Odeabank gönüllülerinden genç kadınlara mentorluk desteği

Odeabank gönüllülerinden genç kadınlara mentorluk desteği​

Odeabank, TurkishWIN önderliğinde Türkiye’de başlatılan Milyon Kadına Mentor Programı’nın kurumsal üyesi oldu. ​

Odeabank gönüllülerinden genç kadınlara mentorluk desteği

Odeabank, TurkishWIN önderliğinde Türkiye’de başlatılan Milyon Kadına Mentor Programı’nın kurumsal üyesi oldu.

Odeabank, sürdürülebilirlik alanındaki önceliklerinden biri olan toplumsal cinsiyet eşitliği başlığındaki WEPs ilkelerini de destekler doğrultuda bir programa adım atıyor. Program, 15-25 yaş arasındaki genç kadınlarla sektör liderlerini dijital platformda bir araya getiriyor ve genç kadınların kariyer hedeflerini destekleyen bir mentorluk hareketi olarak öne çıkıyor. Odeabank bu programla geleceğin profesyonellerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Program kapsamında kurum içinde 5 yıl ve üzeri deneyime sahip olan gönüllüler mentorluk eğitimi alıyor ve 15-25 yaş arasındaki gençlere mentorluk yapıyor. Program hem platform desteği hem de mentorlara ücretsiz eğitim desteği sunuyor.

2021 yılında STEM (Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) alanlarında kariyer hedefleri olan genç kadınları desteklemek üzere hayata geçirilen Milyon Kadına Mentor Programı'na 2023'te, alan farkı gözetmeksizin, okuyan ya da yeni mezun tüm genç kadınlar ve lise öğrencileri de eklendi. Milyon Kadına Mentor Programı kapsamında, kariyer yolculuğunda mentor arayan tüm genç kadınlara destek olma hedefiyle çalışmalar sürüyor.