Odeabank, EBRD İle 60 Milyon Euro Tutarında Kredi Anlaşması İmzaladı

Odeabank, EBRD İle 60 Milyon Euro Tutarında Kredi Anlaşması İmzaladı​

Odeabank, EBRD İle 60 Milyon Euro Tutarında Kredi Anlaşması İmzaladı

Odeabank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 60 milyon Euro tutarında kredi anlaşması imzaladı. Kredi, küçük ve orta ölçekli firmaların yatırım ihtiyaçlarının finansmanında kullanılacak.

Türk bankacılık sektörünün genç ve yenilikçi oyuncusu Odeabank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 60 milyon Euro kredi anlaşmasına imza attı. 5 yıl vadeli, 2 yıl geri ödemesiz kredinin tamamı, küçük ve orta ölçekli firmaların yatırım ihtiyaçlarının finansmanında kullanılacak.

EBRD ile ilk işbirliği

Kredi anlaşmasını değerlendiren Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya; “Uluslararası önemi büyük bir kuruluş olan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile imzaladığımız bu anlaşma Odeabank’a duyulan güvenin önemli bir göstergesidir. EBRD ile sağlanan işbirliği çerçevesinde küçük ve orta ölçekli firmaların yatırım ihtiyaçlarını desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Odeabank Hakkında

Bank Audi’nin Türkiye’deki yüzde 100 iştiraki olan Odeabank 28 Ekim 2011’de Türkiye’de mevduat bankası olarak kurulma iznini aldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından 2 Ekim 2012 tarihinde faaliyet izni onaylanan Odeabank’ın Mart 2015 itibariyle ödenmiş sermayesi 1 milyar 496 milyon TL’dir. Bankanın aktif büyüklüğü aynı dönem itibariyle 26,3 milyar TL’ye, kredileri 18,7 milyar TL’ye, mevduatları ise 21,1 milyar TL’ye ulaşmıştır.​​