O’Art, ünlü İngiliz sanatçı Nick Brandt’i Ağırlıyor

O’Art, ünlü İngiliz sanatçı Nick Brandt’i Ağırlıyor​

O’Art, ünlü İngiliz sanatçı Nick Brandt’i Ağırlıyor

Açıldığı günden bu yana çağdaş sanatın temsilcilerini ağırlayan Odeabank’ın sanat platformu O’Art, İstanbul’un en büyük fotoğraf festivali “3. Fotoistanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali”nin bu seneki ev sahiplerinden biri oluyor…

Etiler Nispetiye Caddesi’nde kültür sanat hayatına geçtiğimiz yıl dahil olan O’Art Sanat Platformu, bu yıl 3’üncüsü gerçekleşecek Fotoistanbul Fotoğraf Festivali’nin en önemli isimlerinden birine; İngiliz fotoğraf sanatçısı Nick Brandt’in fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor.

Özellikle Afrika, doğa ve vahşi yaşamın insan eli değmeden önceki son anları gibi temalarda distopik dünyalar yaratan, Michael Jackson’un Earth Song şarkısının klibinin yönetmenliğini de yapan ve bu video klip ile ödül alan Nick Brandt, Odeabank O’Art Sanat Platformu’nda 1 - 30 Ekim tarihleri arasında fotoğrafseverlerle buluşacak. Serginin küratörlüğünü, aralarında Pakistan, Hindistan, Nepal, Suriye, Ürdün, İspanya, Macaristan ve Türkiye’nin bulunduğu ülkelerde çektiği sosyal dokümanter fotoğrafları ile tanınan fotoğraf sanatçısı Atilla Durak üstleniyor.

Nick Brandt’ın O’Art’ta sergileyeceği “Tozlu Miras” (Inherit The Dust) sergisi, gelecek için hızla yaklaşan “vahşi yaşam olmaksızın doğa” ve “çevre krizi” temasına odaklanıyor. Bu sergi aynı zamanda Nick Brandt’ın Türkiye’deki ilk sergisi olma özelliği taşıyor.