Kasko​

Aracınızı oluşabilecek her türlü hasara karşı güvence altına alarak güvenle kullanabilirsiniz. 

Genel Bilgiler

Bilgilendirme

Bir motorlu kara taşıtı sigortası olan kasko, sigortayı yaptıran araç sahibinin ve aracının uğrayabileceği zararları karşılar. Kasko, poliçe sahibini ve taşıtını trafikte karşılaşabileceği zararlara karşı güvence altına alır.

Kasko, yaptırılması zorunlu poliçeler kapsamında değildir ve yaptırmak araç sahiplerinin insiyatifindedir. Ancak her gün trafikte karşılaşılabilecek sayısız risk göz önüne alındığında kasko, araç ve araç sahipleri için sunduğu geniş teminat yelpazesiyle güvence sağlar. Ek teminatlar ile asistans hizmetleri ve her bütçeye uygun özel kasko planları oluşturabilmeniz mümkündür.

Aracınızı güvence altına alabileceğiniz durumlar;

  • Araca çarpılması, aracın çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması, yanması, çalınması ve diğer kötü niyetli hareketler,
  • Grev, lokavt, kargaşa, halk hareketleri ve terör olaylarında oluşan zararlar,
  • Deprem, doğal afetler, sel ve su baskını sonucu oluşan hasarlar,
  • Sigara ve benzeri maddelerin temasıyla meydana gelen yangın dışındaki zararlar.

Kasko ile Trafik Sigortası arasındaki fark nedir?

Kasko poliçeleri sıklıkla zorunlu trafik sigortası ile karıştırılır. İki poliçe birbirinden farklı olmalarına rağmen birbirlerini tamamlayıcı özellikler bulundurur. Zorunlu trafik sigortası, yasalar gereği, zorunlu olarak yapılır ve karşı tarafın maddi hasarlarını belirli bir ölçü dahilinde karşılar ancak sadece karşı tarafa verilen hasarlar sorumluluk teminatı dahilindedir. Kasko sigortası ise zorunlu bir sigorta değildir ve aracınıza sizin ya da üçüncü şahısların vermesi muhtemel zararları karşılayan, poliçe şartlarına uygun olarak ek hizmetler sunabilen bir riziko poliçesidir.

Hangi Kasko paketini seçmeliyim?

Farklı beklentilere yönelik, dar ve geniş kapsamda kasko paketleri arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Ek teminat ve asistans hizmetleriyle ihtiyacınıza en uygun poliçeyi oluşturabilirsiniz. Detaylı bilgi için en yakın şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kasko Ek Avantajları nelerdir?

Farklı sigorta şirketlerinin acenteliğini üstlendiğimiz için yaptıracağınız poliçe ve sigorta şirketine göre ek teminat ve asistan hizmetleri farklılık gösterir. Daha detaylı bilgi için en yakın şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kasko sigorta başvurusu nasıl yapılır?

Başvuru yapmak ve kaskonuzu oluşturmak için Odeabank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Kasko Sigortası, AXA Sigorta A.Ş, HDI Sigorta A.Ş ve Doğa Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır. Odea Bank A.Ş., AXA Sigorta A.Ş. ve HDI Sigorta A.Ş.'nin acentesidir.