Odeabank Pass’O, kullanıcı adı ve parolanızı girdikten sonra SMS ile gelen şifre yerine geçen bir güvenlik uygulamasıdır.

iOS ve Android tabanlı tabanlı tüm telefonlarda Odeabank Mobil uygulaması üzerinden yapacağınız aktivasyon ile Odeabank Pass’O kullanmaya başlayabilirsiniz.

Odeabank Pass'O kullandığınızda, İnternet Şubesi'ne kullanıcı adı ve parolanızdan sonra, mobil cihazınıza gelen bildirime tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Mobil Şubede ise anında girişiniz gerçekleşecektir. Üretilen şifre sizin el ile girmenize gerek kalmadan eşleştirilmektedir.

Mobil cihazınız için ek bir güvenlik tanımlamak isterseniz, Odeabank Pass'O menüsü altındaki Ayarlar içerisinden "Şifre İşlemleri" menüsünden Odeabank Pass'O Şifresini aktif hale getirebilirsiniz. Bu şekilde Odeabank Pass'Oyu açtığınızda sizin belirleyeceğiniz 6 haneli şifreyi girmeniz gerekecektir.


Aktivasyon & Kullanım
Sıkça Sorulan
Sorular
Aktivasyon & Kullanım

Aktivasyon için bankamızda kayıtlı cep telefonu bilginiz, telefonunuza gelen SMS şifresi, İnternet Şubesi kullanıcı adı ve parolanızı girmeniz yeterlidir. Bunun ardından belirleyeceğiniz 6 haneli şifre ile Odeabank Pass’O uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Odeabank Mobil Şube girişlerinizde kullanıcı adı ve parola girişinizden sonra, Odeabank Pass’O aktif olan telefonunuz üzerinden belirlediğiniz 6 haneli şifreyi girmeniz yeterlidir.

Odeabank İnternet Şubesi girişlerinizde ise, kullanıcı adı ve parola bilgilerinizi yazdıktan sonra cep telefonunuza gelen mobil bildirimi tıklayıp, cep telefonunuz üzerinden 6 haneli Odeabank Pass’O şifrenizi girmeniz yeterlidir. Mobil uygulamanız üzerinden üretilen şifre bankamıza aktarılacak ve İnternet Şubesi girişiniz başarılı şekilde tamamlanacaktır.

Cep telefonunuzda Odeabank Mobil uygulaması için bildirimler kapalı ise, ilgili bildirimi beklemeden, Odeabank mobil uygulamamız üzerinden Odeabank Pass’O adımına girip 6 haneli şifreyi girmeniz yeterlidir.

Cep telefonunuz üzerinde internet bağlantısı olmaması durumunda; İnternet Şubesi üzerinde “Şifremi kendim girmek istiyorum” diyerek, Odeabank Pass’O ekranında gördüğünüz şifreyi İnternet Şubesi’ne el ile yazarak giriş yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan
Sorular

Şu an için sadece 1 cihaz üzerinde aktivasyon yapabilirsiniz. Eğer başka bir cihaza kurma ihtiyacınız olursa; 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi’ni arayıp, mevcut Pass’O tanımınızı iptal etmeniz gerekmektedir.

Odeabank Pass’O uygulamasını açmak için belirlediğiniz 6 haneli şifreyi unutmanız durumunda, cihazı 5 kere hatalı giriş ile kilitlerseniz; tekrar kayıt işlemi yaparak aynı cihazda kullanıma tekrar açabilirsiniz.

Odeabank İnternet Şubesi girişlerinizde, kullanıcı adı ve parola bilgilerinizi yazdıktan sonra cep telefonunuza gelen mobil bildirimi tıklayıp, cep telefonunuz üzerinden 6 haneli Odeabank Pass’O şifrenizi girmeniz yeterlidir. Mobil uygulamanız üzerinden üretilen şifre bankamıza aktarılacak ve İnternet Şubesi girişiniz başarılı şekilde tamamlanacaktır. Cep telefonunuzda Odeabank Mobil uygulaması için bildirimler kapalı ise, ilgili bildirimi beklemeden, Odeabank mobil uygulamamız üzerinden Odeabank Pass’O adımına girip 6 haneli şifreyi girmeniz yeterlidir. Cep telefonunuz üzerinde internet bağlantısı olmaması durumunda; İnternet Şubesi üzerinde “Şifremi kendim girmek istiyorum” diyerek, Odeabank Pass’O ekranında gördüğünüz şifreyi İnternet Şubesi’ne el ile yazarak giriş yapabilirsiniz.

​​​​​​​​​​​
​​​​​​​​​