Odeabank’ın teknoloji ve inovasyondaki başarısı bir kez daha tescillendi

Odeabank’ın teknoloji ve inovasyondaki başarısı bir kez daha tescillendi​

Odeabank’ın teknoloji ve inovasyondaki başarısı bir kez daha tescillendi

Dünyanın saygın finans yayınlarından biri olan Global Finance’in düzenlediği “Dünyanın En iyi Dijital Bankaları” ödüllerinde 3 ayrı ödül alan Odeabank, BAI - Finacle Global Bankacılık İnovasyon Yarışması’nda da 34 ülkeden 250 katılımcı arasında iki ayrı kategoride finale kaldı.

Türk Bankacılık sektörüne kazandırdığı yenilikler ile adından söz ettiren Odeabank’ın teknoloji ve inovasyon alanındaki başarıları uluslararası arenada bir kez daha tescillendi. Global Finance’in düzenlediği “Dünya’nın En iyi Dijital Bankaları” ödüllerinde 3 bölgesel ödül kazanan Odeabank, Türkiye dışında İngiltere, İspanya, Almanya, Fransa ve İtalya gibi farklı ülkelerden bankaların yarıştığı Batı Avrupa bölgesinde ‘En İyi Online Hazine Hizmetleri’, ‘En İyi Sosyal Medya’ ve ‘En İyi Fatura Ödeme ve Sunumu’ ödüllerine layık görüldü.

Odeabank BAI’de 2 ayrı kategoride finale kaldı

Odeabank, BAI tarafından düzenlenen Infosys Finacle Global Bankacılık İnovasyon Yarışması’nda da 34 ülkeden 250 katılımcı arasından 2 ayrı kategoride finale kalma başarısını gösterdi. Müşterilerine tüm Direkt Bankacılık kanallarında aynı kullanıcı deneyimini sunarak Türk Bankacılık sektöründe farklılaşan Odeabank, ‘Kanal İnovasyonu’ ve ‘Bankacılıkta Çığır Açan İnovasyon’ alanlarında finalist oldu.

Odeabank’ın Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tayfun Küçük; “Uluslararası arenada son derece saygın bir yayın olan Global Finance’ten aldığımız bölgesel ödüller ve BAI-Infosys Finacle Global Banking Innovation Awards yarışmasında 2 önemli kategoride pek çok rakibi geride bırakarak finalist olmak bizim için onur vericidir. Teknoloji ve inovasyonun önemine inanarak bu alana sürekli yatırım yapmayı önceliğimiz olarak belirledik. Müşterilerimize, yenilikçi ürün ve hizmetler sunarak sektörde güvenilir bir yer edindik. İnovasyona gereken tüm yatırımı yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.