Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

İnternet tarayıcınız güncel mi?

İnternet kullanımlarınızda güvenliğini arttırmak ve İnternet Şubesinde sorunsuz işlem yapabilmek için tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı, eğer kullanmıyorsanız yazılımcı firma resmi sitelerinden ücretsiz olarak güncellemenizi tavsiye ederiz.

Güncel Versiyonunu İndir Detaylı Bilgi
Yeni mobil uygulamamızı denediniz mi? Detaylı bilgi için tıklayınız.

Değerli Müşterilerimiz, Saygıdeğer İş Ortaklarımız,

Kurulduğumuz günden bu yana odağımıza aldığımız yenilikçi ve dinamik bankacılık anlayışımız, müşteri odaklı yaklaşımımız ve etkin risk yönetimi prensibimiz sayesinde her yıl sektörün üzerine çıkan büyüme performansımızı 2017 yılına da sürdürmek üzere emin adımlarla ilerliyoruz.

Zorlu bir yıl olan 2016’da net kârımızı bir önceki yılın aynı dönemine göre yaklaşık 3 kat artırdıktan sonra 2017’ye de kârlı büyüme ile başladık. Yılın ilk çeyreğinde elde ettiğimiz finansal sonuçlar, 2017’de de istikrarlı büyümemize devam edeceğimizin ilk göstergesi oldu. İlk çeyrekte net kârımızı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %311,7 artırarak 93 milyon TL’ye, toplam kredilerimizi 27,1 milyar TL’ye, mevduatlarımızı 30,3 milyar TL’ye, aktiflerimizi de 39,5 milyar TL’ye yükselttik.

Geçtiğimiz yıl, belirlediğimiz tüm hedeflerimizi aşarak; tüm paydaşlarımıza, yatırımcılara ve müşterilerimize güven verdiğimiz, Türkiye ekonomisine katma değer sağladığımız bir yıl oldu. Özel mevduat bankaları arasında mevduatlarda 8’inci, toplam aktiflerde ise 9’uncu büyük banka olarak tamamladığımız 2016 yılında, dünyanın önde gelen uluslararası finans kuruluşlarının da dikkatini çektik. Türkiye’nin hassas bir süreçten geçtiği Temmuz ayında, IFC ve EBRD gibi saygın uluslararası finans kuruluşlarının ve ana hissedarımız Bank Audi’nin katılımıyla, 1 milyar TL’lik başarılı bir sermaye artırımı gerçekleştirdik. Bu başarıları 2017 yılında da devam ettirmeyi; 2017 yılının bizim için Türk bankacılık sektöründeki konumumuzu daha da güçlendirdiğimiz, sunduğumuz hizmetlerin kapsamını genişleterek çeşitlendirdiğimiz ve belirsizlikle dolu küresel konjonktüre rağmen Türkiye ekonomisine katma değer sağladığımız bir yıl olmasını planlıyoruz. Türkiye’nin genç ve yenilikçi bankası Odeabank olarak, tüm bankacılık hizmetlerinde akla ilk gelen bankalardan biri olma hedefiyle yolumuza devam edeceğiz. 2017 yılı ilk çeyreğinde elde ettiğimiz finansal sonuçlar, Odeabank’ın doğru bir strateji ile ilerlediğinin ispatı niteliğindedir.

Bireysel bankacılıkta müşteri penetrasyonumuzu genişleterek, kurumsal ve ticari bankacılıkta en küçük işletmeye dahi temas ederek Türk bankacılık sektörünün büyükler ligine bir adım daha yaklaşacağız. Bireysel bankacılıkta nasıl ki 2016’da müşterilerimizi yeniliklerle tanıştırdıysak 2017 yılı da benzer şekilde müşterilerimize ve sektörümüze yenilikler kazandıracağımız bir yıl olacak.

Odeabank olarak öncelikli segment olarak belirlediğimiz KOBİ’lere, “Kişiye Özel Bankacılık” anlayışımız doğrultusunda daha kapsamlı hizmet verebilmek amacıyla, geçtiğimiz yıl organizasyonel değişiklikler yaparak KOBİ Bankacılığı işkolunu kurmuştuk. KOBİ Bankacılığındaki çalışmalarımızı proaktif olacak şekilde yapılandırmaya ve bu alandaki pazar payımızı iki katına çıkaracak aksiyonları almaya devam edeceğiz.

Hali hazırda, 16 ilde 51 şube, 65 ATM ve sayısı 1676’ya ulaşan çalışanımızla hizmet kalitemizi her geçen gün daha da iyileştirmeye devam ediyoruz. 2017 yılı sonuna kadar büyük illeri hedefleyerek şube ve çalışan sayımızı daha da artırmayı hedefliyoruz.

Sadece ekonomiye ve bankacılık sektörüne değil; Türkiye’deki sosyal hayata yaptığımız katkılarla da öne çıkıyoruz. “Basketbolun Bankası” mottosuyla yıllardır basketbola verdiğimiz desteği THY EuroLeague ve Final Four’a sponsor olarak pekiştirdik. Ne mutlu bize ki; ilk kez desteklediğimiz THY Euroleague’de, şampiyona tarihinde ilk kez bir Türk takımı şampiyon oldu. Türk basketbolunu uluslararası arenada desteklemek üzere THY Euroleague ve Final Four sponsorluğumuz kapsamında, 2 sezondur desteklemeyi sürdürdüğümüz Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’mız, Avrupa Şampiyonu olarak, tüm ülkemizin göğsünü kabartacak bir başarıya imza attı. THY Euroleague’yi desteklediğimiz ilk yılımızda bize bu heyecan ve başarıyı yaşatan takımımızı canı gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Final Four boyunca biz de Baketbolun Bankası Odeabank olarak basketbolu sadece profesyonel alanda değil, sokakta da desteklemeyi sürdürdük. Final Four’da atılan her 3 sayılık basket karşılığında 333 Avro bağışta bulunarak, halka açık bir basketbol sahasının yenilenmesine olanak sağladık. 4’lü final boyunca toplamda atılan 78 adet 3 sayılık basketin karşılığı olan meblağ, İstanbul Küçükçekmece’de bulunan Cennet Parkı’ndaki basketbol sahasının yenilenmesine kaynak yarattı.

Avrupa basketbolunun en önemli organizasyonuna desteğimizi önümüzdeki yıl da sürdüreceğiz. İmzaladığımız protokol ile bir kez daha 2017-2018 Turkish Airlines EuroLeague’in bölgesel ve 2018’de Belgrad’da düzenlenecek THY EuroLeague Final Four’un global ortağı olduk. Türk basketbolunun önümüzdeki yıllarda da uluslararası başarılar kazanmasında bir nebze katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

O’Art ile kültür ve sanata verdiğimiz desteği sürdürüyor, Türkiye’nin ve dünyanın önemli isimlerinin sanat eserlerini, sanatseverlerle buluşturuyoruz.

Türkiye ekonomisi, sahip olduğu yüksek potansiyelle, uluslararası yatırımcıların ilgisini çekmeyi sürdürüyor. Biz de ülkemizin potansiyeline güveniyoruz; faaliyete geçtiğimiz ilk günden bu yana hedeflerimizden şaşmadan, Türk bankacılık sektörünün büyükler ligine girmek ve tüm bankacılık hizmetlerinde akla ilk gelen banka olmak amacıyla yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Bu amaca ulaşma yolunda bize destek olan tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum.

Saygılarımla

Hüseyin Özkaya
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi
​​​