Odeabank’tan kişiye özel kampanyalar

Odeabank’tan kişiye özel kampanyalar​

Odeabank’tan kişiye özel kampanyalar

Kişiye özel bankacılık uygulamalarıyla dikkat çeken Odeabank, bir ilki daha gerçekleştirerek, şube vitrinlerinde bulunan dijital poster ekranlarında yaş ve cinsiyete göre Türkiye’de ilk defa kişiye özel kampanya uygulamasını hayata geçirdi.

Türkiye’nin en yenilikçi bankası olan Odeabank, finans alanındaki biyometri çözümleri ile öne çıkan Proline iş birliği ile şube vitrinlerine yerleştirdiği proaktif ekranlarda kişiye özel kampanyalar sunuyor; banka müşterileri şubeye girmeden kendisi için hazırlanan kampanyadan haberdar olabiliyor.

Odeabank’ın tüm şubelerinin vitrinlerinde bulunan yüksek çözünürlüklü dijital poster ekranları, üzerine yerleştirilmiş olan küçük kamera sayesinde ekrana bakan kişinin yaşını ve cinsiyetini algılıyor, bu bilgileri kullanarak yaş grubuna veya cinsiyete özel kampanyalar sunmaya başlıyor.

Teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Küçük; gerçekleşen iş birliği ve geliştirdikleri kişiye özel kampanya sistemi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Türkiye’nin en yenilikçi bankası olarak inovatif yaklaşımımızı kurulduğumuzdan bu yana sürdürüyoruz. Proline ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde müşterilerimizin profiline uygun kişiye özel kampanyalar gerçekleştirebiliyoruz. Türkiye’de kurulduğumuzdan bu yana ATM’den çek kabulü ve gişe önü tablet gibi birçok ilke imza attık, müşterilerimizden bu konuda olumlu geri dönüşler aldık. Proline ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde kişiye özel oluşturduğumuz kampanyalarla müşterilerimize özel olduklarını hissettirmeye devam edeceğiz” dedi.

İş birliği ile ilgili değerlendirmede bulunan Proline İcra Kurulu Başkanı Mehmet Doğanyiğit ise; “Teknolojinin yön verdiği günümüz dünyasında kişiselleştirilebilir uygulamalar, hizmetler ve çözümler her geçen gün daha fazla önem kazanıyor. Parmak izi, damar izi, yüz tanıma ve diğer çeşitli kimlik doğrulama sistemlerimiz ile geliştirdiğimiz kişiselleştirilebilir çözümler sayesinde tüketiciler ile kurumlar arasındaki ilişkiyi özelleştiriyor, müşteri memnuniyetinin ve hizmet kalitesinin arttırılmasına yardımcı oluyoruz. Kişiye özel bankacılık uygulamaları ile bu alanda öncü bir rol oynayan, Türkiye’nin önde gelen bankası Odeabank ile yaptığımız iş birliğinin haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Odeabank’ın Diğer İlkleri: ATM’den Çek Kabulü ve Gişe Önü Tablet Projesi

Odeabank daha önce de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek ‘ATM’den çek kabul’ projesini hayata geçirmişti. Mesai saatleri dışında da işlem yapılmasına olanak sağlayan uygulama sayesinde, kullanıcılar 7/24 çek yatırabiliyor.

Şubelerini “teknoloji üssü” olarak konumlandıran ve klasik banko anlayışını yıkarak açık gişe konseptini geliştiren Odeabank’ın müşterilerine kazandırdığı bir diğer yenilik ise “gişe önü tablet projesi” oldu.

Bu yenilik ile Odeabank şubelerini ziyaret eden müşteriler, gişe önünde bulunan Windows 8 tabanlı tabletler sayesinde işlemlerinin yapılmasını beklerken banka kampanyalarından haberdar olabiliyor, gişe çalışanı tarafından gerçekleştirilen işlemi tablet üzerinden izleyebiliyor ve dekontunu görüntüleyebiliyorlar.

Odeabank Hakkında

Bank Audi’nin Türkiye’deki yüzde 100 iştiraki olarak kurulan 14 ilde 54 şubesi ve 1500’ü aşkın çalışanı ile faaliyet gösteren, özel mevduat bankaları içinde bilanço büyüklüğü açısından 10. ,mevduat büyüklüğü açısından da 8. sırada olan Odeabank’ın aktifleri 2015’in ilk dokuz ayı itibariyle 32.8 milyar TL’ye, toplam kredileri 21.9 milyar TL’ye, mevduatları ise
26.2 milyar TL’ye ulaşmıştır.

Proline Hakkında

Proline Bilişim, Ortadoğu-Kuzey Afrika-Asya Odaklı, Ar-Ge ve entegrasyon kabiliyetine sahip Türk teknoloji şirketidir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezinde yürüttüğü çalışmalarıyla kendi ürünlerini geliştiren Proline; sistem entegratörü kimliğinin yanında, kendi geliştirdiği kent güvenlik sistemlerinde kullanılan akıllı yazılımlar, coğrafi bilgi sistemleri, sosyal medya analizi ve biyometrik özelliklerin çeşitli amaçlarla kullanılabilmesini sağlayan ürün ailesi ile müşterilerine hizmet vermektedir. Proje geliştirme, danışmanlık, uygulama, bakım ve yenileme başlıklarında da müşterilerine çözümler sunan Proline; parmak izi, damar izi, yüz tanıma ve diğer çeşitli kimlik doğrulama araçlarına yönelik geniş ürün ailesi ile müşterilerine biyometrik çözümler de sunmaktadır. T.C. elektronik pasaport projesini (e-Pasaport) hayata geçiren ve yeni nesil elektronik kimlik kartı (e-Kimlik) pilot projesinde yer alan Proline, tüm özel hastanelerde yürürlüğe giren Sosyal Güvenlik Kurumu Biyometrik Kimlik Doğrulama Projesi’nde kullanılmak üzere BioPOS cihazını geliştirmiştir. İstanbul Genel Merkez ve Ankara Bölge Müdürlüğü ile Türkiye’de, Katar ofisi vasıtasıyla da Türkiye’nin yer aldığı bölgede faaliyet gösteren Proline, Pakistan ofisleri üzerinden de Asya pazarında faaliyetlerini yürütmektedir.​​​