Birikimlerinize Özel %19.25'e Varan Net Faiz Oranı!
Bu kampanya sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Bankamıza yeni getireceğiniz TL birikimlerinizi, Enflasyona Endeksli Mevduat Hesabı’nda %19,25'e varan​ net faiz oranı ile enflasyondan etkilenmeden değerlendirebilir, üstelik vade sonunda açıklanan enflasyon oranına göre ilave getiri elde etme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Odeabank müşterisi değilseniz şubeye gitmeden, görüntülü görüşmeyle anında hesap açmak için Anında Müşteri Ol butonunu tıklayabilirsiniz. Görüntülü görüşmeyle anında müşteri olabilmek için yeni çipli kimlik kartınızın olması ve cihazınızda NFC özelliği bulunması gerekmektedir. Kurye ziyaretiyle hesap açmak için buraya tıklayabilirsiniz.

ANINDA MÜŞTERİ OL

Kampanya Detayları:

  • Kampanya, bankamıza yeni getirilen 50.000 TL – 10.000.000 TL aralığındaki tutarlar için geçerlidir.
  • Kampanya kapsamında sunulan %19,25'e varan faiz oranı, yalnızca Odeabank şubelerinden veya Yakından Bankacılık finansal danışmanları aracılığıyla​ açılacak enflasyona endeksli ara dönem faiz ödemesiz mevduat hesapları için geçerlidir.
  • Kampanya kapsamında sunulan enflasyona endeksli ara dönem faiz ödemesiz mevduat hesabı 367-400 gün vade aralığında ve 2 gün valörlü olarak açılmaktadır.​
  • Hesap açılışı, vade başlangıcında hesap açılış faiz oranı ile gerçekleştirilir.
  • Vade sonunda ise, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından vade tarihinden bir önceki gün açıklanan “1 yıllık Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE)” değişim oranı ile hesap açılışında belirlenen “İlave Marj Oranı” toplanarak hesap açılış faiz oranı ile karşılaştırılır. Yüksek olan oran, hesabın nihai faiz oranı olarak belirlenir ve ilgili oran üzerinden faiz tahakkuku gerçekleştirilir.
  • Kampanya kapsamında sunulan enflasyona endeksli ara dönem faiz ödemesiz mevduat hesabı 1 yıldan uzun vadeli açıldığı için elde edilecek faiz kazancına vergi (stopaj) uygulanmamaktadır.
  • Enflasyona endeksli ara dönem faiz ödemesiz mevduat hesabında vade süresince para çekme/para yatırma işlemleri gerçekleştirilemez; hesabın vadesinden önce kapatılması durumunda faiz kazancı elde edilemez.
  • Kampanyadan tüm gerçek kişi bireysel müşterilerimiz faydalanabilir.

Enflasyona Endeksli Ara Dönem Faiz Ödemesiz Mevduat Hesabı İçin Örnek Hesaplama:

Örnek Anapara (TL) Vade Gün Hesap Açılış Faiz Oranı Vade Tarihinde Baz Alınacak Örnek 1 Yıllık TÜFE Oranı İlave Marj Oranı Karşılaştırma Vade Tarihinde Kullanılacak Faiz Oranı
1 50.000 370 19,25% 17,00% (açıklanırsa) 0,25% 19,25%  >​ 17,00% + 0,25% 19,25%
2 50.000 370 19,25%​
20,00% (açıklanırsa) 0,25% 19,25%  < 20,00% + 0,25%   20,25%

Örnek 1’e göre, Hesap Açılış Faiz Oranı, vade sonunda açıklanan TÜFE Oranı + İlave Marj Oranı toplamından daha büyük olduğu için 19,25% faiz oranı üzerinden net getiri hesaplanır.

Örnek 2’de ise, vade sonunda açıklanan TÜFE Oranı + İlave Marj Oranı toplamı, Hesap Açılış Faiz Oranından daha büyük olduğu için 20,25% faiz oranı üzerinden net getiri hesaplanır.

OdeaBank A.Ş. piyasa koşullarını dikkate alarak kampanya faiz oranını, kampanya kapsamında Enflasyona Endeksli Mevduat Hesabına sunduğu faiz oranlarını ve kampanyanın diğer şartlarını değiştirme ve kampanyayı sona erdirme hakkını saklı tutar.​

​​​​