Odeabank’ın Altın Örümcek gururu!

Odeabank’ın Altın Örümcek gururu!​

Odeabank’ın Altın Örümcek gururu!

Türkiye'nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu Altın Örümcek Web Ödülleri'nde Odeabank üç ödüle layık görüldü.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve internetin Oscarları olarak bilinen Altın Örümcek Web Ödülleri'nde Odeabank üç farklı kategoride ödüle layık görüldü. Web ve internet teknolojileri kullanılan 38 farklı kategoride web sitelerinin yarıştığı organizasyonda Odeabank kullanıcı dostu www.bankocard.com.tr ile 'En İyi Mobil Web Sitesi' alanında birincilik kazandı. Ayrıca bankacılık ve finans kategorisinde www.odeabank.com.tr ile 'En İyi Web Sitesi' alanında ikincilik; yine www.odeabank.com.tr ile 'En İyi Kurumsal Web Sitesi' alanında ise üçüncülük aldı.

Odeabank'ın birincilik aldığı 'En İyi Mobil Web Sitesi' ödülü, tüm mobil işletim sistemleriyle uyumlu ve mobil cihazların ihtiyaçları düşünülerek yapılmış mobil sitelere veriliyor. Site navigasyon, görsel tasarım, içerik ve metin kullanımı, mobil cihazlara uygun şekilde hazırlanması gibi birçok kriter üzerinden değerlendiriliyor. Bankacılık ve finans kategorisinde kazanılan 'En İyi Web Sitesi' ikincilik ödülü ise finansal servis ve bilgi, ürün ve hizmetlerin tanıtımı için hazırlanan sitelere veriliyor. Üçüncülük kazanılan 'En İyi Kurumsal Web Sitesi' ödülü ise kurum, organizasyon veya profesyonel bireyler ile kurumsal iletişimi sağlayan web sitelerine layık görülüyor.

Altın Örümcek Web Ödülleri, bağımsız bir organizasyon çatısı altında, web ve internet teknolojileri alanında yapılacak yatırımların özendirilmesi ve gündem oluşturulması amacıyla 2002 yılından itibaren düzenleniyor. Farklı sektörlerden birçok kurumun yarışmacı olarak katıldığı organizasyonda alanında uzman isimler jüri olarak yer alıyor.