Yeşil Kart Sigortası​

Yeşil Kart Sigortası

Genel Bilgiler

Yurt dışında rahatça gezmek ve iş seyahatlerinizi aracınızla daha konforlu hale getirmek için Yeşil Kart Sigortası ile seyahatleriniz sırasında karşılaşacağınız zararları, bulunduğunuz ülkenin yasalarına göre güvence altına alın.

İster tatilde ister iş seyahatinde olun, yurt dışında meydana gelecek kazalarda üçüncü şahısların başına gelecek zararları Yeşil Kart Sigortası ile karşılamak mümkün.

Aracınızı güvence altına alabileceğiniz durumlar;

  • İlgili ülkenin zorunlu mali sorumluluk sigortası limitleri dahilinde üçüncü şahıslara verilen zararları karşılar.

Yeşil Kart Sigortası için Gereken Belgeler Nedir?

  • Ruhsat
  • Trafik Sigortası Poliçesi

Yeşil Kart Nedir?

Yeşil kart, sisteme üye ülkelerde geçerli Uluslararası Motorlu Taşıt Sigorta kartıdır. Trafik sigortasının eki niteliğindedir ve geçerli olduğu ülkelerde yapılması zorunlu motorlu taşıt sigortasına eş değer bir belgedir.

Geçerli Olan Ülkeler

  • Yeşil Kart şu anda 47 ülkede geçerlidir. Bu ülkeler: Türkiye, Avusturya, Arnavutluk, Andorra, Azerbaycan, Belçika, Bulgaristan, Bosna Hersek, Beyaz Rusya, İsviçre, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Danimarka, İspanya, Estonya, Fransa, Finlandiya, İngiltere ve Kuzey İrlanda, Yunanistan, Macaristan, Hırvatistan, İtalya, İsrail, İran, İrlanda, İzlanda, Lüksemburg, Letonya, Litvanya, Malta, Fas, Moldova, Makedonya, Karadağ, Norveç, Hollanda, Portekiz, Polonya, Romanya, Rusya, İsveç, Slovakya Cumhuriyeti, Slovenya, Sırbistan, Tunus, Ukrayna.

Sigorta Başvurusu Nasıl Yapılır?

Detayları öğrenmek ve başvuru yapmak için Odeabank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Kasko Sigortası, AXA Sigorta A.Ş, HDI Sigorta A.Ş ve Doğa Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır. Odea Bank A.Ş., AXA Sigorta A.Ş. ve HDI Sigorta A.Ş.'nin acentesidir.