“Onunla”​

O’art olarak Odeabank’ın kuruluşunun 10. yılına özel “Onunla” sergisini hayata geçirdik.

Bugüne dek O’art ile çalışmış 10 sanatçıyı ve eserlerini Odeabank’ın 10. yılını kutlama fikriyle bir araya getiren Onunla Begüm Güney küratörlüğünde gerçekleşiyor.

O’art olarak gerçekleştirdiğimiz sergilerde sanatla kurulan bağı aracılık etmeye başladığımız 2015 yılından bu yana sanatın kitlesel temasını geliştirmeye ve genişletmeye odaklandık. Yeni sanat üretimini yaratım süreçleri de dahil kapsamlı bir şekilde desteklemeyi ve kariyerlerinde farklı aşamalardaki sanatçılara alan açmayı önceliklendirdik. Bu öncelikleri hayata geçirirken çağdaş sanatın ulaşılabilirliğini konvansiyonel veya dijital her alanda eşit kılmanın yolları üzerine düşünerek, sanatçı ile izleyici arasındaki ilişkiyi, hem doğrudan hem de alternatif ifade alanları üzerinden etkileşimli bir deneyim olarak tasarlamayı amaçladık. “Onunla”, bu deneyim yolculuğunda bize eşlik eden değerli sanatçılar arasından 10 sanatçıyı ve eserlerini Odeabank’ın 10. yılını kutlama fikriyle bir araya getiriyor.

Geçtiğimiz 10 yılda sanatın birçok alanında olduğu gibi Türkiye’de çağdaşın sanatı gelişimi için dayanışmayı misyon edindiği 10 sanatçının birlikteliğinde sunulan sergi daha iyi bir yer hayalini sunuyor. Odeabank’ın 10. yılı için hazırlanan ‘Onunla’ ile sanatın kitlesel temasını pekiştirmeye ve genişletmeye odaklanmış olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz.

Fişekhane’nin mekân sponsorluğunda gerçekleşen sergide Türkiye’de çağdaş sanatın gelişimi için önemli sanatçılar Mehmet Dere, Erdal Duman, Leyla Emadi, Emin Mete Erdoğan, Buğra Erol, İnci Furni, Ali İbrahim Öcal, Nejat Satı, Berkay Tuncay ve Aylin Zaptçıoğlu’nun eserleri yer alıyor.

6 Eylül - 6 Ekim

Fişekhane Sergi Alanı