Yatırım Rönesans’tan finansman Odeabank’tan

Yatırım Rönesans’tan finansman Odeabank’tan​

Yatırım Rönesans’tan finansman Odeabank’tan

Odeabank, Rönesans Gayrimenkul’un İstanbul Küçükyalı’da yaklaşık 200 milyon Avro’luk yatırımla hayata geçireceği alışveriş merkezi-otel karma projesinin 145 milyon Avro’luk kısmını finanse edecek.

Odeabank, 2 yıl içinde elde ettiği istikrarli büyümesini dev projelere finansman sağlayarak sürdürüyor. Rönesans Holding iştiraklerinden Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. ile protokol imzalayan Odeabank, toplam yatırım bedeli yaklaşık 200 milyon Avro’luk alışveriş merkezi-otel projesinin 145 milyon Avro’sunu finanse edecek.

Odeabank ve Rönesans Gayrimenkul arasında düzenlenen imza töreninde konuşan Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya, Odeabank’ın, kuruluşundan bu yana geçen iki sene içinde özel bankalar arasında mevduat büyüklüğünde 8’inci, aktif büyüklükte 10’uncu sıraya yükseldiğini belirterek, “kurumsal müşterilerimizin her türlü finansal ihtiyaçları için onların yanında olmaya devam edeceğiz. Türkiye ekonomisinin sahip olduğu güçlü dinamikleri doğru okumaya çalışan Odeabank’ın, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörüne finansman desteği sağlaması hem genel ekonomi hem de bankacılık sektörünün gelişmesi için önemlidir. Proje finansmanı alanında inandığımız projelere desteğimiz artarak devam edecek” diye konuştu.

İmza törenine Rönesans Holding adına katılan Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp ise İstanbul Küçükyalı’da yaklaşık 60 bin m2 kiralanabilir alanı olan AVM ve Otel karma projesinin E-5 yolu üzerinde, Kadıköy – Kartal metro istasyonuna oldukça yakın bir konumda olduğunu belirterek, AVM’deki restoranlar ile otelin Adalar ve deniz manzarasına sahip olacağını söyledi. Ilıcak, ayrıca: “Odeabank ile olan işbirliğimizde Küçükyalı AVM ve Otel karma projemizin finansmanı için imzaladığımız kredi anlaşması önemli bir adım oldu. Odeabank, Rönesans’ın dinamik yapısına uyum sağlayabiliyor ve ihtiyacımız olduğunda hızlı ve pratik çözüm önerileri sunabiliyor. Bu anlamda Odeabank çalışmayı tercih ettiğimiz bankalardan biri” dedi.