Ticari Krediler​

Odeabank'ın sunduğu ticari krediler arasından şirketinizin ihtiyaçlarına en uygun olanı seçin ve finansman sağlayın.

Krediler

Rotatif Krediler

Kısa süreli nakit ihtiyacınızı karşılamak amacıyla, belirtilen vade ve limit içinde kalmak şartıyla, istediğiniz zaman ve tutarda para çekmenize imkan veren, borçlu cari hesap şeklinde çalışan bir kredi türüdür. İstenilen zamanda kredinin kısmen veya tamamen kapatılabilme seçeneği, faiz yükünü hafifletir. Vadesi ve faiz oranı kullanım anında sabitlenmeyen rotatif kredi için faiz tahakkuku 3 ayda bir yapılır.

Spot Krediler

Vadesi belli finansman ihtiyaçlarınız için bir seferde kullanabileceğiniz, kredi ana parası ve faizi vade tarihinde kapatılan bir kredi türüdür. Spot kredi tutarı, uygulanacak faiz oranı ve vadesi kredi süresi boyunca değişmez. Sabit faiz oranı ile piyasa dalgalanmalarının etkisinden korunabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı

Kredili Mevduat Hesabı ile hesap bakiyeniz olmasa bile, önceden sizin için belirlenmiş limitler dahilinde, hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Tüm bankacılık işlemlerinizi yapmaya devam edebilir (fatura ödemeleri, havale, eft vb.), nakit ihtiyaçlarınızı bu krediyi kullanarak karşılayabilirsiniz. Ürün kullanımıyla ilgili hesap hareketlerinizi ve borç faiz tutarınızı gösteren her türlü bilgiyi, her ayın sonunda tarafınıza gönderilen ekstrede görebilirsiniz.

İskonto Kredisi

Çek, senet gibi ticari işlemlerden doğmuş ve henüz vadesi gelmemiş ticari senetlerinizi, vadesinden önce ciro ve teslim yoluyla bankaya satarak nakde çevrilebilen bir kredi türüdür. Alacaklısı olduğunuz çek/senet tutarı üzerinden hesap edilecek faiz, komisyon, KKDF ve BSMV düşüldükten sonra kalan tutarın ödenmesiyle kullandırılan iskonto kredi, firmanıza kısa vadeli finansman ve nakit yönetimi sağlar.

İşletme Kredisi

Bankalar aracılığı ile TL veya Döviz olarak kullandırılan kredilerdir. Vade kısıtı olmayan işletme kredisini spot/rotatif veya taksitli kredi olarak kullanabilir, dilerseniz taksitli kredilerinizin geri ödemelerini aylık eşit taksitler halinde veya esnek ödemeli olarak yapabilmenize olanak sağlar.

Döviz Kredisi

İhracat veya ihracat sayılan satışlar ile döviz kazandırıcı faaliyetlerin finansmanı amacıyla, ihracat taahhüdünün yerine getirilmesi koşuluyla kullandırılan kredi türüdür. İhracatın finansmanında kolaylık sağlayan döviz kredilerini spot kredi ve rotatif kredi olarak kullanmak mümkündür.

Taksitli Kredi

Tek seferde kullanılan, geri ödemelerinin belirlenen vade içinde, aylık eşit taksitler halinde veya oluşturacağınız esnek ödeme planı dahilinde yapıldığı kredi türüdür. Taksitli kredi nakit ihtiyaçlarınızda, taşıt ve iş yeri alım finansmanında kullanılabilir.

Proje Finansmanı

Birimlerimiz tarafından hazırlanan, yatırım ihtiyaçlarınıza uygun yatırım projeksiyonları doğrultusunda sağlanan nakdi ve gayrinakdi kredilerdir. Yatırım kredileri birim tarafından hazırlanan iş planı, sektör analizleri ve nakit akış projeksiyonları doğrultusunda oluşturulur.

İhracat Kredisi

İhracat faaliyetlerinde ve ihracat sayılan satış ile döviz kazandırıcı faaliyetlerde bulunan firmaların, sevk öncesi veya sonrası ihtiyaçlarının finansmanı için kullanılan kredi türüdür. İhracat amacıyla kullandırılan ihracat kredisi ile ihracat taahhüdüne bağlı olarak vergi, resim ve harç istisnasından yararlanabilirsiniz.