Eşit Masallar

Eşit Masallar Tiyatro Oyunumuz Şimdi Tiyatro Sahnesinde!​

Tiyatrolarımız

Eşit Masallar Tiyatro Sahnesi

Toplumsal cinsiyet eşitliği kavramına dikkat çekmek amacıyla geliştirdiğimiz ve hem çocuklardan hem de ebeveynlerden büyük ilgi gören Eşit Masallar projemiz ,ilk kez, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği 25. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında, 6 ve 7 Kasım tarihlerinde Alan Kadıköy’de seyirci ile buluştu.
Eşit Masallar oyununda kahramanlarımız “Kötü Vezir Vezveze” tarafından kandırılmak isteniyor. Ancak dünyadaki bütün bilmecelerin cevaplarını bilen akıllı prenses ve iyi kalpli prens başta olmak üzere masal kahramanlarının sayesinde Vezveze’nin planları suya düşüyor. Ortak amaçları yaşadığımız dünyayı ve doğayı korumak olan kahramanlarımızdan acaba hangisi vezir seçilecek?

Bu İşte Bir Kadın Var

İKSV tarafından düzenlenen 25. İstanbul Tiyatro Festivali’nin bu yılki yeniliklerinden biri de tamamı kadınlar tarafından üretilen oyunların bir araya geldiği, kadın üretimini daha da görünür kılmayı amaçlayan "Bu İşte Bir Kadın Var" teması. Bu tema altında yer alan Eşit Masallar, Yüzleşme, Birazdan Gideriz Şimdi Yağmur Yağıyor ve Kendine Ait Bir Oda oyunları Odeabank’ın tema sponsorluğunda seyirciyle buluştu. “Bu İşte Bir Kadın Var” teması altında “Sahnenin Eşitliği, Eşitliğin Sahnesi” ve “Çocuk anlatılarında eşit bir yol nasıl bulunur?” başlıklı paneller de festival takipçilerinin ilgisine sunuldu.

Oyun Künyesi

Proje sahibi: Odeabank
Oyun adı: Eşit Masallar
Oyun süresi: 30 dakika
Oyun yaş grubu: 5-10 yaş
Oyununu uyarlayan: Müge Mor Hercihan
Yönetmen: Deniz Yeşil Mavi
Yönetmen yardımcısı: Deniz Özbay
Oyuncular: Aykut İspir, Büşra Saraç, Mehmet Küçük, Mukaddes Kurmuş İspir, Rüya Erdoğan, Şükrü Veysel
Dekor ve kostüm: Sibel Tomaç
Dramaturg: Yelda Özdeş
Pedagog: Sümeyye Nur Karakoç Türkoğlu
Işık efekt: Erdem Çınar
Enstrüman: Tolga KayrakH
areket düzeni: İbrahim Ulutaş
Müzik: Çağrı Özgür Hün​​​​​​

Eşit Masallar Güncel Oyun Takvimi

27 Nisan Körfez Belediyesi Tütünçiftlik Kültür Merkezi 14.00

KİTAPLAR