SMS Bankacılığı

Odeabank SMS Bankacılığı ile bilgileriniz her an yanınızda. 

SMS Bankacılığı, cep telefonunuzun kısa mesaj (SMS) özelliğini kullanarak Odeabank'dan bilgi almanızı sağlayan bir hizmettir.

İşleminizi 8444 kısa numarasına ilgili anahtar kelime ve detayları içeren bir SMS göndererek yapabilirsiniz. Bu hat üzerinden yapılan işlemlerinizde SMS ücreti de alınmamaktadır.

Sunulan hizmetler genel Genel Bilgilendirmeler ve Kişisel Bilgilendirmeler olarak 2 gruba ayrılmaktadır. Kişisel bilgi içeren hizmetleri kullanabilmek için İnternet Bankacılığı "Ayarlar" menüsü altındaki "SMS Bankacılığı" menüsünden veya 444 8 444 İletişim Merkezi üzerinden aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Genel bilgilendirmelerde kullanımınız için ilgili telefon numarasının bankamızda kayıtlı olması yeterlidir.

Odeabank SMS Bankacılığı ile yapabileceğiniz işlemler aşağıdaki gibidir.

Anahtar Kelime Açıklama Kullanım                 
Örnekleri
Sisteme Kayıt Gerekir mi?
DOVIZ Bankamız döviz alış/satış fiyatlarını SMS olarak alabilirsiniz. DOVIZ HAYIR
SUBE Bankamız şube adreslerini telefonunuza alabilirsiniz. Kullanmak için anahtar kelimeden sonra il ve ilçe adını Türkçe karakter içermeden göndermelisiniz. SUBE <İL> <İLÇE> HAYIR
BAKIYE Hesap bakiyelerinizi SMS olarak alabilirsiniz. Sadece Bakiye ve müşteri numarası yazdığınızda TL bakiyelerinizi SMS ile alırsınız. BAKIYE
ya da
BAKIYE USD
EVET
TAHVIL Bankamızdaki bono/tahvil ürünlerinizin bakiyelerini SMS ile alabilirsiniz. TAHVIL EVET
GUNCEL Bankamızdaki kartlarınızın güncel harcama tutarlarını SMS ile alabilirsiniz. GUNCEL
<Kart no son 4 hane>
HAYIR
EKSTRE Bankamızdaki kartlarınızın son ekstrelerinin borçlarını SMS ile alabilirsiniz. EKSTRE 
<Kart no son 4 hane>
HAYIR