Odeabank 9 Ayda 103 Milyon TL Kar Etti

Odeabank 9 Ayda 103 Milyon TL Kar Etti​

Odeabank 9 Ayda 103 Milyon TL Kar Etti

Türkiye'nin genç ve dinamik bankası Odeabank yılın üçüncü çeyreğinde net kârını, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 22 milyon TL seviyesinden 103 milyon TL’ye yükseltti.

Mert Öncü: “Sağlıklı ve sürdürülebilir büyümeye devam ediyoruz”

Yılın üçüncü çeyreğine ilişkin şirketin finansal sonuçlarını değerlendiren Odeabank Genel Müdürü Mert Öncü, konuya ilişkin şunları söyledi; “Türkiye ve dünyayı etkileyen pandemi sürecine rağmen, müşterilerimiz için değer yaratarak, kârlı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz. Oldukça zorlu bir yıl olan 2020’nin başından bu yana elde etmiş olduğumuz başarılı finansal sonuçlar bunun en önemli göstergesi. Mevcut küresel eğilimler, sektördeki yeni normale uyum sürecinin devam edeceğine işaret ediyor. Biz de güçlü sermaye yapımız ve alanında uzman insan kaynağımızla bu değişim sürecini güvenle karşılamaya hazırız. Müşterilerimizi merkeze alan bankacılık anlayışımız ile fark yaratmayı hedefliyoruz. En iyi yatırım ürünleri sunan banka olma stratejimize odaklanarak, sağlıklı ve sürdürülebilir büyümeye devam edeceğiz. Ülkemiz ekonomisinin büyüme planları ile uyumlu olarak dış ticaretin artırılmasına yönelik ürün ve hizmetlerimizi ihracatçılara sunmayı sürdüreceğiz. Nakdi ve gayri nakdi kredi portföyümüzü büyüterek Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

Öncü: “İhracatçı firmalarımıza desteğimiz devam edecek”

Pandemi sürecinde de ihracat yapan firmaların yanında olduklarını belirten Öncü, Covid 19 etkisinde geçen 2020 yılının 9 aylık döneminde, dış ticaret aracılık işlemleri için net 1.2 milyar TL gayri nakdi kredi artışı, dış ticaret finansmanı ve işletme sermayesi ihtiyaçlarının finansmanı için de net 2.2 milyar TL nakdi kredi artışı olmak üzere toplamda yaklaşık 3.5 milyar TL finansman artışı kaydettiklerini açıkladı. Dış ticaretin Odeabank için önemli bir segment olduğunu vurgulayan Öncü, “ Hızlı büyüyen Avrupa dışındaki yakın coğrafyalarda önemli bir dış ticaret bankası olmak istiyoruz. İhracatın finansmanına yönelik sunduğumuz kredilerle ve bu alandaki deneyimimizle Türk ihracatçısına rahat nefes aldırmak için çalışıyoruz ” dedi.