Şampiyonun adı yine Odeabank

Şampiyonun adı yine Odeabank​

Şampiyonun adı yine Odeabank

Odeabank, sponsoru olduğu Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol Takımı’nın Avrupa ve Türkiye şampiyonluklarının ardından bir şampiyonaya daha lider olarak imzasını attı. Odeabank, çalışanlarından oluşan Odeabank Basketbol Takımı’yla katıldığı CBL Tek Pota Turnuvası’nda şampiyon oldu.

Türkiye’de bankacılık sektörünün en genç ve yenilikçi oyuncusu Odeabank; sponsoru olduğu Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol Takımı’nın Avrupa ve Türkiye şampiyonluklarının ardından keyifli bir başarıya daha imza attı. Odeabank çalışanlarından kurulu Odeabank Basketbol Takımı CBL Tek Pota Turnuvası’nda şampiyon oldu. Odeabank Basketbol Takımı final maçında, geçen yılın şampiyonu Ekol Lojistik Takımı’nı heyecan dolu müthiş bir mücadele ve son saniye basketi ile 14-13 yenerek şampiyonluğa adını yazdırmayı başardı.

3 Mayıs 2014 tarihinde grup maçlarıyla başlayan turnuvaya hızlı bir giriş yapan Odeabank Basketbol Takımı sırasıyla, İtelligence (24-14); Bank Of Tokyo ( 32-17); Arena Bilgisayar (31-6) takımlarını farklı skorlarla yenerek grubunu lider tamamladı.

Grup maçlarının ardından eliminasyon sistemine geçilen turnuvada Odeabank Basketbol Takımı, Kale Grubu’ nu 30-10; çeyrek final de Şeker Bank’ı 29-22; yarı final de ise Nec Telekom takımını 28-21 yenerek finale yükseldi.

Finalde ise geçen yılın şampiyonu Ekol Lojistik Takımı ile karşı karşıya gelen Odeabank ekibi, nefeslerin tutularak izlendiği maçı son saniye basketi ile önde bitirdi. Rakibini 14-13 yenen Odeabank Basketbol Takımı, CBL Tek Pota Turnuvası’nda şampiyon oldu. Turnuvada ayrıca, final maçında göstermiş olduğu performans ile Soner Yılmaz finalin MVP (En Değerli Oyuncu)’si seçildi.​​