Nakit Yönetimi​

Şirketinize özel sunduğumuz tahsilat, ödeme, bilgi, nakit ve çek hizmetleriyle tanışın.
 

Tahsilat Hizmetleri

Doğrudan Borçlandırma Sistemi

Ana firmaların bayilerine yaptıkları vadeli mal ve hizmet satışlarına yönelik faturaların, vadesi geldiğinde otomatik tahsil edilmesini ve ana firmaya belirli koşullarda tahsilat garantisi sağlayan işlemlerdir.

DBS'nin Ana Firmaya Avantajları

 • Bankamız tahsilat garantisi sağlayacağı için firma nakit akışınız daha hızlı ve güvenli gerçekleşir.
 • Sistemimizdeki bayi/müşterilere ait güncel kredili bakiyeleri firmanıza düzenli olarak bildirileceği için bayi/müşterilerinizin finansal yapısı hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.
 • Zaman tasarrufu ile operasyonel iş yükünde ve maliyetlerde azalma sağlar.

DBS'nin Bayilere Avantajları

 • Çek/senet ile yapılan ödemelerin getirdiği operasyonel iş yükü ve kanuni yaptırım olasılığı ortadan kalkar.
 • Fatura takibinin yapılması kolaylaşır.
 • Kredi limiti sayesinde nakit sıkışıklık durumunda ödemeler için kaynak sağlar.

Toplu Çek/Senet Tahsilatı ve Entegrasyon İşlemleri

Tahsilatlarını genellikle çek ve senetlerle gerçekleştiren firmalar için çek-senet giriş dosyaları aracılığıyla otomatik ve firma muhasebe programları ile entegre hizmet verilmektedir.

Ödeme Hizmetleri

Çek-Senet İşlemleri

 • Bankamız Türk lirası ve yabancı para çek karnesini kullanarak ödemelerinizi çek ile yapabilir, nakit sıkışıklığınızı yönetebilirsiniz.
 • Müşterilerinizden aldığınız çekleri tahsile veya kredi teminatınıza verebilirsiniz.
 • Şirketinize özel, logonuzun yer aldığı çekler düzenlebilmektedir.
 • Senet tahsilatlarınız, protestolu ya da protestosuz olarak, bankamızda yapılarak hesabınıza geçirilir.

Nakit Yönetimi Ödeme Sistemi (TL, TP Toplu Ödeme)

 • Çok sayıda ve toplu ödeme yapan firmaların ödeme operasyonunu kolaylaştırmak ve kullanıcı hatalarını önlemek için hazırlanmış, yüksek güvenlikli ve kolay kullanımlı bir programdır.
 • Toplu Havale/EFT işlemleriniz için Odeabank Toplu Ödeme uygulamasını bilgisayarınıza indirip kurulumu yapabilirsiniz. Bu program, bankaya ileteceğiniz ödeme dosyaları ve talimat işlemlerinizi kolaylaştırır.
 • YP Toplu Ödeme Platformu ile yabancı para cinsinden yurt içine ve yurt dışına yapacağınız transferleri, yüksek güvenlikli ve kolay kullanıma sahip dosya bazlı para transferi seçeneklerimizle gerçekleştirebilirsiniz.
 • Oluşturduğunuz dosyaları; e-posta, İnternet Şubesi ve S-FTP(Güvenli Ödeme Platformu) ile bankamıza iletilebilirsiniz.
 • Bankamıza iletilen ödeme dosyaları; banka onaylı, müşteri onaylı veya isteğiniz üzerine kurumunuzla sözleşme imzalanarak onaysız yapılabilmektedir.

Düzenli Ödemeler

Kira, aidat vb. düzenli ödemelerinizi talimat vererek bankamızdaki hesaplarınızdan otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Maaş Ödemeleri

Özel sektör kuruluşları veya kamu kurumlarının personel maaş ödemeleri güvenli dosya transferi yöntemiyle hızlı ve sorunsuz gerçekleştirilir.

Fatura Ödemeleri

 • Elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu gibi fatura ödemelerinizi Direkt Bankacılık kanallarımızdan (İnternet Şubesi veya şubelerimiz aracılığıyla) gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hesabınız veya kredi kartınızdan vereceğiniz tek bir otomatik ödeme talimatıyla ödemelerinizi sorunsuz şekilde yapabilirsiniz.

vergiVergi Ödemeleri

Bankalar tarafından tahsile yetkili tüm vergi türleri, bankamız kredi kartlarıyla şubelerimiz ve bazı vergi türleri Direkt Bankacılık kanallarımız aracılığıyla tahsil edilebilir. Hesabınız üzerinden ya da şube gişelerimizden nakit olarak vergi ödemelerinizi yapabilirsiniz.

SGK İşlemleri

 • Şube ve Direkt Bankacılık kanallarımız aracılığıyla SGK ödemelerinizi gerçekleştirebilir, bankamıza vereceğiniz talimatla ödemelerin hesabınız veya kredi kartınız aracılığıyla yapılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Ayrıca SGK Prim ödemelerinizi, turkiye.gov.tr sitesi'ndeki SGK Ödeme Geçidi sayfasından Odebank kredi kartınızla yapabilirsiniz.

Gümrük Vergisi İşlemleri

Gümrük beyannamelerinize ilişkin Gümrük Vergisi ödemelerinizi, Direkt Bankacılık ve şubelerimiz aracılığıyla yapabilirsiniz.

Bilgi Hizmetleri

Mikro–Odeabank Entegrasyonu

Mikro muhasebe programı kullanan müşterilerimiz, versiyon 15 ve üstü uygulamalarında toplu ödeme ve çek durum bilgilerini entegre ve otomatik olarak muhasebe kaydına dönüştürebilir.

Swift mt940

Hesaplarınızda gerçekleşen tüm hareketlere ait bilgiler dünya standardı olan Swift mt940 formatında, muhasebe sistemlerinize uygun işlem kodlarıyla elektronik olarak aktarılır.

Online Hesap Hareketleri

Tüm hesap hareketlerinize, anlık sorgu ve güvenli protokolleriyle, çevrimiçi servisler aracılığıyla her an ulaşabilirsiniz.

Nakit ve Çek Toplama Hizmetleri

Nakit ve Çek Toplama Hizmetleri

Nakit ve çekleriniz istediğiniz lokasyonlara ve rotalara uygun şekilde, belirlenen gün ve saatlerde zırhlı araçlarla teslim alınır ve ilgili tutar hesaplarınıza yatırılır.