Odeabank'ta İnternet Bankacılığı da sadece size özel! Bankacılık işlemlerinizi İnternet Bankacılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmeniz için gerekli önlemleri aşağıda bulabilirsiniz.

İnternet Şubesi sunucu sertifikaları, 128 bit SSL özelliğine sahip olan ve sahtecilik amaçlı sitelerin güvenli sitelerden daha kolay ayırt edilmesini sağlayan "VeriSign® Extended Validation (EV) SSL" sertifikalarını kullanmaktadır.

Extended Validation (EV) SSL Sertifikası sayesinde, İnternet Bankacılığına girişinizde tarayıcınızın adres satırı alanında girdiğiniz sitenin güvenilir bir site olduğuna dair yönlendirmeye ulaşabilirsiniz. Burada "Odeabank A.S." içeriği gördüğünüze dikkat etmeniz gerekmektedir.

Güvenliğiniz için Microsoft Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera gibi internet tarayıcılarının güncel versiyonlarını kullanmanızı, eğer kullanmıyorsanız yazılımcı firma resmi sitelerinden ücretsiz olarak güncellemenizi tavsiye ediyoruz.

Bilgisayarınızı korumak için 3 farklı programa ihtiyacınız vardır. Bir antivirüs yazılımı, bir casus yazılım tarayıcı ve bir güvenlik duvarı. Bazı programlar tüm bu içeriği tek başına sağlayabilirken, bazı programlar sadece birini sunabilmektedir. İlgili programların ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır.

Odeabank İnternet Bankacılığına girişlerinizi internet tarayıcınızın adres alanına http://www.odeabank.com.tr adresini el ile yazarak yapınız.

Telefonunuza sizin talebiniz dışında gelen uygulama kurulumlarını kabul etmeyiniz.

Telefonunuza uygulama kurmak için; iOS işletim sistemlerinde App Store, Android işletim sistemlerinde Google Play, Windows 8 işletim sistemli telefonlarda ise Marketplace gibi ilgili işletim sistemini sağlayan servis sağlayıcının kendi mağazaları üzerinden uygulama indirmenizi öneririz.

Cep telefonlarınıza talebiniz dışında gelen uygulama kurulumu işlemlerini kabul etmemenizi öneririz.

Cep telefonlarınızda güvenliğiniz için jailbreak gibi yöntemlerle cep telefonu üreticilerinin oluşturduğu yazılım sistemleri dışına çıkmamanızı öneririz. Bu tarz yöntemlerle yazılımı üzerinde oynanmış telefonlarda sistem ve veri güvenliği üretici firmaların sunduğu standartların dışında kalmaktadır.

Odeabank Mobil bankacılık girişlerinizi http://m.odeabank.com.tr adresini el ile yazarak yapmanızı öneririz.

Size gelen e-postalara lütfen dikkat ediniz. Odeabank, kişisel bilgilerinizi veya şifrenizi asla e-posta yoluyla talep etmemektedir. Aldığınız e-postalarda böyle bir içerik olması durumunda hemen 4448444'ü arayarak bilgi veriniz.

Odeabank İnternet Bankacılığı parolanızı veya kart şifrelerinizi kimse ile paylaşmayınız. Şifrelerinizi doğum tarihi, ad, soyad bilginiz gibi kolay tahmin edilecek şekilde belirlemeyiniz.

İnternet cafe gibi halka açık yerlerden veya güncel antivirüs yazılımları bulunmayan bilgisayarlardan işlem yapmayınız.

Hem bilgisayar hem de telefon güvenliğiniz için antivirüs uygulaması kullanmanızı öneririz.

Odeabank İnternet Bankacılığı üzerinden Antivirüs Anahtarı adımı ile Norton Internet Security ve Norton Mobile Security uygulamaları için 1 yıl boyunca geçerli anahtarınızı ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Bu uygulama ile antivirüs, casus yazılımı önleme, tarayıcı koruması, ebeveyn denetimleri gibi uygulamalar ile bilgisayar güvenliğiniz sağlanmaktadır.

Odeabank İnternet Bankacılığı üzerinden Ayarlar adımından Antivirüs Anahtarı adımı üzerinden 1 yıl boyunca geçerli anahtarınızı alabilirsiniz.

Odeabank İnternet Bankacılığı üzerinden aldığınız Norton Internet Security anahtarını, Norton Internet Security adresinden indirebilirsiniz.

Bu uygulama ile Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlarınızın güvenliği sağlanmaktadır. Uygulama sayesinde, cihazınızın harita üzerinden yerini belirleme, gizli çekim, sesli uyarı alarmı, kayıp bildirimi, uzaktan telefon hafızasını silme, uzaktan telefonu kilitleme, SIM kart kilidi yönetimi gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Odeabank İnternet Bankacılığı üzerinden aldığınız Norton Mobile Security anahtarını Norton Mobile Security adresinden aşağıda yer alan detayları uygulayarak kullanmaya başlayabilirsiniz

  • «Bir satınalma kaydı yap»a tıklayarak ürünü aktive etmek için ürün kodunuzu giriniz.
  • Eger Norton hesabınız yoksa giriş yapmak icin Norton hesabı açmanız gerekecektir.
  • Telefonunuz iOS ise "AppStore", Android ise "Google Play" uygulaması ile telefonunuzun mağazasına giriniz.
  • "Norton Mobile Security" uygulamasını bulup indirebilirsiniz.
  • Yarattığınız Norton hesabı ile giriş yaptığınızda uygulama kullanıma hazır olacaktır.

Mobil imza, 5070 sayılı elektronik imza kanunu kapsamına ıslak imzanızın yerine geçmektedir. Bu sayede elektronik ortamda kimliğinizi kolayca doğrulayabilir, cep telefonunuz üzerinden işlemlerinizi imzalayabilirsiniz.

Aktif bir mobil imza sahibi iseniz, İnternet Bankacılığı Ayarlar; adımından mobil imza kullanımınızı açabilirsiniz.

Mobil imza kullanımını açtığınızda İnternet Bankacılığına mobil imza ile giriş yapabilirsiniz.

Ayrıca İnternet Şubesinde Ayarlar - Mobil İmza - Kullanım Ayarları menüsünden işlemlerinizde belirleyeceğiniz tutar üzerinde işlem olması durumunda işlemlerinizi de mobil imza ile onaylayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Sadece sizin bildiğiniz Odeabank kullanıcı adı ve parolanızdan sonra, Odeabank'a kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gönderilen şifreyi girmeniz gerekmektedir. Bu şifre ile size ait bir cihaz üzerinden İnternet Şubesine girilmesi güvence altına alınmaktadır.

Lütfen SMS doğrulama şifrenizi kimse ile paylaşmayınız. İnternet Bankacılığı giriş dışında SMS doğrulama şifresi alır iseniz bu şifreyi kimse ile paylaşmayınız ve lütfen 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi'ni arayınız.

Odeabank kullanıcı adı ve parolanızdan sonra Odeabank üzerinde daha önce seçtiğiniz güvenlik resminiz gösterilecektir.

Bu resim ile Odeabank'ın güvenli adresi üzerinden İnternet Bankacılığına girdiğinizi ve Odeabank üzerinden işlem yaptığınızı anlayabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı girişinde kullanıcı adı ve parolanızı girerken sanal giriş klavyesini kullanarak, keylogger içerikli uygulamalara karşı güvenliğinizi artırabilirsiniz.​​​​​​​​

Odeabank İnternet Bankacılığı hesabınıza sadece istediğiniz saatlerde ulaşılmasını sağlayabilir veya belirli günlerde giriş yapılmasını engelleyebilirsiniz.

Bu uygulama ile antivirüs, casus yazılımı önleme, tarayıcı koruması, ebeveyn denetimleri gibi uygulamalar ile bilgisayar güvenliğiniz sağlanmaktadır.

İnternet Bankacılığı hesabına erişimi, istediğiniz IP adres aralığı için kısıtlayabilirsiniz. Özellikle sabit IP adresi sahibiyseniz, bu sayede İnternet Bankacılığına sadece bu IP adresinden erişilmesini sağlayabilirsiniz. İsterseniz internet servis sağlayıcılarına göre de ayrım yapabilir, bu sayede sadece belirlediğiniz İnternet Servis Sağlayıcı üzerinden Odeabank İnternet Bankacılığına erişebilirsiniz.

İnternet Bankacılığından yapacağınız Havale, EFT ve SWIFT işlemlerinin belirleyeceğiniz tutarın üzerinde gerçekleşmemesi için limit belirleyebilirsiniz.