Kasko

Kasko

Bir motorlu kara taşıtı sigortası olan kasko, sigortayı yaptıran araç sahibinin ve aracının uğrayabileceği zararları karşılar. Kasko, police sahibini ve taşıtını trafikte karşılaşabileceği zararlara karşı güvence altına alır.

Kasko, yaptırılması zorunlu poliçeler kapsamında olmamakla beraber kasko yaptırıp yaptırmamak araç sahiplerinin insiyatifindedir. Ancak her gün trafikte karşılaşılabilecek sayısız olası riskler göz önüne alındığında kasko , araç ve araç sahipleri için sunduğu geniş teminat yelpazesiyle güvence sağlar. Bununla birlikte ek teminatlar ile sayısız asistans hizmeti, sağlayacağı konfor ile beraber her bütçeye uygun tercihinize göre özel kasko planları oluşturabilmeniz mümkün.

Karayolları motorlu taşıtlar zorunlu sigortası (trafik sigortası) bir sorumluluk sigortasıdır. Kasko ise aracınıza, sizin ya da 3. şahısların vermesi muhtemel zararları karşılayan, poliçe şartlarına uygun olarak ek hizmetler sunabilen bir riziko poliçesidir.

Teminatlar:

  • Araca çarpılması, aracın çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması, yanması, çalınması ve kötü niyetli hareketler
  • Grev, lokavt, kargaşa, halk hareketleri ve terör
  • Deprem ve doğal afetler
  • Sel ve su baskın

Ve ayrıca seçeceğiniz ürün kapsamında poliçenizdeki teminatları genişletmeniz mümkün.

Kasko ile Trafik Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Kasko poliçeleri sıklıkla zorunlu trafik sigortası ile karıştırılmaktadır. Ancak her iki poliçe birbirinden farklı olmalarına rağmen birbirlerini tamamlayıcı özellikleri bulunmaktadır. Zorunlu trafik sigortası, yasalar gereği zorunlu olarak yapılır ve karşı tarafın maddi hasarlarını belirli bir ölçü dahilinde karşılarken sadece karşı tarafa verilen hasarlar sorumluluk teminatı ile karşılanmaktadır. Kasko sigortası ise zorunlu bir sigorta değildir ve Kasko  aracınıza, sizin ya da 3. şahısların vermesi muhtemel zararları karşılayan, poliçe şartlarına uygun olarak ek hizmetler sunabilen bir poliçedir.

Hangi Kasko Paketini Seçmeliyim?

Farklı beklentilere yönelik dar ve geniş kapsamda çeşitli kasko paketlerimiz mevcuttur. Ek teminat ve ek asistans hizmetleri ile ihtiyacınıza en uygun kasko poliçesini seçebilirsiniz. Detaylı bilgi için en yakın Odea Bank Şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Kasko Ek Avantajları Nelerdir?

Çeşitli sigortta şirketlerinin acenteliğini üstlendiğimizden yaptıracağınız poliçe ve sigorta şirketine göre ek teminat ve asistan hizmetleri farklılık göstermektedir. Daha detaylı bilgi için en yakın Odea Bank şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kasko’ya Nasıl Sahip Olabilirim?

Geniş ürün yelpazesiyle Kasko Sigortasına Odea bank şubelerinden sahip olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için en yakın Odeabank Şubesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Kasko Sigortası AXA Sigorta A.Ş ve HDI Sigorta A.Ş ve Doğa Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.
Odea Bank A.Ş. , AXA Sigorta A.Ş. ve HDI Sigorta A.Ş. ve Doğa Sigorta A.Ş. acentesidir.