Nakit Yönetimi

Nakit Yönetimi

Tahsilat Hizmetleri

Doğrudan Borçlandırma Sistemi

Ana firmaların bayilerine yaptıkları vadeli mal ve hizmet satışlarına yönelik faturaların vadesinde otomatik tahsil edilmesi ve ana firmaya belirli koşullarda tahsilat garantisi sağlayan işlemlerdir.

DBS Sisteminin Firmanıza Avantajları:

  • Bankamızca tahsilat garantisi sağlanacağından, firma nakit akışınız daha hızlı ve güvenli gerçekleşir.
  • Sistemimizdeki bayi/müşterilere ait güncel kredili bakiyeleri firmanıza düzenli olarak bildirileceğinden, bayi/müşterilerinizin finansal yapısı hakkında bilgi sahibi olma imkânı oluşur.
  • Zaman tasarrufu sağlanarak, operasyonel iş yükünde ve maliyetlerde azalma olur.

DBS Sistemi'nin Bayinize Avantajları:

  • Çek/Senetle yapılan ödemelerin getirdiği operasyonel iş yükü ve kanuni yaptırımlar ortadan kalkar.
  • Fatura takibinin yapılması kolaylaşır.
  • Kredi limiti sayesinde nakit sıkışıklıklarında dahi ödeme rahatlığı elde edilir.

Toplu Çek/Senet Tahsilatı ve Entegrasyon İşlemleri

Tahsilatlarını çoğunlukla çek ve senetlerle gerçekleştiren firmalar için çek-senet giriş dosyaları aracılığıyla otomatik ve firma muhasebe programları ile entegre hizmet verilmektedir.

Nakit ve Çek Toplama Hizmetleri

Nakit ve çekleriniz zırhlı araçlarla, dilediğiniz lokasyonlardan rotalara uygun, mutabık kalınan gün saatlerde teslim alıp ilgili tutarların hesaplarınıza yatırılması sağlanmaktadır.

Ödeme Hizmetleri

Çek - Senet İşlemleri

Bankamız Türk Lirası ve yabancı para çek karnesini kullanarak ödemelerinizi çekle yapabilir, nakit sıkışıklığından kurtulabilirsiniz. Müşterilerinizden aldığınız çekleri ise tahsile veya kredi teminatınıza verebilirsiniz.

Firma logonuzun çeklerinizin üzerinde yer alabileceği özel çek düzenlenebilmektedir.

Senet tahsilatlarınız protestolu ya da protestosuz olarak bankamızda yapılarak hesabınıza geçirilmektedir.

Nakit Yönetimi Ödeme Sistemi (TL, TP Toplu Ödeme)

Çok sayıda ve toplu ödeme yapan firmaların ödeme operasyonunu kolaylaştırmak ve kullanıcı hatalarını önlemek için hazırlanmış, yüksek güvenlikli ve kolay kullanıma sahip bir bilgisayar programıdır.

Toplu Havale/EFT işlemleriniz için Odeabank Toplu Ödeme uygulamasını bilgisayarınıza indirip kurulumunu yapabilirsiniz. Program bankaya ileteceğiniz ödeme dosyaları ve talimatın oluşturulması işlemlerinizi kolaylaştırmaktadır.

YP Toplu Ödeme Platformu ile yabancı para cinsinden yurt içine ve yurt dışına yapacağınız transferleri yüksek güvenlikli ve kolay kullanıma sahip dosya bazlı para transferi seçeneklerimiz ile gerçekleştirebilirsiniz.

Oluşturduğunuz dosyaları; e-posta, internet şubesi ve S-FTP(Güvenli Ödeme Platformu) ile Bankamıza iletilebilirsiniz.

Bankamıza iletilen ödeme dosyaları; Banka onaylı, müşteri onaylı, veya isteğiniz üzerine kurumunuzla sözleşme imzalanarak onaysız yapılabilmektedir.

Düzenli Ödemeler

Kira, aidat vb. düzenli ödemelerinizi talimat vererek bankamızdaki hesaplarınızdan otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Maaş Ödemeleri

Özel sektör kuruluşları veya kamu kurumlarının personel maaş ödemeleri güvenli dosya transferi yöntemi ile hızlı ve sorunsuz gerekleştirilmektedir.

Fatura Ödemeleri

Elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu gibi fatura ödemelerinizi Direkt Bankacılık kanallarımızdan (İnternet Bankacılığı veya şubelerimiz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınız veya kredi kartınızdan vereceğiniz tek bir otomatik ödeme talimatıyla ödemeleriniz, sorunsuz şekilde yapabilirsiniz.

SGK İşlemleri

Şube ve Direkt Bankacılık kanallarımız aracılığıyla SGK ödemelerinizi gerçekleştirebilir, bankamıza vereceğiniz talimatla ödemelerin hesabınız ya da kredi kartınız aracılığıyla yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca turkiye.gov.tr aracılığıyla SGK Prim ödemelerini SGK Ödeme Geçidi üzerinden Odebank kredi kartlarınızla yapabilirsiniz.

Vergi Ödemeleri

Bankalar tarafından tahsile yetkili tüm vergi türleri şubelerimiz ve bazı vergi türleri Direkt Bankacılık kanallarımız aracılığıyla tahsil edilmektedir.

Mutabık kalınan dosya formatı aracılığıyla Motorlu Taşıtlar Vergi (MTV) ödemelerinizi toplu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Gümrük Vergisi İşlemleri

Gümrük Beyannamelerinize ilişkin Gümrük vergi ödemelerinizi, Direkt Bankacılık ve şube gişelerimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgi Hizmetleri

Mikro – Odeabank Entegrasyonu

Mikro muhasebe programı kullanan müşterilerimiz, versiyon 15 ve üstü uygulamalarında toplu ödeme ve çek durum bilgilerini entegre bir biçimde otomatik muhasebeleştirebilmektedir.

Swift mt940

Hesaplarınızda gerçekleşen tüm hareketlere ait bilgiler dünya standardı olan Swift mt940 formatında, muhasebe sistemlerinize uygun işlem kodlarıyla elektronik olarak aktarılmaktadır.

Online Hesap Hareketleri

Hesap hareketlerinizi anlık sorgu ve güvenli protokoller aracılığıyla online webservice’ler aracılığıyla temin edebilirsiniz.