Odeabank Private Card

O'Art

Odeabank’ın sanat platformu O’art, günümüz sanatının tüm disiplinlerini sosyo-kültürel yapının güncel sorunlarının eleştirisi ile farklı mekanlarda herkes için ulaşılabilir kılmayı amaçlar.

O’art sergilerini çağdaş sergileme yaklaşımıyla; sanatçı-yapıt-mekan-izleyici ilişkisinin kurulduğu fiziksel sergileme geleneğini sürdürdüğü senelik programını bu yıl ilk defa dijital platforma da aktarmaktadır. Çevrimiçi erişilebilir 2021-2022 senelik programında gerçekleştireceği sergiler ile; biçim, form, içerik ve yaklaşım kısıtlamaksızın yeni sanat üretimini destekler. Hemen her sergi sırasında ele alınan konuların içeriklerine paralel hazırlanan atölye çalışmaları ve konuşmalar ile etki alanını genişleterek sanatçıların ve sanatın görünürlüğüne katkıda bulunur.​

O’Art Ekibi

Banu Bilen - Marka Uzmanı

Banu
Bilen

Proje Koordinatötü
Sanat Yönetmeni

Banu Bilen, 2018 yılından bu yana Odeabank O’art Proje Koordinatörüdür. 1999 yılında faaliyete başlayan Sabancı Üniversitesi ‘Kasa Galeri’ kurulumunda aktif görev almıştır. Mekansal galeri anlayışının dışından bir bakışla post dijital toplum için sanat ve tasarım projeleri gerçekleştiren ‘Standart Istanbul’ kurucu ortağı olan Bilen; marka, tasarım, etkinlik yönetimi, tüm iletişim ve öğretim görevliliği alanlarında deneyime sahiptir.

 Banu Bilen - Marka Uzmanı

Begüm
Alkoçlar

Küratör

Begüm Güney, 2018 yılından bu yana Odeabank O’art Program direktörlüğünü ve küratörlüğünü üstleniyor. Grafik tasarım ve sanat yönetimi alanlarında öğrenim gören bağımsız küratör, Mardin Bienali ekibi içerisinde yer alırken; sanat yazarlığı, koleksiyon yönetimi ve gelişimi alanlarında da çalışmalarını sürdürüyor. ‘Standart Istanbul’ kurucu ortağıdır.