Kurumlar Arası Basketbol Ligi Türkiye Şampiyonu, Odeabank oldu

Kurumlar Arası Basketbol Ligi Türkiye Şampiyonu, Odeabank oldu​

Kurumlar Arası Basketbol Ligi Türkiye Şampiyonu, Odeabank oldu

Basketbolun Bankası Odeabank, bu yıl 2’incisi düzenlenen Kurumlar Arası Basketbol Ligi finalinde rakibi TAI’yi yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Odeabank’ta forma giyen Kenan Tütüncü şampiyonanın “En Değerli Oyuncusu” seçildi.

Basketbola gönül veren şirket çalışanlarını aynı turnuvada buluşturmak amacıyla düzenlenen Kurumlar Arası Basketbol Ligi, bu yıl 2’inci kez Çeşme’de düzenlendi. Türkiye genelinde yaklaşık 100 kurum takımının yer aldığı ligin finalinde, Türkiye’nin iller bazında en iyi kurum takımlarından oluşan 8 takım mücadele etti. 26-28 Mayıs tarihlerinde düzenlenen şampiyonanın galibi, Basketbolun Bankası Odeabank oldu. Odeabank, final maçında rakibi TAI’yi 46-67’lik skorla yenerek Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı.

Şampiyonu belirleyen final maçında ilk periyodu 10-17 önde tamamlayan Odeabank, ribauntlardaki üstünlüğünü skora da yansıtarak soyunma odasına 25-32 önde gitti. Üçüncü periyoda farkı 11 sayıya çıkartarak başlayan Odeabank, farkı giderek artırdı ve son periyoda 31-49 önde girdi. Mücadelenin final bölümünde farklı üstünlüğünü koruyan ve boyalı alandan skor üreten Odeabank maçtan da 46-67’lik skorla galip ayrıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu desteği ile düzenlenen şampiyonanın Asist Kralı ve En Değerli Oyuncusu, Odeabank’ta forma giyen Kenan Tütüncü oldu.​