Cep Telefonu Sigortası

Cep Telefonu Sigortası

Cep Telefonu Sigortası, ani ve beklenmedik bir olay sonucunda telefonunuzun kazayla zarara uğraması, arızalanması veya hırsızlık sonucu çalınması gibi durumlara karşı cihazınızı güvence altına alan ​sigorta ürünüdür.

Cep Telefonu Sigortası ile Sunulan Teminatlar;

  • Kaza sonucu hasarlanma
  • Ekran kırılması
  • Yüksek voltaj
  • Hırsızlık
  • Sıvı Teması
  • Hatalı Aksesuar Kullanımı

Belirtilen teminatlara ek asistans hizmetiyle sizlere hasar durumunda özel profesyonel çözüm hattı sunar.

Ürününüzün tamamen hasar alması sonucu kullanılamaz hale gelmesi ve ikamesinin gerekmesi halinde, eşdeğer (Toplam sigorta bedelini ve cihazın ikinci el rayiç değerini aşmayan kıymette yeni veya yenilenmiş) bir cihaz ile ikame edilir.

Cep Telefonu Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cep telefonu sigortası yaptırırken sigortanın hangi riskleri teminat altına aldığına, hasar onarımı için belirlenen adet ve tutar limitlerine, sigortalatılmak istenen telefonun hasarsız olduğuna, sigorta öncesi herhangi bir kırık, darbe ya da sıvı teması olmadığından emin olunması gerekir. Poliçeleşme aşamasında mevcut olan hasarlar teminat dışı olarak değerlendirilecektir.

Poliçeleştirme sonrasında SMS ile aktivasyon doğrulaması gerekmektedir. Doğru iletişim bilgisinin iletilmesi süreç açısından önemlidir. Poliçenin düzenlenebilmesi için müşteri iletişim bilgilerine ek olarak sigortalanacak cihazın IMEI no bilgisine gerek duyulmaktadır. Cihazınızın IMEI no’suna cep telefonunun arama bölümünden *#06# tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

Cep Telefonu Sigortası Kaç Yıl Geçerlidir?

Cep telefonu kasko geçerlilik süresi 1 yıldır. 2 onarım veya 1 tam ziya olması durumunda hasar süreci tamamlandıktan sonra poliçe süresi devam etse de poliçe iptali gerçekleşir.

Cep Telefonu Sigortası’na Nasıl Sahip Olabilirim?

Cep Telefonu Sigortası’na Odeabank şubelerinden sahip olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için en yakın Odeabank Şubesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Cep Telefonu Sigortası AXA Sigorta A.Ş tarafından sunulmaktadır. Odea Bank A.Ş., AXA Sigorta A.Ş. acentesidir.​​