bildirimde bulunmakla yükümlüdür. Konut finansmanı kuruluşu, geri ödemelerin yapılamaması halinde, kalan borcun tümünün ödenmesini talep etme hakkını saklı tutabilmektedir. Ancak, konut finansmanı kapsamındaki kredilerde, borcun tamamının geri çağırılması ancak birbirini izleyen en az iki taksitin ödenmemesi halinde mümkün olabilmektedir.

Yıllık maliyet oranı ne demektir?

Yıllık Maliyet Oranı, tüketici kredisinin müşteriye, kredi faizi, kamusal yükümlülükler (vergi) ve tüm masraflar dahil toplam maliyetidir. Kredi kullandırım anında ödenmesi gereken dosya masrafı, istihbarat ücreti, sigorta masrafları ve ekspertiz ücreti gibi tüm masraflar faiz oranına dahil edilerek yıllık bazdaki maliyet oranı hesaplanır.

Konut satın alırken dikkat edilmesi gereken temel noktalar nelerdir?

Evin bulunduğu semt ve konumu yatırım için uygun mu?

Konutun şehir merkezine yakınlığı, çevredeki merkezlere toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı evin değerini belirleyen önemli etkenlerdendir. Buna ek olarak çevredeki mevcut konut ve işyeri yapılanması, okul, hastane, alışveriş merkezi gibi merkezlere kolay erişebilme imkanı olması da konutun değerini artıracak unsurlar arasında yer almaktadır.

Ev, depreme dayanıklı mı?

Satın alacağınız konutun güvenilir bir inşaat firması tarafından inşa edilmiş olması, bu konuda içinizi rahatlatacaktır. Zeminin yapısı, binadaki kat sayısı, inşaat kalitesi, binanın yaşı gibi faktörleri değerlendirebilir, ayrıca site yönetimi, apartman yönetimi ya da belediyeden bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Tapunun niteliği nedir?

Konut kredisi, arsa tapusu karşılığında kullandırılamamaktadır. Kredili satın almak istediğiniz konutun, "kat mülkiyet" ya da "kat irtifak" tapusu olması gerekmektedir. Tapunun niteliği, mesken olmalıdır. İşyeri ipoteği ile, konut finansmanı kapsamında kredi verilememektedir.

İnşaata ilişkin diğer kritik noktalar hangileridir?

Zemin etüdünün yapılmış olması, binanın Deprem Yönetmeliği'ne uygun inşa edilmiş olması gibi temel konulara ek olarak, inşaatta kullanılan malzemelerin kaliteli olması, binanın ısı ve ses yalıtımının yapılmış olması, evin iç tasarımı, eğer ev site içerisinde ise peyzaj, incelenmesi gereken unsurlar arasında yer almaktadır.

Evin fiyatı ne seviyede?

Ekspertiz raporunda beyan edilen değer ile satış fiyatının uyumlu olması, çevredeki benzer konut fiyatları ile karşılaştırıldığında satış bedelinin makul olması gerekmektedir. Fiyat karşılaştırmasında, metrekare fiyatını baz almak da akıllıca bir seçenek olabilir. Metrekare fiyatlarını karşılaştırırken, brüt / net ayrımına dikkat etmek gereklidir. Ayrıca evin, projesine uyumlu olarak inşa edilmiş olması, orijinal mimari tasarımda yer almayan yeni bir eklenti, farklı alan kullanımı gibi uygulamaların yapılmamış olması gerekmektedir.

Evin konumu, sizin ihtiyaçlarınızı ne ölçüde karşılıyor?

Evin konumu, sizin işinize ulaşımınız, aile bireylerinin iş ya da okullarına ulaşımı açısından uygun mu?

Her şeyden önce güvenlik diyorsanız;

Evin site içerisinde yer alıyor olması, beklentilerinizi büyük oranda karşılayacaktır. Açık ya da kapalı otopark alanlarının bulunması, çocuk oyun alanlarının varlığı ve temel alışveriş ihtiyaçlarının yakın mesafe içerisinde karşılanabiliyor olması da yeni evinizdeki yaşamınızı etkileyecektir.

Beklenmedik masraflara karşı dikkatli olun!

Satın alacağınız evin geçmiş dönemlere ait elektrik, su, doğalgaz, ya da aidat gibi ödenmemiş borçları olmadığından emin olmalısınız. Ayrıca, özellikle belirli bir yaşın üzerindeki binalardaki su, ısıtma ve elektrik tesisatının durumu ve satın alacağınız evde tadilat gereksinimi olup olmaması da, evin fiyatı ile birlikte değerlendirilmelidir.

Proje aşamasında olan ya da tamamlanmamış bir konut alıyorsanız;

İnşaat firmasının güvenilir olması kritiktir. Firmanın daha önce tamamladığı projeler var ise incelemek ve önceden firma hakkında kısa da olsa araştırma yapmak, hayatınızın bu önemli kararını alırken içinizi rahatlatacaktır.

Evinizi satmak istediğinize, hızlı bir şekilde alıcı bulunabilir mi?

Evin konumu, iç yerleşimi, oda sayısı, yatırım amacıyla satın alınabilecek bir semtte yer alması, kolay kiralanabilir olması, site içerisinde olup olmaması, bina yaşı, toplu taşıma araçlarına yakınlığı gibi unsurlar, satışın kolay olması üzerinde etkilidir.

Kredi taksit ödemelerinizi;

 • Odeabank Şube ve ATM'lerinden,
 • Odeabank İnternet Şubesi'nden,
 • 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi'nden,
 • Herhangi bir banka hesabınızdan EFT/havale ile,
 • Akbank ATM'leri ve PTT Şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.*

*Akbank ATM'leri ve PTT Şubelerinden ödeme yapabilmek için TC Kimlik No ve kredi hesabına ait IBAN No bilgileri gereklidir. Akbank ATM'lerinden "Odeabank Ödemeleri" adımı seçilerek ödeme yapılabilir.

​​​​​​​​​​​
​​​
​​​​​​​​​​​

Size Uygun Mortgage Hangisi?

Soruları cevaplayarak size en uygun kredi seçeneklerini görebilirsiniz. ​​

Kredinizi hangi amaçla kullanacaksınız?
 • İkamet / Yatırım amacıyla
 • Başka bankadaki kredimi transfer etmek istiyorum
Belirli dönemlerde ara ödeme yapmak ister misiniz?
 • Evet
 • Hayır
Ek komisyon ödeyerek, faiz oranınızı ve taksit tutarlarınızı düşürmek ister misiniz?
 • Evet
 • Hayır
Taksitlerinizin önümüzdeki dönemlerde artış göstermesini ister misiniz?
 • Evet
 • Hayır
Ödeme planınızı kendiniz oluşturmak ister misiniz?
 • Evet
 • Hayır
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nasıl Başvurabilirsiniz?

Konut Kredisi başvurunuzu hızlı şekilde başlatmak için şubemize telefonla ulaşabilir, nüfus cüzdanınızı faks ya da e-mail ile müşteri temsilcinizle paylaşarak ön değerlendirme sürecini başlatabilirsiniz. İpotek ve ekspertiz işlemleri, şubelerimizin olmadığı şehirlerde de, bankamızca yaptırılabilmektedir. Kredi başvurunuzu tamamlamak, sözleşme öncesi bilgi formunuzu incelemek üzere teslim almak ve sonrasında kredi sözleşmenizi ve ödeme planınızı imzalamak için ise, gerekli belgeler ile birlikte şubemize gelmeniz gerekecektir.

 • Kimlik Belgesi (TC kimlik numarası bulunan Nüfus Cüzdanı ya da Sürücü Belgesi ya da Pasaport)
 • Başvuru sahibi adına, son 3 aya ait bir adet doğalgaz, elektrik, telefon ya da su faturası
 • Gelir Belgesi
  • Serbest Meslek Sahipleri ya da Ticaret Erbabı:
   • Son yıla ait Vergi Levhası, bilanço ve gelir tablosu/ işletme hesap özeti
   • Ticaret Sicil Gazetesi/ Oda kayıt belgesi
  • Şirket Ortağı Olan Kişiler:
   • Son yıla ait Vergi Levhası, onaylı bilanço ve gelir tabloları/ işletme hesap özeti,
   • Ticaret Sicil Gazetesi/ Oda Kayıt Belgesi.
  • Ücretli Çalışanlar: Maaş bordrosu veya maaş yazısı ve şirket imza sirküleri
  • Emekliler: Emekli maaşı hesap cüzdanı veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesabı bilgisini içeren yazı
  • Gayrimenkul Geliri Beyan Edenler: Gelire konu tapu belgesi ve ilgili kira kontratı
  • Menkul Geliri Elde Edenler: Faiz gelirini gösteren hesap cüzdanı.
 • Satın alınacak konuta ait tapu fotokopisi

Özellikler

 • Kredi başvurunuz şubemize ulaştıktan sonra, şubemizce ekspertiz işlemleri başlatılır. Böylece, satın almak istediğiniz konutun değer tespiti yapılır.
 • Bütçenize en uygun ödeme planını, deneyimli satış temsilcilerimizle birlikte oluşturursunuz.
 • Kredinizin onaylanmasının ardından, sözleşme bilgilerinizi incelemelisiniz.
 • Tapu işlemlerinin yapılması ve ipotek tesisinin ardından, kredi kullandırımı gerçekleşmektedir.
 • Mevzuat gereği, satın alınacak konutun ekspertiz değerinin en fazla %75'ine kadar Konut Kredisi kullandırılabilmektedir.
 • 18 yaşından büyük, gelirini belgeleyebilen bireylere kullandırılır.
 • Kredi konusu konut ipotek alınmaktadır.
 • 120 aya kadar Konut Kredisi kullanılabilir. 10 yıldan uzun vadeli Konut kredisi talepleri de müşteri özelinde değerlendirilmektedir. Ancak 120 ayın üzerindeki vadelerde, taksit tutarı anlamlı oranda düşmemekte ve vade boyunca toplam geri ödeme tutarı yükselmektedir. Bu nedenle müşterilerimize maksimum 120 ay vadeli kredi kullanmalarını öneriyoruz.
 • Satın alınacak konut için, müşterilerimizin Konut Sigortası ve kanunen zorunlu olan Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) yaptırması gerekmektedir.