II.Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması başlıyor!

II.Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması başlıyor!​

II.Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması başlıyor!

Türkiye’nin ilk kez 2015’te katıldığı, 46 yıldır 25 ülkede düzenlenen Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’nın ikincisi, bu yıl Odeabank desteğiyle gerçekleşiyor. Adaylar, 9-13, 14-18 yaş Piyano, Özel Kategori katılımcıları ise herhangi bir enstrüman veya şarkı dalında kendilerini temsil edecekler.

BT Müzik ve Sahne Sanatları organizasyonu ile düzenlenen “Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması”nın ikincisi bu yıl Türkiye’nin genç ve yenilikçi bankası Odeabank’ın desteğiyle gerçekleşiyor. Amacı genç yetenekleri buluşturarak, müzik öğreniminin akademik ve kişisel katkılarını ön plana çıkartmak ve müzik öğreniminin konumunu ulusal eğitimde güçlendirmek olan yarışmaya son online katılım tarihi 30 Nisan 2016.

Ülkemizde müzik yoluyla kendilerini ifade eden yarının genç liderlerine uluslararası bir performans platform yaratarak, onları cesaretlendirmeyi, özgüven ve başarı duygularını beslemeyi hedefleyen yarışma piyano anasanat dalında ve iki ayrı aşamada gerçekleşecek. 9-13, 14-18 yaş ile sadece özel gereksinimli çocuk ve gençlerin katılabileceği “özel kategoride” düzenlenecek yarışmanın ilk aşaması web sitesi üzerinden halk ve juri oylamasıyla finalistlerin belirlenmesi, ikinci aşaması ise finalistlerin İstanbul’da juri karşısında yarışmalarından oluşuyor.

Yarışmanın finali 3-4-5 Haziran’da Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye www.ugy-istanbul.com adresinden ulaşmak mümkün.