20 Aralık 2021 tarihinde Bankamız nezdinde ABD doları, Euro ve İngiliz Sterlini cinsinden döviz tevdiat hesabı bulunup, söz konusu hesaplarını vadeli Türk Lirası mevduat hesabına dönüştürmek isteyen müşterilerimiz için Odeabank sunar: Kur Korumalı Dönüşümlü TL Vadeli Mevduat Hesabı

Kur Korumalı Dönüşümlü TL Vadeli Mevduat Hesabı ile Türk Lirası cinsinden birikimlerinizi avantajlı faiz oranları ile değerlendirirken, kurdaki dalgalanmalara karşı koruma imkânı elde edersiniz.

Odeabank müşterisi iseniz ayrıntılı bilgi için şubenizden veya 444 8 444'ü arayarak İletişim Merkezi’mizden destek alabilir, Odeabank müşterisi değilseniz Görüntülü Görüşme ile anında müşterimiz olabilirsiniz.

Faiz Oranları

Vade Faiz Oranı
3 Ay %20,00
6 Ay %20,00
12 Ay %20,00​

Özellikleri

  • Kur Korumalı Dönüşümlü TL Vadeli Mevduat hesabı, 20 Aralık 2021 tarihinde Bankamız nezdinde ABD doları, Euro ve İngiliz Sterlini cinsinden döviz tevdiat hesabı bulunup, söz konusu hesaplarını TL vadeli mevduata dönüştürmek isteyen, yurt içi yerleşik gerçek müşteriler için şubelerimiz aracılığıyla açılabilmektedir.
  • Vade süresi 3, 6 ve 12 aydır. Vade sonu tatil gününe denk gelmesi halinde vade sonu ilk iş günü olarak belirlenecektir.
  • Hesap açma alt limiti 10.000 TL’dir.
  • Açılacak Türk Lirası vadeli hesaplara işleyecek faiz ile hesap açılışı ve vade sonundaki kur değişim oranı kıyaslanacaktır. Vade sonunda kur değişiminin faiz oranı üzerinde kalması durumunda, oluşacak fark müşteri hesabına TL olarak yansıtılacaktır.
  • Kur değişim oranı için hesap açılış kuru; hesabın açıldığı gün saat 11:00’de TCMB tarafından ilan edilen USD döviz alış kuru üzerinden; vade sonu kuru ise vade sonu tarihinde saat 11:00’de TCMB tarafından ilan edilen USD döviz alış kuru üzerinden hesaplanacaktır.
  • Hesaptan kısmı çekim işlemi yapılamayacaktır.
  • Hesap müşteri tarafından istenilen tarihte kapatılabilecektir. Hesap vadeden önce kapatıldığı takdirde, destekten fayda sağlanamayacak, ayrıca hesabın açıldığı tarihteki TCMB USD döviz alış kuru ile hesabın kapatıldığı tarihte saat 11:00’de açıklanan TCMB USD döviz alış kurundan düşük olan üzerinden hesap bakiyesi güncellenecektir. Bu kurun düşük olması durumunda, müşteri vade başlangıç tarihindeki anaparasından kayıp yaşayabilecektir.
  • Ürüne özel uygulanacak stopaj oranı sıfır (0) olacaktır.​
  • Bu uygulama kapsamında açılan Türk Lirası mevduat hesapları bir defaya mahsus olarak kur farkı korumasından yararlanabilir.