Grammy ödüllü dünyaca ünlü koro şefi Eric Whitacre ve Rezonans’tan muhteşem konser!

Grammy ödüllü dünyaca ünlü koro şefi Eric Whitacre ve Rezonans’tan muhteşem konser!​

Grammy ödüllü dünyaca ünlü koro şefi Eric Whitacre ve Rezonans’tan muhteşem konser!

Klasik müziğin popüler ismi, koro dünyasının Grammy ödüllü yıldızı, dünyaca ünlü koro şefi ve besteci Eric Whitacre, Odeabank sponsorluğunda Zorlu Center PSM’de Türkiye’nin önde gelen korolarından Rezonans ile muhteşem bir konser verdi.

Klasik müziğin dünyaca ünlü yıldızı Eric Whitacre, bankacılık sektörünün genç ve yenilikçi oyuncusu Odeabank ana sponsorluğunda İstanbul’da konser verdi. Grammy ödüllü yıldız, konserde Türkiye’nin önde gelen çağdaş müzik korolarından Rezonans ile aynı sahneyi paylaştı. Eric Whitacre ve Rezonans özellikle çağdaş koro müziğini sevenlere Zorlu Center PSM’de büyülü bir gece yaşattı.

Katılımcıları Türkçe ‘Merhaba İstanbul’ diyerek selamlayan ve zaman zaman dinleyicilerini de konsere dahil eden Eric Whitacre sempatik tavırlarıyla gönülleri fethetti. Türk müziğine övgüler sıralayan ünlü koro şefi, repertuarına aldığı ‘Divane aşık gibi’ adlı parçayla büyük alkış aldı.

Konser; müzik, sanat, medya ve iş dünyasının önde gelen saygın isimlerini biraraya getirdi. Odeabank müşterilerinin de keyifle takip ettiği konsere basın mensupları yoğun ilgi gösterdi. Odeabank’ın sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği yarışma sonucu, klasik müzik hayranı 10 kişi de konseri izleme şansı yakaladı.

Dünyada eserleri en çok satan koro ve orkestra müziği bestecilerinden biri olan, "Choral Superstar" Eric Whitacre, 2012'de "Light&Gold" isimli ilk albümüyle Grammy ödülü aldı. Dünyada birçok müzik festivaline ismi verilen Whitacre, 2009 yılında başlattığı "Sanal Koro" projesiyle dünyanın dört bir yanından koristleri internet üzerinden bir araya getirdi ve koro müziğinde yeni bir dönemi başlattı. Youtube'da izlenme rekorları kıran "Virtual Choir" projesi, klasik müzik dünyasında dijital bir inovasyona imza attı.

Eric Whitacre ile aynı sahneyi paylaşan Türkiye’nin önde gelen çağdaş müzik korolarından Rezonans, dünyaca ünlü besteciler ve şeflerle gerçekleştirdiği projelerle ismini duyurdu. Disiplinler arası performanslarıyla koro müziğine yenilikçi yaklaşımlar getiren, 3 yıldır hazırlandığı bu proje için kadrosunu zenginleştiren ünlü koro, Eric Whitacre ile vereceği konserde 70 kişilik kadrosuyla sahnedeydi.

Koro Kültürü Derneği’nin ev sahipliğini yaptığı proje, Borusan Vakfı tarafından da desteklendi.​