Odeabank, Final Four’da atılan 3’lükler ile bir basketbol sahasını yeniledi

Odeabank, Final Four’da atılan 3’lükler ile bir basketbol sahasını yeniledi​

Odeabank, Final Four’da atılan 3’lükler ile bir basketbol sahasını yeniledi

“Basketbolun Bankası” Odeabank, Final Four’da atılan her 3 sayılık basket için 333 Avro bağışta bulundu. Fonda toplanan yaklaşık 26 bin Avro ile Küçükçekmece’de bulunan Şair Nedim Parkı’nın basketbol sahası yenilendi.

Basketbolun Bankası Odeabank, her platformda basketbolu desteklemeye devam ediyor. 2016-2017 THY Euroleague’in bölgesel ve Fe​nerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın şampiyonluğu ile sonuçlanan Final Four’un global destekçisi olan banka, sadece profesyonel liglerde değil; amatör çapta da basketbola yatırım yaptığını kanıtladı. Final Four boyunca atılan her 3 sayılık basket için basketbolu desteklemek üzere bir fon oluşturan Odeabank, 4’lü final boyunca atılan 78 üçlük karşılığında toplamda 25 bin 974 Avro bağışladı. Odeabank’ın bu bağışı, İstanbul Küçükçekmecedeki Şair Nedim Parkı’nda bulunan halka açık basketbol sahasının yenilenmesine kaynak yarattı.

Odeabank’ın katkısıyla yenilenen basketbol sahasının açılış törenine Odeabank Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Aslı Alıveren, Euroleauge İş Geliştirme Direktörü Roser Queralto, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Oktay Kurt, THY Euroleague Şampiyonu Fenerbahçe Basketbol Takımı oyuncularından Berk Uğurlu ve Egehan Arna ile Anadolu Efes’in genç oyuncuları Berk Demir ve Oğulcan Baykan da katıldı.

Odeabank Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Aslı Alıveren, Final Four’da atılan her üç sayılık basketin, geleceğin basketbolcularına fırsat tanıyacak bir yeni sahaya dönüşmesinden “Basketbolun Bankası” Odeabank olarak mutluluk duyduklarını belirterek şöyle konuştu:
Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında finaller oynayarak, kupalar kazanarak, basketbolda uluslararası düzeyde en başarılı ülkelerden biri olmamızı sağlayan basketbolcularımız, işte bugün bizleri buluşturan bu saha gibi, küçük ama çok kıymetli tesislerde sporla tanıştılar. Basketbol sevgisini edindiler ve bu sevgiyle yeteneklerini geliştirdiler. 2016-2017 THY Euroleague organizasyonuna verdiğimiz destek ve bu desteği basketbolun en temeline; çocuklarımızı ve gençlerimizi basketbolla tanıştıran bu tür sahalara uzanacak kadar genişletmemiz, bizim sosyal sorumluluk anlayışımızın, gençlerimizin gelişimine verdiğimizi önemin bir göstergesidir.

Törende konuşan Euroleauge İş Geliştirme Direktörü Roser Queralto ise şunları dile getirdi: "Odeabank, Küçükçekmece'deki bu parkın onarımı için cömert bir bağış yaparak Küçükçekmece sakinleri için muhteşem bir hizmet gerçekleştirdi ve parkı çevredeki gençler için kullanılabilir hale getirdi. Euroleague Basketbol sponsorları ailesinin bu kadar çok üyesinin sporumuzu pek çok şehirde ve ülkede gurur kaynağı olacak ve olumlu bir etki yaratacak şekillerde destek olduklarını görmek harika."