Oksijen Hesap, gün sonu bakiyesinin minimum 4.000 TL/ 4.000 USD /4.000 EUR üstü kısmını “1 gün vadeli ve temdit etmeyen” bir vadeli hesaba otomatik olarak aktaran bir vadesiz hesap türüdür. Oksijen Hesap sayesinde, Odeabank standart gecelik faiz oranından daha yüksek faiz oranı ile paranızı çoğaltabilirsiniz.

Oksijen Hesap'ta, minimum 4.000 TL / 4.000 USD / 4.000 EUR olmak koşuluyla, nakit ihtiyacınıza göre sizin belirleyebileceğiniz miktarda bir tutar vadesiz hesapta bırakılır ve bu tutarın üzerindeki bakiye gün sonunda gecelik vadeli mevduat hesabınızda değerlenir. Gecelik vadeli mevduat olarak bağlanan bakiye, faizi ile beraber günlük olarak (hafta sonları için 3 günlük ve resmi tatillerde tatil gün sayısı kadar olmak üzere) vadesiz hesaba aktarılacağından, kazanmış olduğunuz faizi de günlük değerlendirme fırsatına sahip olursunuz.

Oksijen hesap faiz oranları

Mevcutta bir Odeabank vadesiz hesabınız olması durumunda, Oksijen Hesap başvurunuzu Odeabank Şubeleri, Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Vadesiz hesabınızın olmaması durumunda Odeabank şubelerini ziyaret edebilir, aşağıdaki butona tıklayabilir veya mobil uygulamamızdan müşteri ol’u seçebilirsiniz.

Oksijen Hesap tanımlanacak vadesiz hesabınızın kullanımında başvuru aşamasında herhangi bir kısıt bulunmamaktadır, hesabınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Odeabank Şubelerinden tanımlanan Oksijen Hesaplarda, vadeli hesaba aktarılacak minimum bakiye bulunduğu takdirde, hesabın tanımlandığı/yeterli bakiyenin oluşturulduğu iş günü sonunda faiz kazanmaya başlarınız. Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezinden tanımlanan Oksijen Hesaplarda, hesap açılısının ertesi iş gününde (iş günü olmayan günlerde takip eden ilk iş günü itibari ile) faiz kazanmaya başlarsınız.

Odeabank Şubeleri, Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi kanallarından Oksijen Hesabınızın tanımlı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Evet, Oksijen Hesap’ı TL, USD ve EUR’unuzu değerlendirmek üzere kullanabilirsiniz.

Her para biriminden yalnızca bir adet Oksijen Hesap açabilirsiniz.

Oksijen Hesap’ınızdan vadesiz hesaplarınızla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. İşlem saatleri içinde tüm bakiyenizi kullanarak, işlem saatleri dışında ve hafta sonu/tatil günlerinde ise vadesiz hesabınızda kalmasını istediğiniz minimum tutar kadar para çekebilir, hesabınıza dilediğiniz zaman para yatırabilirsiniz. Hesabınızdan havale/EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleşmektedir.

Evet, Oksijen Hesap vadesiz TL hesabınıza tanımlanmakta olduğundan, aynı vadesiz hesabınıza bağlı bir Kredili Mevduat Hesabı açtırmanız da mümkündür. Bakiyenizin vadeli hesaba aktarımı sırasında Kredili Mevduat Hesabından herhangi bir kullandırım gerçekleşmeyecektir.

Oksijen Hesap açılışı için herhangi bir alt limit bulunmamaktadır. Minimum 4.000 TL/ 4.000 USD /4.000 EUR olarak belirlediğiniz vadesiz kullanım tutarınızın üzerinde kalan bakiyenize gecelik faiz alabilirsiniz.

Hayır, hesabınızda yeterli bakiye bulunan günler için faiz kazanmaya devam edersiniz, hesabın kapanması gibi bir durum söz konusu değildir.

Her bir Oksijen Hesap tipine göre faiz oranları farklılık göstermektedir. Oksijen Hesap ürünleri, minimum vadesiz alt limitleri ve faiz oranları ile tanışmak için tıklayınız.

Hayır, şubeden mesai saatleri içinde, İnternet Bankacılığı ve Odeabank İletişim Merkezinden ise 7/24 Oksijen hesap başvurusu gerçekleştirmeniz mümkündür.

Oksijen Hesap tanımı için tıklayınız.

Oksijen Hesap'ta belirlemiş olduğunuz vadesiz hesapta kalacak minimum tutarın üzerindeki bakiye, her gün gecelik olarak ve hafta sonu/tatil günleri boyunca vadeli hesap olarak değerlenecektir. Vadesiz hesapta kalacak minimum tutarınızı hafta sonu dahil ATM’lerden mevcut limitiniz kadar çekebilirsiniz. Güncel ATM para çekme limitlerinizi hafta içi mesai saatleri içinde 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi hattımızı arayarak ya da şubelerimiz aracılığıyla arttırabilirsiniz. Vadesiz minimum kullanım tutarı üzerinde kalan bakiyeyi ise hafta içi işlem saatleri içinde (Gün sonu işlemleri sırasında çekilememektedir) dilediğiniz gibi çekebilirsiniz.

Evet, Oksijen Hesap'a istediğiniz kadar ve istediğiniz her gün para yatırabilirsiniz. Bakiyeniz, ilgili tutar bandına denk gelen faiz oranından faiz kazanacaktır. Hafta içi gün sonuna kadar para yatırdığınız takdirde aynı gün faiz kazanmaya başlarsınız. Hafta sonu/tatil günlerinde para yatırdığınız takdirde vadeli hesabınıza herhangi bir aktarım gerçekleşmeyecektir.

Oksijen hesap vadesiz hesabınıza tanımlı bir özelliktir ve hesabınız bankamızın uyguladığı standart masraf/komisyon uygulamalarına tabidir.

Hesap açılışında olduğu gibi, Odeabank Şubeleri, Odeabank İnternet Şubesi ve 444 8 444 Odeabank İletişim Merkezi aracılığıyla iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Faiz oranları piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilecek olup Odeabank A.Ş. faiz oranlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Oksijen Hesap’ın hesaptaki toplam bakiyeye göre vadesiz kullanım tutarı güncellenen tipi olan Oksijen Dinamik Hesap’ı da tercih edebilirsiniz.

Oksijen Dinamik Hesap hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Her ay TEMA Vakfı aracılığıyla doğa eğitimine katkı yapabilirsiniz ya da fidan bağışlayabilirsiniz.

Sosyal sorumluluk projelerimiz için tıklayınız.

Oksijen Hesap gecelik vadeli mevduat gibi çalışan bir vadeli mevduat ürünüdür. Birikimlerinizi gün içinde vadesiz hesapta kullanabilirken; gün sonunda, seçtiğiniz Oksijen Hesap tipine göre belirlenen vadesiz tutarın üzerinde kalan bakiyenizi de gecelik mevduat hesabında otomatik olarak değerlendirebilirsiniz.

Başvuru ve detaylı bilgi için tıklayınız.

Oksijen Hesap faiz oranları için tıklayınız.

Mevduat faiz oranları için tıklayınız.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
Daha fazla yardım almak için tıklayın

Oksi Chat Bot

Görüşmenizden
memnun kaldınız mı?

Görüşmeyi puanladığınız için
teşekkür ederiz.

Kişisel Verilerinizin Korunması Kanunu kapsamında bilgi almak için tıklayınız.

Merhaba, Ben Oksi 🤖 Oksijen Hesap ile ilgilendiğinizi görüyorum. Oksijen Hesabı tanıma ve başvuru sürecinizdeki asistanınızım 😎 Oksijen Hesap ile ilgili size nasıl yardımcı olmamı istersiniz?