Eşit Masallar tiyatro oyunu minik tiyatroseverlere eşit bir dünyayı anlatacak

Eşit Masallar tiyatro oyunu minik tiyatroseverlere eşit bir dünyayı anlatacak​

Yeni sezonda da hem minik tiyatroseverlerle hem de ebeveynleri ile buluşmaya devam ediyor.​

Eşit Masallar tiyatro oyunu minik tiyatroseverlere eşit bir dünyayı anlatacak

Türkiye'nin genç, yenilikçi ve dinamik bankası Odeabank’ın kadın-erkek eşitliği kavramına dikkat çekmek amacıyla sahnelediği Eşit Masallar tiyatro oyunu, yeni sezonda da hem minik tiyatroseverlerle hem de onların ebeveynleri ile buluşmaya devam ediyor. Eşit Masallar oyunu 19 Kasım’da Tuzla Belediyesi Orhanlı Kültür Merkezi Sahnesi’nde saat 14.00’de, 23 Aralık’ta Beyoğlu Belediyesi Bilim Beyoğlu Kültür Merkezi sahnesinde saat 14.00’de ve 24 Aralık’ta Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür Merkezi sahnesinde saat 13.00 ve 15.00 ’te ücretsiz olarak minik tiyatroseverlerle buluşacak.

ÇOCUKLAR ve ebeveynleri tarafından büyük ilgi gören Eşit Masallar kitap projesindeki kahramanlar Sindirella, Rapunzel, Pamuk Kalpli Prens ve Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız ve Kurbağa Prens bu kez bir tiyatro oyunu olarak kaleme alınan yeni maceralarında kalıplaşmış yargıları yıkıyor. Beş masalın kahramanlarının aynı sahnede buluştuğu oyunda, yeniden yorumlanan hikâyelerle toplumsal cinsiyet eşitliği, doğa ve çevre konularına dikkat çekiliyor.

Yazar Müge Mor Hercihan tarafından sahneye uyarlanan ve yönetmenliğini Deniz Yeşil Mavi’nin yaptığı Eşit Masallar oyununda Büşra Ayata, Zeynep İpek, Merve Kaytuka, Beril Korkmaz, Oktay Kılınç, İlteriş Bakırhan, Bedirhan Malçok ve Oben Onur rol alıyor.

Oyunlar ücretsiz olarak izlenebilecek.