O’Art Sanat Yarışması bir kez daha göz alıcı bir sergiye dönüştü

O’Art Sanat Yarışması bir kez daha göz alıcı bir sergiye dönüştü​

O’Art Sanat Yarışması bir kez daha göz alıcı bir sergiye dönüştü

Genç sanatçılara fırsat tanıyan O’Art, bu yıl 2’inci kez düzenlediği Sanat Yarışması’nın finalistlerini ‘O’Art Sanat Yarışması 2017 Sergisi’nde bir araya getirdi. 700 başvuru arasından sergilenmeye değer bulunan 27 eser, O’Art’ta sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Konu, teknik ve ebat sınırlaması olmadan, 35 yaş altı tüm sanatçıların başvurabildiği O’Art Sanat Yarışması’nın kazananları belli oldu. Yüzlerce eser arasında sergilemeye değer 27 eser, O’Art Sanat Yarışması Sergisi’nde sanatseverlerle buluşurken serginin açılış kokteylinde dereceye giren 5 genç sanatçı da ödüllendirildi. 10’ar bin TL’lik başarı ödülü kazanan isimler arasında Ali Omar, Ezgi Tok, Fatma Çakmak, Kadir Kayserilioğlu ve Seda Oturmak bulunuyor.

Farklı disiplinlerden 27 eserin sergilendiği O’Art Sanat Yarışması Sergisi’nin açılış kokteyli ve ödül töreninde konuşan Odeabank Kurumsal İletişim ve Pazarlama Grup Müdürü Işıl Oruk “O’Art, ustaları ağırlamanın yanı sıra genç sanatçılara da izleyici ile buluşma fırsatı yaratmaya özen gösteriyor. Bu kapsamda Odeabank olarak O’Art Sanat Yarışması vesilesiyle bir kez daha genç sanatçılara yeni kapılar açmış olmanın; onları ve eserlerini izleyiciyle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her biri çok kıymetli yüzlerce eser arasından eleme yapmak çok zordu. Tüm genç sanatçılarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

Odeabank’ın sanat platformu O’Art’ın genç sanatçılara fırsat sunmak amacıyla bu yıl 2’inci kez düzenlediği Sanat Yarışması’na; gören, hisseden, eleştiren, süzgeçten geçirerek yaratan ve hayatı zenginleştiren 700 genç sanatçı başvurmuştu.

O’Art Sanat Yarışması Sergisi 13 Ekim’e kadar Odeabank Etiler Şubesi 2’inci katındaki O’Art’ta izlenebilir.