Odeabank, Türkiye’nin genç yeteneklerini destekliyor

Odeabank, Türkiye’nin genç yeteneklerini destekliyor​

Odeabank, Türkiye’nin genç yeteneklerini destekliyor

IV. Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması'na başvurular başladı

Destekçileri arasında Odeabank'ın da yer aldığı Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması'nın dördüncüsüne başvurular devam ediyor. Yarışmaya, hobi amaçlı ve konservatuvarda tam veya yarı zamanlı mesleki eğitim alan 13 yaşını aşmamış profesyonel müzik öğrencileri katılabiliyor. Bedensel veya zihinsel engellere sahip müzisyenler ise yaş sınırı olmadan yarışmada Özel Kategori'de hünerlerini sergileyebilecek.

Türkiye'nin genç ve yenilikçi bankası Odeabank'ın da destekçileri arasında olduğu "Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması" bu yıl dördüncü kez gerçekleşiyor. BT Müzik ve Sahne Sanatları tarafından düzenlenen yarışma, genç yetenekleri buluşturarak, müzik öğreniminin akademik ve kişisel katkılarını ön plana çıkartmayı amaçlıyor. Yarışmaya başvurular 31 Mart 2019 tarihine kadar devam ediyor.

Direktörlüğünü Dr. Benal Tanrısever'in yaptığı Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması, ülkemizin ve dünya gençlerinin yeteneklerini keşfetmeyi, onlara yeteneklerini sergileme fırsatı vermeyi ve müzik eğitiminin önemini ön plana çıkarmayı amaçlıyor. Yarışma toplumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde, farklı öğrenme ihtiyaçları bulunan genç yetenekler için oluşturduğu "Özel Kategori" ile bu alanda farkındalık yaratmayı da hedefliyor

Hobi amaçlı ve konservatuvarda tam veya yarı zamanlı mesleki eğitim alan, 13 yaşını aşmamış profesyonel müzik öğrencileri 5 farklı kategoride yarışmaya katılabiliyor.Yarışmanın ilk aşaması web sitesi üzerinden halk ve juri oylamasıyla finalistlerin belirlenmesi, ikinci aşaması ise finalistlerin İstanbul'da juri karşısında olmak üzere iki etaptan oluşuyor.

Katılımın tamamen ücretsiz olduğu ve Türkiye'de bu yıl dördüncüsü yapılacak olan Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması'nın finali 14 Nisan 2019 tarihinde, Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. Adaylar 31 Mart 2019 tarihine kadar, üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra www.ugy-istanbul.com adresine yarışma parçalarını yüklemeleri gerekiyor.

YARIŞMA KATEGORİLERİ

A-1 Ulusal Kategori: Müzikle hobi amaçlı uğraşan, ulusal katılımcı genç yeteneklerin belirlenen enstrüman ile katılımına açıktır.

A-2 Uluslararası Kategori: Yarı veya tam zamanlı konservatuar ve müzik okullarında okuyan, ulusal ve uluslararası katılımcı müzik öğrencilerinin belirlenen enstrümanlarla katılımına açıktır.

B-1 Ulusal Kategori: Müzikle hobi amaçlı eğitim alan, piyano dışında bir enstrüman çalan, ulusal katılımcı genç yeteneklerin katılımına açıktır.

B-2 Uluslararası Kategori: Yarı veya tam zamanlı konservatuar ve müzik okullarında eğitim alan, piyano dışında bir enstrüman çalan, ulusal ve uluslararası katılımcı genç yeteneklere açıktır.

C Özel Kategori: Öğrenme ihtiyaçları olan ulusal katılımcı genç yeteneklere açıktır.