Trafik Sigortası​

Trafik kazası sonucu karşı tarafta oluşabilecek hasarları teminat altına alan Zorunlu Trafik Sigortası poliçenizi Odeabank aracılığıyla kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Genel Bilgiler

Bilgilendirme

Trafik Sigortası, Karayolları Trafik Kanununun 2918 sayılı hükmünce trafiğe çıkan her araç için yapılması zorunlu kılınmış bir sigorta türüdür. Sadece üçüncü şahıslara verilen zararları karşılar yani sizin aracınızın hasarını ödemez. Kendi aracanızı korumak için ayrıca Kasko Sigortası yaptırmalısınız.

Sigortanızın kapsayacağı teminatlar:

  • Maddi Zararlar
  • Sağlık Giderleri
  • Kalıcı Malulüyet
  • Vefat

Zorunlu Trafik Sigortası ile Kasko Sigortasının Farkları Nelerdir?

Kasko ve trafik sigortası arasındaki en temel fark, kasko sigortasının isteğe bağlı, trafik sigortasının ise zorunlu olmasıdır. Zorunlu trafik sigortası kapsamında karşı tarafta oluşacak maddi ve bedensel zararlar, belirlenen limitler kapsamında karşılanır. Kasko poliçesinde kendi aracınıza gelen zararlar için de teminat sağlanmış olur.

Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi

Poliçelerde hasarsızlık sebebiyle prim indirimi veya hasar sebebiyle prim artırımı basamak esasına göre uygulanır.

Trafik Sigortası Yaptırmak için Gereken Belgeler Nedir?

Trafik Sigortası teklifi almak ve sigorta yaptırmak için ihtiyacınız olan bilgiler, kimlik ve araç ruhsatında yer almaktadır. Bu yüzden trafik sigortası satın alırken araç ruhsatınızın yanınızda olması yeterlidir.

Trafik Sigortası Avantajları Nelerdir?

Farklı sigorta şirketlerinin acenteliğini üstlendiğimiz için yaptıracağınız poliçe ve sigorta şirketine göre ek teminat ve asistan hizmetleri farklılık gösterir.

Daha detaylı bilgi için en yakın şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

Detaylı bilgi almak ve sigortanızı yaptırmak için Odeabank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

DASK Sigortası, AXA Sigorta A.Ş ve HDI Sigorta A.Ş tarafından sunulmaktadır. Odea Bank A.Ş. , AXA Sigorta A.Ş. ve HDI Sigorta A.Ş. acentesidir.​​