Eşit Masallar oyunu, İBB Şehir Tiyatroları’nın 38. Çocuk Şenliği’nde minik tiyatro severlerle buluşuyor

Eşit Masallar oyunu, İBB Şehir Tiyatroları’nın 38. Çocuk Şenliği’nde minik tiyatro severlerle buluşuyor​

Eşit Masallar oyunu, 21 Nisan’da başlayacak İBB Şehir Tiyatroları’nın 38. Çocuk Şenliği’nde minik tiyatro severlerle buluşuyor.​

Eşit Masallar oyunu, 21 Nisan'da başlayacak İBB Şehir Tiyatroları'nın 38. Çocuk Şenliği'nde minik tiyatro severlerle buluşuyor

Odeabank'ın kadın-erkek eşitliği kavramına dikkat çekmek amacıyla hayata geçirdiği Eşit Masallar projesinin tiyatro oyunu,  İBB Şehir Tiyatroları'nın 38. Çocuk Şenliği'nde, 21 Nisan'da  Müze Gazhane Sevda Şener Sahnesi'de minik tiyatro severler ile buluşacak.

Odeabank'ın kadın-erkek eşitliği kavramına dikkat çekmek amacıyla dünya klasiği masalları eşitlikçi bir bakış açısıyla yeniden yorumladığı Eşit Masallar projesi, minik tiyatro severler ve ebeveynleri ile buluşmayı sürdürüyor. Eşit Masallar oyunu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen İBB Şehir Tiyatroları'nın '38. Çocuk Şenliği'nde seyirci ile buluşacak. Müze Gazhane Sevda Şener Sahnesi'nde 21 Nisan'da saat 11.00'de ve 13.30'da sahnelenecek. Eşit Masallar, 27 Nisan'da  Gebze Belediyesi Osman Hamdi Kültür Merkezi'nde saat 14.00'te minik izleyicilerle buluşacak.

Oyunlar ücretsiz olarak izlenebiliyor

Aynı isimli kitap projesinden uyarlanan oyunda; Sindirella, Rapunzel, Pamuk Kalpli Prens ve Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız ve Kurbağa Prens, yeni bir macerada bir araya geliyor. Beş masalın kahramanlarının aynı sahnede buluştuğu oyunda, yeniden yorumlanan hikâyelerle toplumsal cinsiyet eşitliği, doğa ve çevre konularına dikkat çekiliyor. Yazar Müge Mor Hercihan tarafından sahneye uyarlanan ve yönetmenliğini Deniz Yeşil Mavi'nin yaptığı Eşit Masallar oyununda Büşra Ayata, Zeynep İpek, Merve Kaytuka, Beril Korkmaz, Oktay Kılınç, İlteriş Bakırhan, Bedirhan Malçok ve Oben Onur rol alıyor.

Oyunlar, 5 yaş üzeri seyirci tarafından ücretsiz olarak izlenebiliyor.