Navigasyonu görüntüle İçeriği görüntüle

İnternet tarayıcınız güncel mi?

İnternet kullanımlarınızda güvenliğini arttırmak ve İnternet Şubesinde sorunsuz işlem yapabilmek için tarayıcıların güncel versiyonlarını kullanmanızı, eğer kullanmıyorsanız yazılımcı firma resmi sitelerinden ücretsiz olarak güncellemenizi tavsiye ederiz.

Güncel Versiyonunu İndir Detaylı Bilgi
Yeni mobil uygulamamızı denediniz mi? Detaylı bilgi için tıklayınız.

​​Odeabank Oksijen Hesap ile sadece ilk geldiğinizde değil her zaman yüksek faiz.

Oksijen Hesap ile vadesiz kullanım tutarınızı döviz cinsine göre en az 3.000 TL / 3.000 USD / 3.000 EUR olacak şekilde siz belirlersiniz, belirleyeceğiniz bu tutarın üzerinde kalan birikimleriniz her gün 100.000 TL’ye kadar %13,50 ve 50.000 USD’ye kadar %3,75 faiz oranı ile durduğu yerde değerlenir.*

Oksijen Hesap ile, nakde ihtiyacınız olduğunda belirlediğiniz vadesiz kullanım tutarına 7 gün 24 saat ulaşabilir, ister para çekebilir ister ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Oksijen Hesap, paranıza sürekli değer katarken hayatınıza da değer katıyor. Oksijen Hesap’ınızdan tek seferde 3.000 TL karşılığı işlem yaptığınızda her ay ücretsiz 2 sinema bileti size gönderiliyor.

Oksijen Hesap’ın hayatınıza değer katan özellikleri ile tanışmak için tıklayınız.

Oksijen Hesap sinema biletlerini kullanacağınız anlaşmalı sinema salonları listesi için tıklayınız.

Oksijen Hesap Avantajları Nelerdir?
Oksijen Hesap'ı Nasıl Açtırabilirsiniz?
Oksijen Hesap İle Hayatınıza Katacağınız Artı 2 Değerler
Oksijen Hesap Faiz Oranları
Sıkça Sorulan Sorular
Oksijen Hesap Avantajları Nelerdir?
  • Odeabank standart gecelik faiz oranından daha yüksek faiz oranı ile paranızı çoğaltabilirsiniz.
  • Minimum 3.000 TL/3.000 USD/3.000 EUR olarak belirleyeceğiniz vadesiz kullanım tutarından 7 gün 24 saat para çekebilir, dilediğiniz zaman hesabınıza para yatırabilirsiniz.
  • Tanımlayabileceğiniz otomatik ödeme talimatıyla faturalarınızı takip etmek zorunda kalmazsınız.
  • Düzenli ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
  • Her ay Türkiye’nin birçok yerinde geçerli sinema salonlarından 2 adet sinema biletine sahip olabilirsiniz.*
  • Oksijen Hesap’ı arkadaşlarınıza tavsiye ettiğinizde, 2 yıl boyunca bankacılık hizmetlerine ücret ödemezsiniz.*
Oksijen Hesap'ı Nasıl Açtırabilirsiniz?
  • Başvuru formunu doldurarak,
  • Odeabank İnternet Şubesi, Mobil şube ve 444 8 444 İletişim Merkezi’nde 6-3 adımını kullanarak,
  • OKSIJEN boşluk TC Kimlik Numaranızı yazıp 8444’e SMS göndererek,
  • Odeabank şubeleri aracılığıyla başvurabilirsiniz.
Oksijen Hesap İle Hayatınıza Katacağınız Artı 2 Değerler

TEMA Vakfı aracılığıyla doğa eğitimine katkı yapın ya da fidan bağışlayın!

Oksijen Hesap sahipleri artık kullanmadıkları sinema kodlarını, TEMA Vakfı’nın Doğa Eğitim Projeleri’nde çocukların doğa eğitimine katkı veya Balıkesir Ağaçlandırma Sahası için fidan bağışı olarak değerlendirebiliyor.

Kullanım koşulları için tıklayınız.

+2 Sinema Biletiniz Oksijen Hesap’tan!

Oksijen Hesap, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 2 sinema biletini her ay size gönderiyor. Sinema keyfi için yılsonuna kadar Oksijen Hesap tanımlatmanız ve hesabınızdan tek seferde 3.000 TL karşılığı işlem yapmanız yeterli.

Kullanım koşulları için tıklayınız.

2 arkadaşınızı Oksijen Hesap’lı yapın, bankacılık hizmetlerinden ücretsiz faydalanın!

Oksijen Hesap ile arkadaşlarınızı tanıştırın, siz kazanın!

Oksijen Hesap’la 2 arkadaşınızı tanıştırın, arkadaşlarınızın birikimleri Oksijen Hesap’ta değerlensin, siz 2 yıl boyunca, hesap işletim ücreti, başka banka ATM nakit çekim ücreti, EFT ücreti ödemeyin.

Sizin DOST boşluk «arkadaşınızın ismi» boşluk «arkadaşınızın GSM numarasını» yazıp, 8444’e SMS atmanız;. arkadaşınızın da kendi cep telefonundan OKSİJEN boşluk TCKN’sini yazarak 8444’e SMS atması yeterli.

Kullanım koşulları için tıklayınız.

Oksijen Hesap Faiz Oranları
Toplam TL Oksijen Hesap Bakiyesi* Yıllık Brüt Faiz Oranı
3.000 - 50.000 TL arası ise %13,50 **
50.001 – 100.000 TL arası ise %13,50
100.001 – 250.000 TL arası ise %12,50
250.001 – 500.000 TL arası ise %9 ,00
500.001 TL ve üzeri %0,25
** Vadeli hesaplara uygulanan yıllık brüt faiz oranı, belirleyeceğiniz vadesiz kullanım tutarının üzerinde kalan tüm Oksijen Hesap bakiyesi için günlük olarak geçerli olacaktır. Faiz oranı ortalaması için, Türkiye Bankalar Birliği web sitesinde yer alan Özel Sermayeli Mevduat Bankalarının, web sitelerinde yayınladıkları, Internet Bankacılığı’na özel olarak 61 güne kadar vadeli ve 100 bin TL altındaki mevduat bakiyeleri için her Pazartesi sundukları en yüksek faiz oranlarının ortalaması baz alınmaktadır. 24 Nisan 2017 itibariyle faiz oranı ortalaması %10.44’dür. Odeabank, Müşterilerine bu faiz oranı ortalamasının en az %2 puan üzerinde bir faiz oranı sunmayı amaçlamakta olup, Odeabank’ın ortalama faiz oranının asgari %2 puan üzerinde belirleyeceği faiz oranını ve vadesiz kullanım tutarını değiştirme hakkı saklıdır. Artı %2 faiz oranı 50 bin TL’ye kadar olan mevduatlar için geçerlidir. Vadesiz kullanım tutarı üzerinde kalan bakiye günlük faiz ile değerlendirilecek olup; söz konusu tutar resmi tatil ile hafta sonlarında tüm gün boyunca ve hafta içi gün sonu işlemleri sırasında kullanılamayacaktır.

Toplam USD Oksijen Hesap Bakiyesi* Yıllık Brüt Faiz Oranı
3.000 – 50.000 USD arası ise %3,75
50.001– 100.000 USD arası ise %3,50
100.001 USD ve üzeri %0,01
Toplam EUR Oksijen Hesap Bakiyesi* Yıllık Brüt Faiz Oranı
3.000 – 50.000 EUR arası ise %2,00
50.001– 100.000 EUR arası ise %1,75
100.001 EUR ve üzeri %0,01
*Odeabank’ın TL, USD ve EUR para birimleri için ayrı ayrı faiz oranını, vadesiz kullanım tutarını ve şartları değiştirme hakkı saklıdır.
Sıkça Sorulan Sorular

Oksijen Hesap, gün sonu bakiyesinin minimum 3.000 TL/ 3.000 USD /3.000 EUR üstü kısmını “1 gün vadeli ve temdit etmeyen” bir vadeli hesaba otomatik olarak aktaran bir vadesiz hesap türüdür. Oksijen Hesap sayesinde, Odeabank standart gecelik faiz oranından daha yüksek faiz oranı ile paranızı çoğaltabilirsiniz.

Oksijen Hesap'ta, minimum 3.000 TL / 3.000 USD / 3.000 EUR olmak koşuluyla, nakit ihtiyacınıza göre sizin belirleyebileceğiniz miktarda bir tutar vadesiz hesapta bırakılır ve bu tutarın üzerindeki bakiye gün sonunda gecelik vadeli mevduat hesabınızda değerlenir. Gecelik vadeli mevduat olarak bağlanan bakiye, faizi ile beraber günlük olarak (hafta sonları için 3 günlük ve resmi tatillerde tatil gün sayısı kadar olmak üzere) vadesiz hesaba aktarılacağından, kazanmış olduğunuz faizi de günlük değerlendirme fırsatına sahip olursunuz.

Mevcutta bir Odeabank vadesiz hesabınız olması durumunda, Oksijen Hesap başvurunuzu Odeabank Şubeleri, Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Vadesiz hesabınızın olmaması durumunda Odeabank şubelerini ziyaret edebilir, aşağıdaki butona tıklayabilir veya mobil uygulamamızdan müşteri ol’u seçebilirsiniz.

Evet, minimum 3.000 TL/ 3.000 USD /3.000 EUR olmak kaydıyla, vadesiz hesapta kalacak minimum bakiyenizi dilediğiniz gibi arttırmanız mümkündür. Tutar güncelleme işlemini yalnızca Odeabank Şubeleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Oksijen Hesap tanımlanacak vadesiz hesabınızın kullanımında başvuru aşamasında herhangi bir kısıt bulunmamaktadır, hesabınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Odeabank Şubelerinden tanımlanan Oksijen Hesaplarda, vadeli hesaba aktarılacak minimum bakiye bulunduğu takdirde, hesabın tanımlandığı/yeterli bakiyenin oluşturulduğu iş günü sonunda faiz kazanmaya başlarınız. Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezinden tanımlanan Oksijen Hesaplarda, hesap açılısının ertesi iş gününde (iş günü olmayan günlerde takip eden ilk iş günü itibari ile) faiz kazanmaya başlarsınız.

Odeabank Şubeleri, Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi kanallarından Oksijen Hesabınızın tanımlı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Evet, Oksijen Hesap’ı TL, USD ve EUR’unuzu değerlendirmek üzere kullanabilirsiniz.

Her para biriminden yalnızca bir adet Oksijen Hesap açabilirsiniz.

Oksijen Hesabınızdan vadesiz hesaplarınızla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. İşlem saatleri içinde tüm bakiyenizi kullanarak, işlem saatleri dışında ve hafta sonu/tatil günlerinde ise vadesiz hesabınızda kalmasını istediğiniz minimum tutar kadar para çekebilir, hesabınıza dilediğiniz zaman para yatırabilirsiniz. Hesabınızdan havale/EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleşmektedir.

Evet, Oksijen Hesap vadesiz TL hesabınıza tanımlanmakta olduğundan, aynı vadesiz hesabınıza bağlı bir Kredili Mevduat Hesabı açtırmanız da mümkündür. Bakiyenizin vadeli hesaba aktarımı sırasında Kredili Mevduat Hesabından herhangi bir kullandırım gerçekleşmeyecektir.

Oksijen Hesap açılışı için herhangi bir alt limit bulunmamaktadır. Minimum 3.000 TL/ 3.000 USD /3.000 EUR olarak belirlediğiniz vadesiz kullanım tutarınızın üzerinde kalan bakiyenize gecelik faiz alabilirsiniz.

Hayır, hesabınızda yeterli bakiye bulunan günler için faiz kazanmaya devam edersiniz, hesabın kapanması gibi bir durum söz konusu değildir.

Evet, TL Hesaplarda sunulan yıllık brüt faiz oranı en fazla 500.000 TL bakiyeye kadar geçerli ve günlük uygulanacak olup, minimum 3.000 TL olarak belirlenecek vadesiz kullanım tutarı üzerinde kalan bakiye üzerinden faiz kazanılacaktır. Hesap 500.000TL bakiye bulunması durumunda tüm bakiye için %0,25 faiz oranı sunulmaktadır.USD ve EUR hesaplarda sunulan yıllık brüt faiz oranı en fazla 100.000 USD/EUR bakiyeye kadar geçerli ve günlük uygulanacak olup, minimum 3.000 USD/EUR olarak belirlenecek vadesiz kullanım tutarı üzerinde kalan bakiye üzerinden faiz kazanılacaktır. Hesap 100.000 USD/EUR bakiye bulunması durumunda tüm bakiye için %0,01 faiz oranı sunulmaktadır.

Hayır, şubeden mesai saatleri içinde, İnternet Bankacılığı ve Odeabank İletişim Merkezinden ise 7/24 Oksijen hesap başvurusu gerçekleştirmeniz mümkündür.

Oksijen Hesap'ta gecelik vadeli hesapta değerlenecek olan ve belirlemiş olduğunuz vadesiz hesapta kalacak minimum tutarın üzerinde kalan bakiye, hafta içi gün sonunda ve hafta sonu/tatil günleri boyunca vadeli hesap olarak değerlenecektir. Bu nedenle, vadesiz hesapta kalacak minimum tutarı 7/24, üzerinde kalan bakiyeyi ise hafta içi işlem saatleri içinde (Gün sonu işlemleri sırasında çekilememektedir) dilediğiniz gibi çekebilirsiniz.

Evet, Oksijen Hesap'a istediğiniz kadar ve istediğiniz her gün para yatırabilirsiniz. Bakiyeniz, ilgili tutar bandına denk gelen faiz oranından faiz kazanacaktır. Hafta içi gün sonuna kadar para yatırdığınız takdirde aynı gün faiz kazanmaya başlarsınız. Hafta sonu/tatil günlerinde para yatırdığınız takdirde vadeli hesabınıza herhangi bir aktarım gerçekleşmeyecektir.

Oksijen hesap vadesiz hesabınıza tanımlı bir özelliktir ve hesabınız bankamızın uyguladığı standart masraf/komisyon uygulamalarına tabidir.

Hesap açılışında olduğu gibi, Odeabank Şubeleri, Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi aracılığıyla iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Faiz oranları piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilecek olup Odeabank A.Ş. faiz oranlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Oksijen Hesap, aylık olarak hesabınızdan tek seferde 3.000 TL karşılığı işlem yapmanız durumunda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 2 adet sinema biletini her ay size gönderiyor. Bu kodları SMS’inizde bulabileceğiniz gibi, Odeabank mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra 7.2 menüsünden ulaşabilirsiniz.

Oksijen Hesap’la 2 arkadaşınızı tanıştırın, siz ve 2 arkadaşınız Oksijen Hesap’larınızdan 6 ay boyunca 2.000 TL’lik harcama durumunda, arkadaşlarınızın birikimleri Oksijen Hesap’ta değerlensin, siz 2 yıl boyunca, hesap işletim ücreti, başka banka ATM nakit çekim ücreti, EFT ücreti ödemeyin.

Sizin DOST boşluk «arkadaşınızın ismi» boşluk «arkadaşınızın GSM numarasını» yazıp, 8444’e SMS atmanız; arkadaşınızın da kendi cep telefonundan OKSİJEN boşluk TCKN’sini yazarak 8444’s SMS atması yeterli.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​