Zaman Kısıtlama

Odeabank İnternet Şubesi ve Mobil Şube hesabınıza sadece istediğiniz saatlerde ulaşılmasını sağlayabilir veya belirli günlerde giriş yapılmasını engelleyebilirsiniz.

Zaman kısıtlama kullanarak antivirüs, casus yazılımı önleme, tarayıcı koruması, ebeveyn denetimleri gibi uygulamalar ile bilgisayar güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

IP/Internet Servis Sağlayıcı (ISS) Kısıtlama

İnternet Şubesi hesabına erişimi, istediğiniz IP adres aralığı için kısıtlayabilirsiniz. Özellikle sabit IP adresi sahibiyseniz, bu sayede İnternet Şubesi'ne sadece bu IP adresinden erişilmesini sağlayabilirsiniz. İsterseniz internet servis sağlayıcılarına göre de ayrım yapabilir, bu sayede sadece belirlediğiniz İnternet Servis Sağlayıcı üzerinden Odeabank İnternet Şubesi'ne erişebilirsiniz.

İşlem Limiti Kısıtlama

Odeabank İnternet Şubesi'nden ve Mobil Şube'den yapacağınız Havale, EFT ve SWIFT işlemlerinin belirleyeceğiniz tutarın üzerinde gerçekleşmemesi için limit belirleyebilirsiniz.

​​​​
İnternet'e bağlanan her bilgisayara, İnternet Servis Sağlayıcısı tarafından bir IP adresi atanır ve internetteki diğer bilgisayarlar bu bilgisayara, verilen bu adres ile ulaşırlar. IP adresi genelde birbirinden nokta ile ayrılmış dört adet sayıdan oluşur.
İnternet Servis Sağlayıcısı, şirketlere ve kişilere internet bağlantısı sağlayan kurumlardır. Kısaca ISS ya da İngilizce'de ISP (Internet Service Provider) olarak bilinir.