Genel Güvenlik Duyuruları

Internet Şubesi ve Mobil Şube kullanımının artmasına paralel olarak kullanıcıları hedef alan dolandırıcılık vakalarında da artış gözlenmektedir.

​Artan dolandırıcılık olayları kapsamında müşterilere fatura bilgisi, borç bilgisi konulu e-postalar gönderilebilmektedir. Bu gibi yöntemlerle, müşterilerden kişisel bilgileri, kullanıcı bilgileri veya şifreleri talep edilebilmektedir.

Bankamızın e-posta aracılığıyla müşterilerinden bu tip bilgilerini kesinlikle talep etmeyeceğini hatırlatmak isteriz. Bu gibi durumlarda kaynağından emin olmadığınız veya içeriğinden şüphelendiğiniz gönderimlere güvenmemenizi ve bu içerikleri aldığınız durumda içerisindeki linkleri açmamanızı öneririz.

Bu tür bir gönderim almış, içerdiği bağlantıları açmış ve herhangi bir kişisel bilginizi paylaşmışsanız, konu hakkında 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi’ni arayarak bilgi veriniz.

​Mobil uygulamamızı kurmanız için, Odeabank sizden cep telefonu, TCKN veya kullanıcı bilgilerinizi talep etmemektedir. Bu bilgiler mobil uygulamayı cihazınıza kurmak için talep edildiğinde, lütfen girmeyiniz ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi'ne bildiriniz.

Türkiye Bankalar Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Güvenlik Duyuruları

Okumak istediğiniz duyurunun detayına ulaşmak için üzerine tıklamanız yeterlidir.