Türk Lirası cinsinden birikimlerini sıfır stopaj imkânıyla vadeli mevduatta değerlendirirken Dolar/TL, Euro/TL ve Sterlin/TL kurlarındaki dalgalanmalara karşı korumak isteyenler için Odeabank sunar:​ Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Hesabı

Odeabank müşterisi iseniz ayrıntılı bilgi için şubenizden veya 444 8 444'ü arayarak İletişim Merkezi’mizden destek alabilir, Odeabank müşterisi değilseniz Görüntülü Görüşme ile anında müşterimiz olabilirsiniz.​

Özellikleri

  • Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat hesabı, yurt içi yerleşik gerçek kişi müşteriler için şimdilik tüm şubelerimizden açılabilmekte olup sistemsel çalışmalar tamamlandıktan sonra İnternet ve Mobil Bankacılık kanallarımızdan da açılabilecektir.
  • Vade süresi 3, 6, 9 ve 12 ay olup 3 ay için 92 gün; 6 ay için 181 gün; 9 ay için 272 gün ve 12 ay için 365 gün üzerinden açılabilecektir. Vade sonunun tatil gününe denk gelmesi halinde vade sonu en yakın iş günü olarak belirlenecektir.
  • Hesap açma alt limiti 10.000 TL’dir.
  • Hesap açılış ve vade sonu tarihlerinde esas alınan döviz kurlarındaki değişime göre hesaplanacak tutarın TL vadeli mevduat hesabı üzerinde işleyecek faiz tutarından yüksek olması durumunda faiz getirisinin yanında kur farkı getirisi elde edilecektir.
  • Kur değişimine göre hesaplanacak tutar için hesap açılış kuru; hesabın açıldığı gün saat 11:00’da TCMB tarafından ilan edilen USD/EUR veya GBP döviz alış kuru üzerinden; vade sonu kuru ise vade sonu tarihinde saat 11:00’da TCMB tarafından ilan edilen USD, EUR veya GBP döviz alış kuru üzerinden dikkate alınacaktır.
  • Hesaptan kısmı çekim işlemi yapılamayacaktır.
  • Hesap müşteri tarafından istenilen tarihte kapatılabilecektir. Hesap vadeden önce kapatıldığı takdirde, destekten fayda sağlanamayacak, ayrıca hesabın açıldığı tarihteki TCMB USD, EUR veya GBP döviz alış kuru ile hesabın kapatıldığı tarihte saat 11:00’da açıklanan TCMB USD, EUR veya GBP döviz alış kurundan düşük olan üzerinden hesap bakiyesi güncellenecektir. İlgili kurun hesap açılış tarihinde baz alınan kurdan düşük olması durumunda, müşteri vade başlangıç tarihindeki anaparasından kayıp yaşayabilecektir.
  • Ürüne özel belirtilen tüm vadelerde uygulanacak stopaj oranı sıfır (0) olacaktır.

Faiz Oranları

Vade Faiz Oranı
3 Ay %17,00
6 Ay %17,00
9 Ay %17,00
12 Ay %17,00​