Varlık Yönetimi Nedir?

​Varlık Yönetimi’ni, “müşterilerin finansal varlıklarına daha fazla değer kazandırmak için verilen bankacılık ve yatırım hizmetleri” olarak tanımlıyoruz. Bu hizmetlerle yatırımların değerlendirilmesi ise, müşterilerin risk ve getiri beklentileri göz önünde bulundurularak, sabit getirili yatırım araçları, hisse senetleri, türev ürünler, yatırım fonları gibi alternatif yatırım ürünleri ile gerçekleştirilmektedir.

“Varlık Yönetimi” kavramı, çoğu zaman sadece “varlıklı” müşterileri tanımladığı düşünülerek “özel bankacılık” ile aynı anlamda kullanılsa da, Odeabank olarak bizim için büyük küçük tüm varlıkların yönetimi aynı olduğundan, çok daha geniş bir anlam ifade etmektedir. ​​


Neden Odeabank?

 Odeabank olarak Varlık Yönetimi hizmetlerimizi 5 ana eksende farklılaştırmaktayız:

  • Takım Bazlı İlişki Yönetimi: Şubelerimizde kurduğumuz varlık yönetimi ilişki yöneticileri, uzun senelere varan bankacılık deneyimine ve yüksek bilgi birikimine sahip şube müdürleri ve müşteri temsilcilerinden oluşuyor. Genel müdürlükte ise gerek Hazine ekibimiz, gerek yatırım stratejistlerimiz, gerekse yatırım ve sigorta ürün yöneticilerimiz, bu takımı tamamlayarak müşterilerin tüm varlık yönetimi ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamak üzere birlikte çalışmaktadır.
  • Zengin Yatırım Ürünleri Portföyü: Özel mevduat ürünleri ve temel yatırım ürünleri yanında, her türlü piyasaya ve risk tercihine uygun bir yatırım fonu pazarını müşterilerimize sunmaktayız. Ayrıca çeşitli opsiyon ve forward ürünleri ve bunlarla üretilmiş yeni türev ürün çeşitleri ile, değişen piyasalara paralel olarak ürün portföyümüze sürekli bir dinamizm katıyoruz.
  • Müşteri Danışmanlığı ve Portföy Yönetimi: Varlık Yönetimi’nden müşterilerin en önemli beklentisi, piyasalar ve yatırım ürünleri ile ilgili maksimum araştırma ve danışmanlık desteği alabilmektir. Bu bağlamda çok sayıda portföy yönetim şirketi ve aracı kurumla çalışarak, müşterilerimizin yatırımlarını yönlendirecek geniş bir ekiple çalışmanın ayrıcalığı, bizim bu alandaki ana farklılığımız olmaktadır.
  • Ödül ve Ayrıcalıklar: Müşterilerimize sadece finansal konularda değil, bankacılık dışı konularda da farklı bir hizmet sunmaktayız. Örnek olarak, müşterilerin havaalanında alacakları özel karşılama hizmetlerinden, konser/sinema/spor biletlerinde sıra dışı indirimler gibi birçok ayrıcalığı müşterilerimize yaşatmaktayız.
  • Müşteri Katılımlı Varlık Yönetimi: Uzun yıllar varlıklarını koruyup büyüterek belli seviyelere çıkarmayı başarmış müşterilerimizin birçoğu, belki de bankacılarından ve yatırım danışmanlarından daha fazla tecrübeli ve bilgililer. Bizim amacımız onların bu bilgi ve tecrübelerini hem bizimle hem de diğer müşterilerle paylaşmalarını sağlayacak yeni bir varlık yönetimi anlayışını Türkiye’ye getirmek.

Odeabank sermaye piyasası hizmetleri ve faaliyetleri hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Profesyonel müşterilerin yararlanamayacakları mevzuat hükümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Varlık Yönetimi Süreci ​​​​​​​​
​​​​​