Odeabank için hedef 2017'de Büyükler Ligi..

Odeabank için hedef 2017'de Büyükler Ligi..​

Odeabank için hedef 2017'de Büyükler Ligi..

15 yıl aradan sonra BDDK'dan sıfırdan banka kurma iznini alan ve 2 ay gibi kısa bir sürede 6 şube, 1500 müşteri ve 3,6 milyar TL aktif bilanço büyüklüğüne ulaşan Odeabank, 2017'de büyükler liginde olmayı hedefliyor.

Faaliyete başlamasının ardından ilk kez düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Odeabank Yönetimi 2013 için "Başlıyoruz!" mesajını verdi. Çırağan Sarayı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya, Bank Audi Grup CFO & Strateji Direktörü Freddie C. Baz ve Bank Audi Grup CEO'su Samir Hanna kısa ve orta vadede hedeflerinden bahsetti.

Faaliyet iznini aldığımız gün 2012 yılsonu için hedeflediğimiz rakamların üzerinde yılı tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz diyen Genel Müdür Hüseyin Özkaya sözlerine şöyle devam etti;

 "20 Haziran günü yaptığımız lisans başvurusunun ardından gözlerin üzerimizde olduğu zorlu bir süreci tamamladık. 2 Ekim tarihinde aldığımız bankacılık lisansımız ile faaliyet göstermeye başladık. Bugün Türk Bankacılık Sektörü'nde yıllar sonra bir ilki başararak açtığımız yolda güvenilir adımlarla ilerliyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda ilk aşamayı başarı ile tamamladık. 2013 yılında, hem iç pazarda hem de Türkiye'nin önemli konumu ile dış pazarda büyümeyi hedefliyoruz. 2013 yılı Odeabank için iç pazarda bilinirliğimizi yükselttiğimiz, güvenilirliğimizin altını çizdiğimiz bir yıl olacak. Şu anda İstanbul, İzmir ve Ankara'da toplam 6 şubemiz bulunuyor, hedefimiz 2013'de 32 şubeye ve 1000 kişilik çalışan sayısına ulaşmak. Bu konuda gerek sermayedarımız Bank Audi Grup, gerekse bu çatı altında bir araya geldiğimiz yönetici kadromuz ve çalışma arkadaşlarımız büyük bir heyecanla çalışmaya devam edecek ve tüm enerjimizi başarılı olmaya harcayacağız. Hedefimiz 2017'de büyükler liginde olmak."

Hedeflerine ulaşmak için yatırımına değer veren bir sermayedara sahip olmanın önemine vurgu yapan Hüseyin Özkaya "Bir bankanın başarılı olmasında; sermaye yapısı, sermayedarının gücü, ekip ve insan kalitesi gibi unsurlar başrol oynuyor. Odeabank olarak en büyük avantajımız,  sermayedarımızın gücü ve desteğinin yanında, genç, dinamik, hırslı, başarı odaklı bir ekibe sahip olmamız" şeklinde konuştu.

Her zaman farklı düşünerek, ekip olarak daha iyiye ulaşmanın yollarını aradıklarını ve müşteri memnuniyetini en üst noktada sağlayabilmek amacı ile tüm şubeleri hız ve servis kalitesini artıracak gelişmiş teknolojilerle donattıklarını belirten Özkaya, bankacılığın her segmentinde hızlı ve verimli bir şekilde hizmet vermeye odaklı çalışktıklarını ifade ederek, her müşterinin kendini özel hissedeceği bir anlayışı sunacaklarını iletti.

Toplantıda, marka bilinirliğini ve sunacakları anlayışı anlatmak amacı ile hazırlanan Odeabank tanıtım kampanya filmini de basın mensupları ile paylaşan Özkaya, "Bu çalışma ile müşterilerimizin şubelerimize geldikleri zaman alacakları hizmet ve bizim onlara sağlayacağımız imkanları ifade etmeye çalıştık. Şubelerimiz gerek teknoloji gerekse insan kaynağı açısından en iyi servisi sunmak üzere yapılandırıldı. 2012 sonu itibari ile 400 çalışana ulaştık.  Her geçen gün sayımız hızla artıyor. Sektörün en deneyimli ve uzman elemanlarını bünyemize katmaya gayret ediyoruz. Ayrıca şubelerimizde, müşterilerimizin içeriye girdiği andan itibaren yaşadıkları yolculuğu en ince detayına kadar düşünerek, onların en iyi şekilde hizmet almalarını sağlayacak teknik donanımı ve servis alanını kurmaya çalıştık. Yatırımlarımızın şimdiden meyve almaya başlaması hepimizi çok mutlu ediyor" şeklinde konuştu.

Türkiye, Yatırım İçin Doğru Bir Karar ve Bank Audi Grubu'un Büyümesinde Lokomotif Ülkelerden Bir Tanesi Olacak

Bank Audi Grubu'nun Mısır, Sudan, Ürdün, Fransa ve İsviçre başta olmak üzere 11 ülkede faaliyetlerine devam ettiğini dile getiren Bank Audi Grup CEO'su Samir Hanna, Odeabank'ın iki ayda ulaştığı rakamlara da değinerek şunları söyledi; "Yatırım için bir Avrupa ülkesi yerine Türkiye'yi tercih etmek doğru bir büyüme stratejisiydi. Odeabank'ın iki ayda ulaştığı rakamlar da bu doğruluğu destekliyor. Son on yıla baktığımızda Türkiye, büyüme hızı ve istikrar ile tüm dünya ülkelerine örnek bir çizgide ilerledi. Bankacılık sisteminde geliştirilen regülasyonlar ise son krizde de güvenilirliğini kanıtlayan örnek bir model oldu. Dünyanın ekonomi ve finans merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Türkiye'de yatırım yapmak, Bank Audi Grup için doğru bir karar oldu.

Türkiye Bank Audi Grubu'nun büyümesinde lokomotif olacak. Hedefimiz hem iç pazarda büyümek hem de sağlayacağımız avantajlarla Türkiye ile Ortadoğu arasındaki iş hacminin büyümesine katkı sağlamak." şeklinde konuştu.