Gizlilik ​

Odeabank’ta bilgileriniz güvende.

Gizlilik Politikamız

Genel Bilgiler

Odea Bank A.Ş. müşteri memnuniyeti ve güvenliği odaklı hizmet felsefesi ile bankacılık işlemleri gereği, işbu Odeabank kurumsal web sitesi odeabank.com.tr ve Odeabank İnternet Şubesi ve Odeabank Mobil Şube (bundan sonra "Dijital Platformlar" olarak ifade edilecektir.) üzerinden vermiş olduğunuz bilgilerin gizliliğini korumak amacıyla aşağıda belirtilen temel kuralları benimsemektedir.

 • Dijital Platformlar’dan yalnızca ürün/hizmet başvurusu ve bilgi güncelleme amaçlı bilgi girişi yapılmaktadır.
 • Odea Bank A.Ş., müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek ve ürünleri/ hizmetleri ile ilgili bilgi almak isteyen müşteri adaylarına ulaşabilmek amacıyla Dijital Platformlar üzerinden bazı kişisel bilgileri (ad, soyad, TCKN, telefon numarası, e-posta adresi, vb.) talep etmektedir.
 • Dijital Platformlar’a girilen bilgilerin güvenliği açısından bankamız sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Bununla birlikte Odea Bank A.Ş., üçüncü şahısların haksız fiilleri neticesinde Dijital Platformlar’dan herhangi bir 3. kişiye verebileceği zararlardan kusuru olmadıkça sorumlu tutulamaz.
 • Müşterilerimizin Dijital Platform’a ürün/hizmet başvurusu ve bilgi güncelleme amaçlı girmiş oldukları bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.
 • Müşterilerimizin bizimle paylaştığı bilgilere izinsiz ulaşım, Odea Bank A.Ş. personeli dahil olmak üzere kısıtlanmıştır.
 • Odea Bank A.Ş. söz konusu bilgileri müşterilerin onayı dışında ya da yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşmayacaktır.
 • Odea Bank A.Ş. bu bilgileri sadece gerekli yetkiler ve yasal düzenlemeler çerçevesinde açıklayabilecektir. Odea Bank A.Ş. 'nin tabi olduğu düzenleyici kurumlar ve/veya yasama, yürütme organ ve mercileri müşteri bilgilerinin açıklanmasını istediğinde, Odea Bank A.Ş. bu bilgileri yalnızca gerekli yetkiler çerçevesinde açıklayacaktır.
 • Dijital Platformlar diğer web sitelerine link vermektedir. Gizlilik Politikamız'da yer alan taahhütlerimiz sadece Dijital Platformlar içerisinde geçerlidir ve diğer web sitelerini kapsamamaktadır. Dijital Platformlar’dan link ile gidilecek diğer web sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. Dijital Platformlar’dan reklam, banner, içerik maksatlı veya başka bir maksat ile geçilen diğer web sitelerinin bilgi kullanımı, etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek herhangi bir maddi / manevi zarar ve kayıplardan Odea Bank A.Ş. sorumlu değildir.
 • Odea Bank A.Ş., destek hizmetler almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların bankanın gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarını sağlayacaktır.
 • Dijital Platformlar’da yer alan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Odea Bank A.Ş.'ye aittir. Dijital Platformlar’ın içerdiği üçüncü sahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları bankamızda saklıdır.
 • Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla bankamız sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır. Ek olarak bilgi alınmak istenen konularda bankamız ile irtibata geçebilir veya güvenlik sayfasından erişebilirsiniz.
 • Odea Bank A.Ş.'nin gönderim listesinden çıkmak için 444 8 444 Bilgi Hattı'nı arayarak talebinizi iletebilir veya bilgilendirme maillerinin alt kısmında bulunan "Avantajlı kampanya ve ürünlerimizle ilgili e-posta almak istemiyorsanız lütfen tıklayınız." cümlesinin üzerine tıklayarak talebinizi sisteme otomatik kayıt ile iletebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Odea Bank A.Ş.​​

Genel Müdürlük Adresi: Levent 199, Büyükdere Cad. No:199 Kat : 33-40 34394 Şişli / İSTANBUL​