Sadece başlangıçta değil, her zaman çok kazandıran Oksijen Hesap’a geç, rahat et.

Oksijen Hesap tipine göre günlük vadesiz kullanım tutarınızı siz belirlersiniz, belirleyeceğiniz bu tutarın üzerinde kalan birikimleriniz her gün TL’de %25’e varan, USD’de %5,75’e varan faiz ​oranı ile durduğu yerde değerlenir. Oksijen Hesap ile, nakde ihtiyacınız olduğunda belirlediğiniz vadesiz​ kullanım tutarına 7 gün 24 saat ulaşabilir, ister para çekebilir ister ödemelerinizi gerçekleştirebili​rsiniz.

Oksijen Hesap ürünleri, minimum vadesiz alt limitleri ve faiz oranları ile tanışmak için tıklayınız.

Oksijen Hesap, paranıza sürekli değer katarken hayatınıza da değer katıyor. TEMA Vakfı’na bağış yapabilmek için, ay boyunca Odeabank’taki gün sonu varlık büyüklüğünüzün 10.000 TL ve üzeri olması ve Oksijen Hes​ap’ınızdan tek seferde en az 2.000 TL işlem yapmanız gerekmektedir.*

Oksijen Hesap’ın hayatınıza değer katan özellikleri ile tanışmak için tıklayınız.

Oksijen Hesap Avantajları Nelerdir?
Oksijen Hesap Tipleri
Oksijen Hesap İle Hayatınıza Katacağınız Artı 2 Değerler
Oksijen Hesap Faiz Oranları
Sıkça Sorulan Sorular
Oksijen Hesap Avantajları Nelerdir?
  • Odeabank standart gecelik faiz oranından daha yüksek faiz oranı ile paranızı çoğaltabilirsiniz.
  • Oksijen Hesap türüne göre belirleyeceğiniz vadesiz kullanım tutarından 7 gün 24 saat para çekebilir, dilediğiniz zaman hesabınıza para yatırabilirsiniz.
  • Tanımlayabileceğiniz otomatik ödeme talimatıyla faturalarınızı takip etmek zorunda kalmazsınız.
  • Düzenli ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
  • Her ay TEMA Vakfı aracılığıyla doğa eğitimine katkı yapabilirsiniz ya da fidan bağışlayabilirsiniz.*
  • Oksijen Hesap’ı arkadaşlarınıza tavsiye ettiğinizde, 2 yıl boyunca bankacılık hizmetlerine ücret ödemezsiniz.*
Oksijen Hesap Tipleri

Standart Oksijen Hesap Türleri


Kampanyalı Oksijen Hesap Türleri

Oksijen Hesap İle Hayatınıza Katacağınız Artı 2 Değerler

TEMA Vakfı aracılığıyla doğa eğitimine katkı yapın ya da fidan bağışlayın!

Oksijen Hesap sahipleri TEMA Vakfı’nın Doğa Eğitim Projeleri’nde çocukların doğa eğitimine katkı veya Balıkesir Ağaçlandırma Sahası için fidan bağışı yapabiliyor. TEMA Vakfı’na katkıda bulunabilmeniz için bir önceki ay boyunca Odeabank bünyesinde toplam varlığınızın 10.000 TL ve üzerinde olması ve Oksijen hesabınızdan tek seferde 2.000 TL karşılığı işlem yapmanız yeterli.

Kullanım koşulları için tıklayınız.

2 arkadaşınızı Oksijen Hesap’lı yapın, bankacılık hizmetlerinden ücretsiz faydalanın!

Oksijen Hesap ile arkadaşlarınızı tanıştırın, siz kazanın!

Oksijen Hesap’la 2 arkadaşınızı tanıştırın, arkadaşlarınızın birikimleri Oksijen Hesap’ta değerlensin, siz 2 yıl boyunca, hesap işletim ücreti, başka banka ATM nakit çekim ücreti, EFT ücreti ödemeyin.

Sizin DOST boşluk «arkadaşınızın ismi» boşluk «arkadaşınızın GSM numarasını» yazıp, 8444’e SMS atmanız;. arkadaşınızın da kendi cep telefonundan OKSİJEN boşluk TCKN’sini yazarak 8444’e SMS atması yeterli.

Kullanım koşulları için tıklayınız.

Oksijen Hesap Faiz Oranları

Standart Oksijen Hesap Faiz Oranları


Kampanyalı Oksijen Hesap Faiz Oranları

* Odeabank’ın TL, USD ve EUR para birimleri için ayrı ayrı faiz oranını, vadesiz kullanım tutarını ve şartları değiştirme hakkı saklıdır.

** Vadeli hesaplara uygulanan yıllık brüt faiz oranı, belirleyeceğiniz vadesiz kullanım tutarının üzerinde kalan tüm Oksijen Hesap bakiyesi için günlük olarak geçerli olacaktır. Faiz oranı ortalaması için, Türkiye Bankalar Birliği web sitesinde yer alan Özel Sermayeli Mevduat Bankalarının, web sitelerinde yayınladıkları, Internet Bankacılığı’na özel olarak 61 güne kadar vadeli ve 100 bin TL altındaki mevduat bakiyeleri için her Pazartesi sundukları en yüksek faiz oranlarının ortalaması baz alınmaktadır. 12 Kasım 2018 itibariyle faiz oranı ortalaması %18,00'dır. Odeabank, Müşterilerine bu faiz oranı ortalamasının en az %2 puan üzerinde bir faiz oranı sunmayı amaçlamakta olup, Odeabank’ın ortalama faiz oranının asgari %2 puan üzerinde belirleyeceği faiz oranını ve vadesiz kullanım tutarını değiştirme hakkı saklıdır. Artı %2 faiz oranı 50 bin TL’ye kadar olan mevduatlar için geçerlidir. Vadesiz kullanım tutarı üzerinde kalan bakiye günlük faiz ile değerlendirilecek olup; söz konusu tutar resmi tatil ile hafta sonlarında tüm gün boyunca ve hafta içi gün sonu işlemleri sırasında kullanılamayacaktır.

*** Belirtilen faiz oranları yıllık brüt faiz olup 30 Kasım 2018 tarihine kadar açılan Hoş Geldin Kampanyalı Oksijen ve Oksijen Plus Hesap ürünleri için 30 Aralık 2018 tarihine kadar geçerlidir. 1 Şubat 2019 tarihi itibariyle Hoş Geldin Kampanyalı Oksijen Hesaplar için standart Oksijen Hesap; Hoş Geldin Kampanyalı Oksijen Plus Hesaplar için standart Oksijen Plus Hesap faiz oranları geçerli olacaktır. Hoş Geldin Kampanyalı Oksijen ve Oksijen Plus Hesap ürünleri faiz oranları kampanya süresince değişen piyasa koşullarına göre günlük olarak aşağı veya yukarı yönlü güncellenebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Oksijen Hesap, gün sonu bakiyesinin minimum 4.000 TL/ 4.000 USD /4.000 EUR üstü kısmını “1 gün vadeli ve temdit etmeyen” bir vadeli hesaba otomatik olarak aktaran bir vadesiz hesap türüdür. Oksijen Hesap sayesinde, Odeabank standart gecelik faiz oranından daha yüksek faiz oranı ile paranızı çoğaltabilirsiniz.

Oksijen Hesap'ta, minimum 4.000 TL / 4.000 USD / 4.000 EUR olmak koşuluyla, nakit ihtiyacınıza göre sizin belirleyebileceğiniz miktarda bir tutar vadesiz hesapta bırakılır ve bu tutarın üzerindeki bakiye gün sonunda gecelik vadeli mevduat hesabınızda değerlenir. Gecelik vadeli mevduat olarak bağlanan bakiye, faizi ile beraber günlük olarak (hafta sonları için 3 günlük ve resmi tatillerde tatil gün sayısı kadar olmak üzere) vadesiz hesaba aktarılacağından, kazanmış olduğunuz faizi de günlük değerlendirme fırsatına sahip olursunuz.

Mevcutta bir Odeabank vadesiz hesabınız olması durumunda, Oksijen Hesap başvurunuzu Odeabank Şubeleri, Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Vadesiz hesabınızın olmaması durumunda Odeabank şubelerini ziyaret edebilir, aşağıdaki butona tıklayabilir veya mobil uygulamamızdan müşteri ol’u seçebilirsiniz.

Evet, minimum 4.000 TL/ 4.000 USD /4.000 EUR olmak kaydıyla, vadesiz hesapta kalacak minimum bakiyenizi dilediğiniz gibi arttırmanız mümkündür. Tutar güncelleme işlemini yalnızca Odeabank Şubeleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Oksijen Hesap tanımlanacak vadesiz hesabınızın kullanımında başvuru aşamasında herhangi bir kısıt bulunmamaktadır, hesabınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Odeabank Şubelerinden tanımlanan Oksijen Hesaplarda, vadeli hesaba aktarılacak minimum bakiye bulunduğu takdirde, hesabın tanımlandığı/yeterli bakiyenin oluşturulduğu iş günü sonunda faiz kazanmaya başlarınız. Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezinden tanımlanan Oksijen Hesaplarda, hesap açılısının ertesi iş gününde (iş günü olmayan günlerde takip eden ilk iş günü itibari ile) faiz kazanmaya başlarsınız.

Odeabank Şubeleri, Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi kanallarından Oksijen Hesabınızın tanımlı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Evet, Oksijen Hesap’ı TL, USD ve EUR’unuzu değerlendirmek üzere kullanabilirsiniz.

Her para biriminden yalnızca bir adet Oksijen Hesap açabilirsiniz.

Oksijen Hesabınızdan vadesiz hesaplarınızla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. İşlem saatleri içinde tüm bakiyenizi kullanarak, işlem saatleri dışında ve hafta sonu/tatil günlerinde ise vadesiz hesabınızda kalmasını istediğiniz minimum tutar kadar para çekebilir, hesabınıza dilediğiniz zaman para yatırabilirsiniz. Hesabınızdan havale/EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleşmektedir.

Evet, Oksijen Hesap vadesiz TL hesabınıza tanımlanmakta olduğundan, aynı vadesiz hesabınıza bağlı bir Kredili Mevduat Hesabı açtırmanız da mümkündür. Bakiyenizin vadeli hesaba aktarımı sırasında Kredili Mevduat Hesabından herhangi bir kullandırım gerçekleşmeyecektir.

Oksijen Hesap açılışı için herhangi bir alt limit bulunmamaktadır. Minimum 4.000 TL/ 4.000 USD /4.000 EUR olarak belirlediğiniz vadesiz kullanım tutarınızın üzerinde kalan bakiyenize gecelik faiz alabilirsiniz.

Hayır, hesabınızda yeterli bakiye bulunan günler için faiz kazanmaya devam edersiniz, hesabın kapanması gibi bir durum söz konusu değildir.

Evet, TL Hesaplarda sunulan yıllık brüt faiz oranı en fazla 250.000 TL bakiyeye kadar geçerli ve günlük uygulanacak olup, minimum 4.000 TL olarak belirlenecek vadesiz kullanım tutarı üzerinde kalan bakiye üzerinden faiz kazanılacaktır. Hesap 250.000 TL bakiye bulunması durumunda tüm bakiye için %9,50 faiz oranı sunulmaktadır. USD ve EUR hesaplarda sunulan yıllık brüt faiz oranı en fazla 100.000 USD/EUR bakiyeye kadar geçerli ve günlük uygulanacak olup, minimum 4.000 USD/EUR olarak belirlenecek vadesiz kullanım tutarı üzerinde kalan bakiye üzerinden faiz kazanılacaktır. Hesapta 250.000 USD ve üzeri bakiye bulunması durumunda %0,50 faiz oranı; 250.000 EUR ve üzeri bakiye bulunması durumunda %0,25 faiz oranı sunulmaktadır.

Hayır, şubeden mesai saatleri içinde, İnternet Bankacılığı ve Odeabank İletişim Merkezinden ise 7/24 Oksijen hesap başvurusu gerçekleştirmeniz mümkündür.

Oksijen Hesap'ta belirlemiş olduğunuz vadesiz hesapta kalacak minimum tutarın üzerindeki bakiye, her gün gecelik olarak ve hafta sonu/tatil günleri boyunca vadeli hesap olarak değerlenecektir. Vadesiz hesapta kalacak minimum tutarınızı hafta sonu dahil ATM’lerden mevcut limitiniz kadar çekebilirsiniz. Güncel ATM para çekme limitlerinizi hafta içi mesai saatleri içinde 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi hattımızı arayarak ya da şubelerimiz aracılığıyla arttırabilirsiniz. Vadesiz minimum kullanım tutarı üzerinde kalan bakiyeyi ise hafta içi işlem saatleri içinde (Gün sonu işlemleri sırasında çekilememektedir) dilediğiniz gibi çekebilirsiniz.

Evet, Oksijen Hesap'a istediğiniz kadar ve istediğiniz her gün para yatırabilirsiniz. Bakiyeniz, ilgili tutar bandına denk gelen faiz oranından faiz kazanacaktır. Hafta içi gün sonuna kadar para yatırdığınız takdirde aynı gün faiz kazanmaya başlarsınız. Hafta sonu/tatil günlerinde para yatırdığınız takdirde vadeli hesabınıza herhangi bir aktarım gerçekleşmeyecektir.

Oksijen hesap vadesiz hesabınıza tanımlı bir özelliktir ve hesabınız bankamızın uyguladığı standart masraf/komisyon uygulamalarına tabidir.

Hesap açılışında olduğu gibi, Odeabank Şubeleri, Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi aracılığıyla iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Faiz oranları piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilecek olup Odeabank A.Ş. faiz oranlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Oksijen Hesap’la 2 arkadaşınızı tanıştırın, siz ve 2 arkadaşınız Oksijen Hesap’larınızdan 6 ay boyunca 2.000 TL’lik harcama durumunda, arkadaşlarınızın birikimleri Oksijen Hesap’ta değerlensin, siz 2 yıl boyunca, hesap işletim ücreti, başka banka ATM nakit çekim ücreti, EFT ücreti ödemeyin.

Sizin DOST boşluk «arkadaşınızın ismi» boşluk «arkadaşınızın GSM numarasını» yazıp, 8444’e SMS atmanız; arkadaşınızın da kendi cep telefonundan OKSİJEN boşluk TCKN’sini yazarak 8444’s SMS atması yeterli.

​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​