Odeabank, müşterilerinin nakit akışlarını düzenli ve verimli yönetmeleri için tahsilat ve ödeme sistemlerindeki uzmanlığı aracılığıyla kurumunuza özel çözümler sunar.

Size uygun ödeme ve tahsilat çözümlerimize ilişkin detaylı bilgi için en yakın şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Toplu çek senet tahsilatı ve entegrasyonu ile tahsilatlarınızı kolaylıkla gerçekleştirebilir, yapılan tahsilatlara ait bilgileri size iletilen günlük ya da haftalık raporlarla takip edebilirsiniz.

Odeabank muhasebe entegrasyonu ile hesaplarınızda gerçekleşen tüm hareketlere ait bilgiler dünya standardı olan Swift mt940 formatında, muhasebe sistemlerinize uygun işlem kodlarıyla elektronik olarak aktarılabilmektedir.

Çok sayıda ve toplu şekilde ödeme yapan firmaların ödeme operasyonlarını kolaylaştırmak, kullanıcı kaynaklı hataların önüne geçmek için Odeabank Nakit Yönetimi sistemini kullanabilirsiniz. Ayrıca aynı sistem aracılığıyla hızlı ve kolay çek keşide etmek mümkündür.

Bu sistemin kullanımı için müşterilerimiz ziyaret edilerek Odeabank Nakit Yönetimi Programı kurulmakta ya da uzaktan erişimle kurulum gerçekleştirilebilmektedir.

Toplu ödeme hizmetlerimiz, dosya transferi yöntemi ile de gerçekleştirilebilmektedir. Müşterilerimiz kendi ERP programlarından (SAP, Logo, Netsis vb.) ürettikleri dosyalar ile ödeme yapıp otomatik muhasebeleştirme hizmeti alabilmektedir.

Müşterilerimizin yabancı para cinsinden (USD ve EUR) yurt içine ve yurtdışına gerçekleştireceği para transferleri için Odeabank YP Toplu Ödeme ürünü kullanılabilmektedir. YP Toplu Ödeme dosyası aracılığıyla aşağıdaki işlemler yapılabilmektedir.

 • Odeabank Hesaplarına YP Havale,
 • Yurtiçi ve Yurtdışı Görünmeyen Kalem YP İşlemleri,
 • İthalat İşlemleri (Peşin Ödeme ve Mal Mukabili)

Geniş bayi ağı olan müşterilerimiz DBS ürünümüz ile bayi ve müşterilerine yaptığı satışlardan doğan alacaklarını, hızlı ve sorunsuz tahsil edebilmektedir.

DBS Ürününün Ana Firma’ya faydaları,

 • Tahsilat kolaylığı,
 • Mutabakat ve muhasebe işlemlerinin otomatik yapılması ile operasyonel iş yükünün azaltılması,
 • Çek ve senet ürünlerinin kayıp vb. nedenlerle yaratabileceği mali kayıpları minimize etmek.

DBS Ürününün Bayilere faydaları,

 • Ana firmalar tarafından bu sistemin teşvik edilmesi kaynaklı fiyat avantajlarından yararlanmak,
 • Tahsilat hesaplarında fatura tutarlarını karşılayacak kadar bakiye olmaması durumunda otomatik kredi kullandırılarak ödeme yapılması,
 • Ana firmalara yapılacak ödemelerin takibinin kolaylaşması ve nakit akış kontrolünün sağlanması.

Kredili DBS ürününe ek olarak sadece tahsilatların otomatikleştirilmesine yönelik kredisiz DBS ürünü ile hızlı ve sorunsuz tahsilat olanağı sağlanabilmektedir.

Odeabank Şirket Kredi Kartı

Odeabank şirket kredi kartı, Banka tarafından firmaya kredi limiti tahsis edilerek firma bünyesinde çalışan personele verilen ve şirket adına yapılacak seyahat, konaklama, yemek gibi harcamaların ödemesinde kullanılan kredi kartıdır. Son ödeme tarihinde harcama tutarının tamamı veya minimum ödeme tutarı firma hesabından tahsil edilir.

Müşterilerimize Axess platformunun sağladığı avantajlardan yararlanabilme olanağı sağlayan Banko Axess Business karta ek olarak, kurumsal müşterilerin kullanımı için Banko Corporate ve Banko Corporate Executive şirket kredi kartları verilebilmektedir.

Çek/Senet

 • Bankamız Türk Lirası ve Yabancı Para çek karnesini kullanarak ödemelerinizi çekle yapabilir, nakit sıkışıklığından kurtulabilirsiniz. Müşterilerinizden aldığınız çekleri ise tahsile veya kredi teminatı için bankamıza verebilirsiniz.
 • Senet tahsilatlarınız protestolu/protestosuz olarak Bankamızda yapılarak ilgili tutarlar hesabanıza yatırılmaktadır.

Vekaleten Çek Cirolama

Vekaleten Çek Cirolama, şubelerimize tahsilat için teslim edilen çeklerinizin sizin adınıza ciro edilmesini ve tahsilat sürecinin başlatılmasını sağlayan bir hizmettir.

Vekaleten Çek Cirolama hizmetinden yararlanmanız için bankamıza noter üzerinden vekaletname vermeniz yeterli olmaktadır.

Vekaleten çek cirolama hizmeti sayesinde;

 • Teslim alınan çekler tüm detayları ile raporlanabilir ve
 • Operasyonel verimlilik sağlanır.

Fatura Ödemesi

Elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu gibi fatura ödemelerinizi Direkt Bankacılık Kanallarımızdan (internet, mobil şube, iletişim merkezi, ATM) ve şubelerimiz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Tahsilatına aracılık ettiğimiz kurum listesi için lütfen tıklayınız.

Maaş Ödemesi

Personeline aktarılacak maaş bilgilerinin elektronik ortamda Odeabank’a iletilmesi halinde maaş tutarları personelin hesabına güvenli ve hızlı şekilde yatırılabilmektedir. Personeliniz maaşlarını Odeabank Direkt Bankacılık kanallarından 7 gün 24 saat izleyebilmektedir.

Vergi Ödemesi

Türkiye genelindeki tüm vergi dairelerinin tahsilatlarına aracılık edecek şekilde vergi ödemelerinizi Odeabank İnternet Şube ve şubelerimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Prim Ödeme İşlemleri

SGK prim ödemelerinizi şube ve direkt bankacılık kanallarımız aracılığıyla gerçekleştirebilir, bu ödemelerin düzenli olarak gerçekleştirilebilmesi için hesabınzıdan ya da kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Gümrük Vergisi İşlemleri

Gümrük vergisi işlemlerinizi bankamız aracılığı ile yapabilirsiniz. Tahsilatına yetkili olduğumuz Gümrük Müdürlükleri ile bilgi almak için şubelerimiz ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

Düzenli Ödemeler

Kira, aidat vb. düzenli ödemelerinizi talimat vererek bankamızdaki hesaplarınızdan veya bankamız kredi kartlarından otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Nakit ve Çek Toplama Hizmetleri

Yüksek nakit ve çek hacmiyle çalışan müşterilerimize zırhlı araçlarla, önceden belirlenmiş rotalara ve günlere/saatlere uygun bir şekilde hizmet verilebilmektedir.

Toplanan nakitler, anlaşma şartlarına göre ilgili zamanlarda hesaplarınıza yatırılır. Çekler ise yine anlaşma şartlarına göre belirlenen şubelerimize teslim edilir ve vadesinde tahsil olur.

​​​​​​