Odeabank, ilk bono ihracını gerçekleştirdi!

Odeabank, ilk bono ihracını gerçekleştirdi!​

Odeabank, ilk bono ihracını gerçekleştirdi!

Odeabank, Sermaye Piyasası Kurulu'nun 15 Mayıs 2014 tarihli izni ile onaylanan bono/tahvil ihraç başvurusu kapsamında Türk Lirası cinsi ilk bono ihracını başarıyla gerçekleştirdi.

Türk Bankacılık sektörünün en genç ve yenilikçi oyuncusu Odeabank, bono/tahvil ihraç başvurusu kapsamında Türk Lirası cinsi ilk bono ihracını 26 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirdi. Halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satılmak üzere 179 gün vadeli, 150.000.000 nominal tutarında ihraç edilen iskontolu bononun bileşik faizi 10,26% olarak belirlendi. Nitelikli bireysel yatırımcıların yanısıra 16 ayrı kurumsal yatırımcıdan gelen yüksek talep nedeniyle ihraç 150 milyon TL olarak kapandı.

Türk Bankacılık Sektöründe 15 yıl aradan sonra verilen ilk ticari bankacılık lisansıyla 2 Ekim 2012'de faaliyetlerine başlayan Odeabank, yaklaşık 18 ay gibi kısa bir sürede (birinci çeyrek 2014 mali verilerine göre) 18.9 milyar TL varlık büyüklüğüne ulaşarak sektörün önemli bankaları arasında yerini aldı.

Odeabank, Lübnan menşeili ana hissedar Bank Audi'nin sağladığı güçlü sermaye desteği ve büyüme stratejisi çerçevesinde kurumsal, ticari, KOBİ ve bireysel müşterilerine Türkiye çapında 44 şubesi ve 1.266 çalışanıyla farklı bir bankacılık deneyimi sunuyor.