Basketbolda Beşiktaş JK & Odeabank Anlaşması

Basketbolda Beşiktaş JK & Odeabank Anlaşması​

Basketbolda Beşiktaş JK & Odeabank Anlaşması

Türkiye'nin en köklü spor kulübü Beşiktaş JK, bankacılık sektörünün en genç ve yenilikçi oyuncusu olan Odeabank ile sponsorluk anlaşmasına imza attı.

Beşiktaş İntegral Arena'da gerçekleşen törene Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş JK Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özköse, Beşiktaş JK Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Gülşah Akkaya, Frida Eldebrink, Tuğba Taşçı, Ziomara Morrison ve Begüm Dalgalar ile Odeabank Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Korkmaz ve Genel Müdür Yardımcısı Cem Muratoğlu katıldı.

Ülkemize büyük gurur yaşatan kadın sporculara desteğini esirgemeyen Odeabank, basketbolu destekleme kararlılığını Beşiktaş JK Kadın Basketbol Takımıyla sürdürerek, Avrupa Kupaları’nda çeyrek final oynayacak olan takımın forma önü sponsoru oldu.

Beşiktaş JK Kulübü Başkanı Fikret Orman imza töreninde yaptığı açıklamada; "Sektöre hızlı bir giriş yaparak atılımları ve başarılarıyla fark yaratan Odeabank ile işbirliğine gitmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bugün burada bankacılık sektöründe hızla gelişen Odeabank ile kulübümüzün bir araya gelişini sizlerle paylaşmak üzere toplandık. Odeabank'ın basketbola verdiği destekten ve kulübümüzle yaptığı işbirliğinden memnuniyet duyuyoruz. Odeabank gibi kurumsal firmalarla yaptığımız ortalıklar basketbol şubemizin hem saha içi hem de saha dışında hızla büyümesine ve başarılar elde etmesine katkı sağlayacaktır. Bu yüzden Odeabank'la yeni başarılara ulaşmak için sabırsızlanıyor ve kendilerine Beşiktaş ailesine hoş geldiniz diyorum" dedi.

Beşiktaş JK Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özköse, Türk Basketbolu'nun en önemli camialarından biri olan Beşiktaş'ın bankacılık sektörünün genç ve dinamik kurumlarından Odeabank ile yaptığı işbirliğinden memnun olduklarını belirterek "Bu birlikteliğin hepimiz için verimli olacağına inanıyoruz. Eminim ki işbirliğimiz çok başarılı olacak ve uzun yıllar devam edecek" şeklinde konuştu.

Muratoğlu: “Bu işbirliğinin doğuracağı güzel sonuçları hep birlikte göreceğiz”

Odeabank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Cem Muratoğlu ise “Ülkemize büyük gururlar yaşatan kadın basketbol ekiplerine verdiğimiz destekten ötürü onur duyuyoruz. Bu çerçevede Türk sporunun köklü kurumlarından Beşiktaş JK’nın Kadın Basketbol takımının da yanında olduğumuz için gururluyuz. Kendi sektörümüzün genç oyuncularından biri olarak, dinamik yapımıza uyum sağlayan önemli bir paydaş daha edindik. Bu işbirliğinin doğuracağı güzel sonuçları hep birlikte göreceğiz” dedi. Muratoğlu konuşmasının devamında “Odeabank olarak basketbol sporuna çok önem veriyoruz. Bankamızda kurumsal ligde mücadele eden çok başarılı bir takımımız var, bu takımımızın öncülüğünde hem çalışanlarımızın çocuklarına hem de Koruncuk Vakfı’ndan gelen 20 korunma ihtiyacında olan çocuğumuza haftasonları basketbol eğitimleri vermeye başladık.

Ekip olmayı ve birlikte başarmayı temel alan sporlardan biri olduğu için basketbol bizim için ayrıca değerli. Uluslararası arenada da ülkemizin daha yüksek sesle konuşmasını istiyorsak, spor kulüplerimizi desteklememiz, genç ve başarılı sporcuların yetişmesine destek vermemiz şart. Başarılarıyla Türkiye’nin göğsünü kabartacağına inandığımız Beşiktaş JK ile işbirliğimiz de bu vizyonumuz doğrultusunda aldığımız en doğru kararlardan biri” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

Toplantıda basketbolu takım ayrımı gözetmeksizin desteklemeye devam edeceklerinin altını çizen Odeabank Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Korkmaz da“ Beşiktaş JK Kadın Basketbol takımı ile yaptığımız anlaşma bizim için çok anlamlı... Anlaşmamızın iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.​