Basketbolun Bankası Odeabank, 2017-2018 yılı için EuroLeague ile yeniden el sıkıştı

Basketbolun Bankası Odeabank, 2017-2018 yılı için EuroLeague ile yeniden el sıkıştı​

Basketbolun Bankası Odeabank, 2017-2018 yılı için EuroLeague ile yeniden el sıkıştı

Basketbolun bankası Odeabank, Avrupa basketbolunun en önemli organizasyonuna desteğini önümüzdeki yıl da sürdürüyor. Odeabank, 2017-2018 Turkish Airlines EuroLeague’in bölgesel ve 2018’de Belgrad’da düzenlenecek THY EuroLeague Final Four’un global ortağı oldu.

Basketbolun bankası Odeabank, Avrupa basketbolunun zirvesi THY Euroleague’e bu yılın ardından önümüzdeki yıl da sponsorluk desteği vermeye devam ediyor. EuroLeague CEO’su Jordi Bertomeu ve Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde Odeabank, 2017-2018 Turkish Airlines EuroLeague’in bölgesel ve 2018’de Belgrad’da düzenlenecek THY EuroLeague Final Four’un global ortağı oldu.

İmza töreni sonrası yaptığı açıklamada Özkaya“Avrupa’nın en önemli basketbol organziasyonu EuroLeague’e sponsor olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Dinamik ve hızla büyüyen bir banka ve “Basketbolun Bankası” olarak bu beraberliğin hem marka değerimize önemli katkıları olduğuna hem de basketbol ve Türkiye’ye olan taahütümüzü gözler önüne sermek için çok iyi bir fırsat olduğuna inanıyoruz ” dedi.

Bertomeu ise Odeabank’ın Turkish Airlines EuroLeague’e bir kez daha sponsor olmasından, iki nedenden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, “Bunlardan birincisi, Basketbolun Bankası Odeabank ile 2017 sezonundaki işbirliğimizin olumlu sonuçlarını birlikte görmüş olmamız. İkincisi de Odeabank'ın Belgrad’da düzenlenecek Final Four’a global sponsor olması ile birlikte bu faydaların Türkiye sınırlarının ötesine taşınacak olmasıdır” dedi.

‘THY EUROLEAGUE FINAL FOUR 2017’ HEYECANI 19 MAYIS’TA BAŞLIYOR
Odeabank’ın sponsorluğunda bu yıl gerçekleşecek olan THY Euroleague 2017 Final Four maçları ise, finaldeki tek Türk takımı olan Fenerbahçe’nin Real Madrid ile yapacağı karşılaşma ile 19 Mayıs’ta başlıyor.

HER ÜÇ SAYLIK BASKETTE BASKETBOLA DAHA FAZLA DESTEK
19-21 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek THY Euroleague Final Four'da mücadele edecek takımların attığı tüm 3 sayılık basketler Türk basketboluna yarayacak. Odeabank, 4’lü mücadele boyunca atılan her 3 sayılık basket için 333 Avro bağış yapacak. Bu bağış İstanbul’da halka açık bir basketbol sahasının yenilenmesi için kullanılacak.