Eşit Masallar Tiyatro Oyunumuz Şimdi Tiyatro Sahnesinde!
Bu kampanya sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Eşit Masallar Kitaplarımız Şimdi Tiyatro Sahnesinde! 

Toplumsal cinsiyet eşitliği kavramına dikkat çekmek amacıyla geliştirdiğimiz ve hem çocuklardan hem de ebeveynlerden büyük ilgi gören Eşit Masallar projemiz, şimdi tiyatro sahnesine çıkmaya hazırlanıyor. Eşit Masallar, ilk kez, İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği 25. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında, 6 ve 7 Kasım tarihlerinde Alan Kadıköy’de seyirci ile buluşacak.

Eşit Masallar oyununda kahramanlarımız “Kötü Vezir Vezveze” tarafından kandırılmak isteniyor. Ancak dünyadaki bütün bilmecelerin cevaplarını bilen akıllı prenses ve iyi kalpli prens başta olmak üzere masal kahramanlarının sayesinde Vezveze’nin planları suya düşüyor. Ortak amaçları yaşadığımız dünyayı ve doğayı korumak olan kahramanlarımızdan acaba hangisi vezir seçilecek?

Bu İşte Bir Kadın Var

İKSV tarafından düzenlenen 25. İstanbul Tiyatro Festivali’nin bu yılki yeniliklerinden biri de tamamı kadınlar tarafından üretilen oyunların bir araya geldiği, kadın üretimini daha da görünür kılmayı amaçlayan "Bu İşte Bir Kadın Var" teması. Bu tema altında yer alan Eşit Masallar, Yüzleşme, Birazdan Gideriz Şimdi Yağmur Yağıyor ve Kendine Ait Bir Oda oyunları Odeabank’ın tema sponsorluğunda seyirciye sunulacak. “Bu İşte Bir Kadın Var” teması Odeabank sponsorluğunda 2 ayrı panele de ev sahipliği yapacak. Sahnenin Eşitliği, Eşitliğin Sahnesi isimli panelin yanı sıra Çocuk anlatılarında eşit bir yol nasıl bulunur? başlıklı panel de festival takipçilerinin ilgisine sunulacak.

Tiyatro eleştirmeni, gazeteci-yazar Bahar Çuhadar moderatörlüğünde; Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk, tiyatro yazarı ve yönetmeni Firuze Engin ve Odeabank’ın katılımıyla gerçekleşecek olan ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin tartışılacağı “Çocuk Anlatılarında Eşit Bir Yol Nasıl Bulunur?” paneli 23 Ekim Cumartesi saat 16:00’da Arter Sevgi Gönül Oditoryumu’nda gerçekleşecek. Rezervasyon ve detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz

Oyunun künyesi:

Proje sahibi: Odeabank
Oyun adı: Eşit Masallar
Oyun süresi: 30 dakika
Oyun yaş grubu: 5-10 yaş
Oyununu uyarlayan: Müge Mor Hercihan
Yönetmen: Deniz Yeşil Mavi
Yönetmen yardımcısı: Deniz Özbay
Oyuncular: Aykut İspir, Büşra Saraç, Mehmet Küçük, Mukaddes Kurmuş İspir, Rüya Erdoğan, Şükrü Veysel Alakaya, Tolga Kayrak, Tuna Gür Coşkun
Dekor ve kostüm: Sibel Tomaç
Dramaturg: Yelda Özdeş
Pedagog: Sümeyye Nur Karakoç Türkoğlu
Işık efekt: Erdem Çınar
Enstrüman: Tolga Kayrak
Hareket düzeni: İbrahim Ulutaş
Müzik: Çağrı Özgür Hün

Detaylı bilgi almak ve biletler için buraya tıklayabilirsiniz.​

​​​​​​​